Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdeněk Lanz - Hrůza na Letné

31. 10. 2022

Zdeněk Lanz - Hrůza na Letné

 

<< GLOSA >> Nejdříve jsem si myslel, že jde o nějakou nevkusnou koláž jakéhosi slaboduchého rádoby šprýmaře, píše Zdeněk Lanz v úvodu glosy.

Zdeněk Lanz

31. října 2022 - 04:20

 

Až zpráva ČTK „Na vnitru visí vlajky ČR a Ukrajiny s podobiznou Putina ve vaku na mrtvoly“ mě vrátila do reality svátečního, ale zároveň smutného dne.

 

Svátečního proto, že dne 28. října slavíme den vzniku samostatného státu, smutného proto, že náš současný stát - Česká republika – už není zdaleka tak samostatný, svobodný a demokratický, jak si to naši předci v roce 1918, ale i mnozí z nás po listopadu 1989 představovali.

Ale to, co se objevilo v tento sváteční den roku 2022 na fasádě letenské budovy Ministerstva vnitra České republiky, mohlo být pro mnohé občany doslova šokem.

 

Podobizna ruského prezidenta Putina ve vaku na mrtvoly mezi vlajkami České republiky a Ukrajiny. Jak to jen nazvat? Nevkus, hnus, hrůza, zvrhlost? Slov se mi nedostává.

Ale pouze tímto konstatováním by instalace tohoto „politického škváru“ odbyto být nemělo. Máme přece orgány činné v trestním řízení a jejich povinností je prověřit, zda tímto nedošlo k porušení zákona.

Nejsem právník. Přesto si dovolím malou nápovědu pro ty orgány činné v trestním řízení, které se nebojí udělat krok proti stávajícímu režimu.

Mohl by to být § 364 trestního zákoníku - Podněcování k trestnému činu!

 

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)

 

Poznámka ČNL: Odpovědnost za tu zrůdnost na budově MV ČR nese samozřejmě ministr vnitra, pan Rakušan. Jeho demise však nestačí. Pan Rakušan je členem vlády. Vláda k předmětné zrůdnosti mlčí a kdo mlčí, souhlasí. Pan premiér nás může přesvědčit, že se mýlíme, pokud sám dostojí své premiérské povinnosti a z vyvěšené zrůdnosti vyvodí tvrdé důsledky. Pokud tak neučiní, ještě hlouběji propadne v našich očích. Svou nečinností potvrdí svou neschopnost vykonávat premiérskou funkci.