Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyšetřování klanu Bidenů nabírá na rychlosti

14. 5. 2023

Vyšetřování klanu Bidenů nabírá na rychlosti

Až dosud si byla většina Američanů poměrně jistá, že Joe Biden a jeho syn Hunter jsou zkorumpovaní. Nedávné spisy zveřejněné po tvrdém a stále probíhajícím vyšetřování ze strany vysokých republikánů však naznačují, že celá rodina může mít potíže.

Joe a Hunter Biden

14. května 2023 - 06:20

 

Někteří přední republikáni předložili 10. května usvědčující důkazy naznačující, že nejméně devět členů rodiny Joea Bidena mohlo získat až 10 milionů dolarů z rumunských a čínských zdrojů během jeho působení ve funkci viceprezidenta v Obamově éře.

 

„Je prostě nemyslitelné, aby o tom pan prezident nevěděl. Bílý dům odmítá napravit příslušná prezidentova prohlášení ,“ řekl předseda Kongresového výboru pro dohled, republikán z Kentucky James Comer. „Prezident nyní využívá své řídící pravomoci, aby zasahoval do své vlastní role a role své rodiny při vyšetřování dohody.“ Při prezentaci dosavadních výsledků vyšetřování se střídali různí republikáni. „Pod každým kamenem, který zvedneme, je více důkazů ," řekla republikánka z Jižní Karolíny Nancy Maceová. „Mohlo by to být největší korupční schéma všech dob v americké politice, ve kterém úřadující viceprezident... ve kterém máme členy jeho rodiny, zatím devět – mohlo by to být více – pocházejících ze zemí kolem obohacených po celém světě. “

James Comer dodal, že kontrolní panel měl důkazy o tom, že rodina Bidenových obdržela z Rumunska celkem 1 milion dolarů, zatímco Joe Biden byl viceprezidentem zabývajícím se rumunskými záležitostmi. Tvrdil také, že do rodiny Bidenových přitekly další miliony z čínských společností, které za tímto účelem prošly množstvím různých bank. Comer hovoří o složitém transakčním systému, který se používal k zamaskování převodů peněz. „Aktivity rodiny Bidenů a jejich obchodních partnerů v Rumunsku naznačují, že v letech 2016 a 2017 proudily finanční prostředky s cílem ovlivnit politická rozhodnutí. Zatímco viceprezident Biden učil Rumuny o etice a korupci, Hunter Biden prostřednictvím svého obchodního partnera Boba Walkera inkasoval přes milion dolarů od společnosti podezřelého z Rumunska Gabriela Popoviciu. Tato platba nesouvisí s tvrzením zástupce Hunter Biden, že to byla advokátní kancelář Popovicius ."

 Podání ukazuje, jak Bidenova rodina a různí obchodní partneři založili během místopředsedy Joea Bidena více než dvacet společností. Rodina Bidenů navíc využívala firmy obchodních partnerů k tomu, aby si peníze ze zahraničí získávala sama, jak vyplývá z bankovních dokumentů, vyplývá z nedávno prezentované zprávy. Podle této zprávy byly velké platby také rozděleny na menší částky, které byly po určitou dobu poukázány z různých bank různým členům rodiny Joea Bidena, včetně vnoučat Joea Bidena. Bylo například prokázáno, že čínské a čínské společnosti s úzkými vazbami na místní tajné služby a Komunistickou stranu Číny zasahovaly do amerických společností s ručením omezeným,zamaskovat původ peněz. Jde o záměrnou zastírací taktiku ve finančních záležitostech. GmbH byla pojmenována Robinsonem Walkerem. Kromě toho Hunter Biden obdržel přímé platby na svůj firemní účet od osoby ovládané Čínou jménem Ye. Bidenovi by z tohoto obchodního partnerství čerpali miliony dolarů. Když byl Ye zatčen v Číně, Hunter Biden se pokusil od Ye distancovat tvrzením, že od Ye nikdy žádné peníze nedostal. Podle zprávy předložené 10. května však bylo toto tvrzení nepravdivé.

 

Rodina Bidenů obdržela z ciziny miliony dolarů, i z Číny


Podle včerejších zpráv - pravděpodobně se jedná o fámy - se Joe Biden chystá omilostnit svého syna Huntera, pokud bude odsouzen. Bylo by lepší, kdyby odsouzení přišlo rychle. Protože jakmile bude obžalován samotný Joe Biden, je s milostí konec.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)