Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zelenského poslanec je pro sjednocení Chersonské oblasti s Ruskem

10. 6. 2022

Zelenského poslanec je pro sjednocení Chersonské oblasti s Ruskem

9.6.2022 12:25

Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Alexej Kovalev z ruskou armádou obsazené Chersonské oblasti, který byl zvolen do parlamentu z kandidátní listiny Zelenského strany „Služebník lidu“, se vyjádřil pro sjednocení oblasti s Ruskou federací. Uvedl to na svém facebookovém profilu.

 „Včerejšek byl pro mě velmi důležitý – první zástupce vedoucího prezidentské administrativy Ruské federace Sergej Kirijenko se setkal s farmáři v Chersonské oblasti. Nejprve bylo konstatováno, že Rusko je zde skutečně a navždy! Za druhé, na schůzce jsme vyjádřili všechny naše otázky a přání,“ napsal Kovalev ve středu odpoledne. Jak naznačil, setkání bylo zaměřeno především na sklizeň a prodej plodin pěstovaných v oblasti. "Všechny otázky byly prodiskutovány co nejpodrobněji," pochvaluje si ukrajinský poslanec ze setkání se zástupcem Moskvy.

Později také uvedl, že se plánuje integrace farmářů z Chersonské oblasti do ekonomického modelu Ruska. Budou využity všechny podpůrné nástroje pro zemědělské výrobce působící na území Ruské federace. „Myslím, že nejen za sebe, ale i za ostatní účastníky setkání mohu povědět – lidé vyšli s vědomím, že nás Rusko slyší a rozumí nám. Kromě agrárních otázek se diskutovalo také o statutu Chersonské oblasti - opakuji, Rusko je zde navždy a nejbližší integrace s Ruskem již probíhá.

Alexej Kovalev měl dosud ve straně „Služebník lidu“ pozastaveno členství. Vedení Zelenského strany k tomu přistoupilo na konci dubna poté, co se přestal účastnit ukrajinského parlamentu a začal mluvit pro ruská média.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/zelenskeho-poslanec-pro-sjednoceni-chersonske-oblasti-s-ruskem