Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrbětice - Kolik stojí jeden Bureš?

27. 4. 2021

Vrbětice - Kolik stojí jeden Bureš?

 Michal Brand

 

Burešův Agrofert podle závěrů auditu Evropské Unie pobíral neoprávněně dotace a to už celé 4 roky, od počátku roku 2017.

Zde 

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ek-zaverecna-zprava-audit-agrofert-babis-andrej-ve-stretu-zajmu.A210423_210037_domaci_lre

 

Český premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů, neboť ovládá svěřenské fondy, do nichž vložil svůj majetek. Konstatuje to závěrečná zpráva z auditu, který souvisí s dotacemi pro firmy z holdingu Agrofert, kterou zveřejnila Evropská komise. Zpráva tak i po vyjádření českých úřadů potvrzuje dříve publikovaná zjištění. Dotace, které dostaly firmy z holdingu od 9. února 2017, jsou proto podle závěru auditorů neoprávněné.

 

Zde

https://www.mix24.cz/babis-dostal-nepravem-20-miliard-na-dotacich-kalousek-je-zvedavy-jak-je-bude-stat-po-agrofertu-vymahat/

 

Auditoři Evropské komise zveřejnili závěrečnou zprávu, ve které potvrdili, že český premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů a jeho společnosti nemají nárok na dotace ze strukturálních fondů Evropské unie. Holding Agrofert je přitom dlouhodobě největším příjemcem dotací z EU.

 

O jakou částku se jednalo celkem?

 

Zde

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jakub-michalek-pirati-agrofert-dotace-andrej-babis.A201210_101025_domaci_lesa

 

Firmy z holdingu Agrofert dostaly od roku 2018 na dotacích či veřejných zakázkách 20,21 miliardy korun. Podle předsedy pirátských poslanců Jakuba Michálka to vyplývá z výpočtů protikorupčních analytiků Pirátů.

 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zmena-vlady-muze-byt-pro-agrofert-drsna-opozice-zada-at-vrati-20-miliard-151984

 

Peníze ať Agrofert vrátí, ale vládu neopustíme. Z toho mám hrůzu, řekl Hamáček

 

„Za sociální demokracii říkáme, že pokud tady byly vyplacené nějaké dotace neoprávněně, tak by je měl Agrofert vrátit, aby nehrozilo riziko, že to zaplatí český daňový poplatník, a jinak celá ta záležitost je pana premiéra,“ uvedl Hamáček. „Sociální demokracie v této fázi a vzhledem k situaci nebude dělat nic, co by dále destabilizovalo situaci. Popravdě řečeno, potom co mám za sebou v těchto dnech a týdnech, z představy, že to řeší Piráti nebo úřednická vláda, mě jímá hrůza,“ uvedl s odkazem na epidemii koronaviru a diplomatickou roztržku s Ruskem.

 

Pozn.: Z vlády fanatických €uro-bolševiků s dredama mne hrůza jímá také, o tom žádná.

 

Zde

https://forbes.cz/agrofert-nema-narok-na-dotce/

 

“Na všechny související výdaje již vykázané komisi na tyto operace by proto měla být uplatněna stoprocentní finanční oprava a související příspěvek z veřejných zdrojů u těchto programů by měl být rovněž zrušen,” uvádí závěrečná zpráva auditorů.

 

Zde

https://forbes.cz/agrofert-nema-narok-na-dotce/

 

S osobou českého premiéra je spojen také druhý unijní audit týkající se zemědělských dotací pro Agrofert. K auditní zprávě, která je neveřejná, se začátkem dubna vyjádřilo české ministerstvo zemědělství. Komise by během několika měsíců měla zahájit smírčí řízení.

 

Zde

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3302243-zaver-auditu-evropske-komise-babis-je-ve-stretu-zajmu-agrofert-nema-narok-na-dotace

Babiš dlouhodobě odmítá, že by byl ve střetu zájmů, a uvádí, že Česká republika žádné peníze Bruselu vracet nebude. „Je to účelový a zmanipulovaný audit uměle vyvolaný profesionálními udavači z řad Pirátů,“ uvedl po zveřejnění dokumentu.

 

Zde

http://www.msn.com/cs-cz/zpravy/dom%C3%A1c%C3%AD/dotace-babi%C5%A1ovi-zaplat%C3%AD-%C4%8De%C5%A1i-ze-sv%C3%A9ho-eu-definitivn%C4%9B-rozhodla-o-st%C5%99etu-z%C3%A1jm%C5%AF/ar-BB1fZVj9

 

Dotace Babišovi zaplatí Češi ze svého. EU definitivně rozhodla o střetu zájmů

 

Evropská unie definitivně rozhodla, že český premiér Andrej Babiš od roku 2017 ve střetu zájmů. České republice tak hrozí, že bude muset vracet dotace, které Agrofertu poskytla, bude muset vracet. Nové dotace z EU Agrofert už nedostane.

 

1. Je rozhodnutí Evropské komise definitivní?

Ano, je.

 

2. Kdo to zaplatí?

Směrem k EU Česká republika, nikoli Agrofert. V tomto auditu jde o stovky miliard korun, v dalším auditu, týkajícím se zemědělských dotací ještě o víc. EU bude neoprávněně vyplacené prostředky vymáhat po České republice, v případě, že ještě Unií Česko vyplaceny nebyly, je Brusel do Česka nepošle. To, že samotného Agrofertu se záležitost nyní netýká, uvedla v pátek i samotná firma.

 

Česká republika pak musí peníze sama vymáhat po Agrofertu.

 

5. Bude Agrofert bez dotací a donutí to Babiše odejít z politiky?

Pro obří Babišův koncern Agrofert je konečný audit tvrdou ranou. Agrofert je příjemcem miliardových dotací z Evropské unie.

 

 

No, už to vypadalo s Agrofertem špatně. Kdyby musel Bureš vrátit 20 miliard neoprávněně čerpaných dotací, tak je s jeho firmou ámen. Jednak těch 20 miliard nemá. A nikdo by mu je nepůjčil, protože jednak je to dost peněz, které by z výnosů Agrofertu Bureš vracel asi tak příštích 8 754 let, zejména když podle auditu €U žádné dotace Agrofertu už příslušet nemají, dokud Bureš neodejde z funkce říšského €Uprotektora. Bez dotací by Agrofert nejen nemohl splácet těch 20 miliard korun dotací, které mají být vráceny, ale bez dotací nových by Agrofert byl v mínusu rok co rok. Takže by Bureš potřeboval půjčit nejen těch 20 miliard korun na vrácení dotací za předchozí roky, ale navíc by potřeboval každý rok finanční injekci tak 1 až 2 miliardy korun na provoz.

 

A kdyby se jen objevila možnost, že Bureš musí vrátit těch 20 miliard korun, tak Agrofert skončí do týdne. Protože banky, u kterých je Agrofert zadlužen. A zlé jazyky z finanční sféry říkají, že Agrofert je zadlužen - jak říkají bratři Slováci - „až po kokot“. Vlastně zlé jazyky říkají, že je zadlužen tak, že se všichni už jen modlí, ať se neobjeví žádný problém, protože by to celé spadlo jako domeček z karet.

 

Nu, a kdyby měl Agrofert vrátit 20 miliard dotací, tak banky začnou závod – kdo rychleji požádá o okamžité splacení úvěrů (nebo dodání dodatečných záruk, dalšího ručení; ev. kombinace obojího). A Bureš by musel vrátit 20 miliard korun dotací a dalších – kdoví – třeba 70-90 miliard korun úvěrů.

 

Ale to nemá ani náhodou. Majetek Bureše je sice magazínem Forbes odhadován na 100 miliard, ale to ve skutečnosti nejsou peníze jako takové. To je ocenění těch firem z Agrofertu – dokud 1. fungují, 2. dokud po těch firmách nikdo nechce vrátit úvěry a 3. dokud ty firmy dostávají dotace. Pokud přestane platit kterákoli z těchto tří základních podmínek pro ocenění Forbes žebříčku, pak je hodnota Agrofertu jakákoli – třeba pouhé 1€.

Investiční a Poštovní Banka například měla zápornou hodnotu, když jsme ji darovali belgické bance KBC (matka ČSOB) – stát do IPB nasypal desítky miliard korun a prodal pak takto nadotovanou banku za korunu. Podobně to bylo s Českou spořitelnou. Takže hodnota Agrofertu, dokud funguje, je financován bankami a dostává dotace, je 100 miliard. Jakmile není financován bankami a nedostává dotace, tak klidně nula.

 

Ale nakonec vše dobře dopadlo – pro Bureše.

 

Dobrej oddíl BI-StS Chvojkovice pod vedením zkušených trenérů z USA objevil, že sklad munice ve Vrběticích vyhodili do povětří jediní dva agenti GRU, které Rusko má a které proto nasazuje úplně na všechny svoje teroristické útoky – od potopení Titaniku přes otrávení Skripalova morčete nejjedovatější látkou světa až po vyhození do povětří skladu s municí. Skald s municí pak tito jediní dva agenti ruských tajných služeb vyhodili do povětří za pomoci nášlapného výbušného zařízení, na které měl někdo šlápnout až v Bulharsku. Ale ruští agenti to – primitivní mužici, co byste po nich asi tak chtěli – ruští agenti to zfušovali a zapomněli na nášlapné výbušné zařízení napsat „naložitě pažálsta so vsjemi granátami i pošlitě do Bulharska, nádo odvézť v Bulharsko! Něšlaptě na to v česku, šlaptě na ťo až v Bulharsku! Očeň něbezpéčno!“. 

 

Roztřesený Bureš a stejně roztřesený AlHamajda oznámili, že po 7 letech od výbuchu ve Vrběticích napadlo BIS podívat se na seznam návštěvníků skladu, kteří dostali od skladu klíče a plánek, kde sklad najít i bez průvodce, návštěvníků, kterým nikdo neprohlížel batoh, takže v něm propašovali to nášlapné výbušné zařízení s výbušninou. Výbušnina byla přesně rusky-zákeřná, protože je to výbušnina, která nevybuchuje, ale pomalu hoří. Rusové si v podobných zákeřných úskocích přímo libují – například mají nejjedovatější bojovou látku světa, kterou se nikdo nikdy neotráví. A ve Vrběticích pro změnu zákeřní Rusové úskočně a lstivě použili velice nebezpečnou výbušninu, která nevybuchuje. (Sklad nejprve JENOM hořel, dokonce k němu byli přivoláni hasiči k hašení požáru, dojeli až ke skladům a odjeli, protože se dozvěděli, že jde o sklad munice.) Ale k tomu podrobněji později, protože „Skripalovo vrbětické morče“ si žádá samostatný komentář.

 

A tak jadernou elektrárnu Dukovany smí nyní dostavět jedině Westinghouse - je sice několikanásobně dražší, nedávno zbankrotoval a nedokázal do našich jaderných elektráren dodat ani palivové tyče, které by neohrožovaly provoz reaktoru svojí nízkou kvalitou a mizerným provedením. Také je Westinghouse firmou, která má ve srovnání s Rosatomem zhruba tolik zkušeností jako firma „Jaderné reaktory Novák a syn, s.r.o., Dolní Lhota“.

 

Ale to nevadí. Když už na nás USáci zkouší zcela nevyzkoušené „vakcíny“ mRNA typu, tak proč by se na nás nemohli vyučit ve stavění jaderných elektráren. Koneckonců, co jim zbývá, chudákům, než si nás vzít za pokusná morčata s „vakcínami“ mRNA, když Skripalovo morče jim otrávili zlí ruští agenti cestou z Vrbětic. (To SKripalovo morče sice teda vlastně hbitá britská policie umořila žízní, když morčeti nedala 14 dní vodu, ale lépe zní původní verze propagandy – „morče zemřelo na otravu Novičokem“. Pravdivá verze „morče pošlo díky tuposti britských policajtů“ by zněla mnohem hůře. Ledaže by mezi těmi britskými policajty byl někdo původem z Ruska, to by se pak dalo.)

 

Z hlediska bezpečnosti dostavby Dukovan jsem v klidu – tipuji, že se to USákům a jejich teamům, jistě genderově, rasově a sexuálně-orientačně vybilancovaným a diverzifikovaným teamům nepodaří ani uvést do provozu. Z hlediska finančního si myslím, že když místo předpokládaných 200 miliard korun od Rosatomu to bude stát odhadem tak 1 000 až 1 400 miliard korun, tak vzhledem k Burešovým schopnostem finančně zdevastovat Českou republiku, aniž by se cokoli kromě vlasů na hlavě všech soudných lidí postavilo, je to už vlastně stejně jedno. O 1 000 miliard korun dluhu víc nebo míň, už jsem stejně v haj..u díky fejk pandemii a díky debilním opatřením vlád, včetně té naší. Na tohle už ani neplatí, že tohle si půjdou odsedět – tohle si půjdou odviset. (Vidím jako velice pravděpodobné, že až Great Reset Covid fašismus padne – a to nebude trvat nijak dlouho – tak bude dočasně obnoven trest smrti.)

 

Dalším výsledkem této kauzy „Vrbětice po 7 letech“ – a dalším důvodem pro náhlé probuzení Koudelkem vedené rezidentury amerických tajných služeb – je odstavení ruské vakcíny Sputnik. Vakcína Sputnik je účinná, levná, neexperimentuje s lidským zdravím nějakými nikdy neověřenými metodami „vakcinace“ (mRNA „vakcíny“). Takže „tady máte fotku dvou ruských agentů z britského tisku“ – podle nich je prý Koudelka a jeho BI-StS Chvojkovice poznala na videu z kamer ve Vrběticích – „a na vakcínu Sputnik zapomeňte, hezky do řady na ‚vakcínu‘ Pfizer.“

 

Nu, a tím třetím výsledkem kauzy je – že Bureš a jeho Agrofert vlastně tedy sice čerpali 4 roky neoprávněně dotace a podle závěrů auditorů EU musí všechno vrátit, ale vlastně se Bureš ukázal jako dříve pomýlený, nyní napravený soudruh, který udělá cokoli, co mu loutkovodiči zavolají (třeba v sobotu večer, jako „kauza Vrbětice“) nebo snad časem už bude stačit jen naznačit. A proto – ZÁZRAK – Evropská Unie zjistila, že Agrofert sice čerpal 4 roky neoprávněně dotace (audit), ale vlastně Agrofert nikdy žádné dotace nečerpal, takže nic vracet nemusí:

 

Zde

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/agrofert-dotace-babis-brusel-evropska-komise.A210426_134209_domaci_remy

 

Česko nemusí kvůli Agrofertu vracet peníze. Žádné ani nevzalo, uvedl Brusel

 

 

Pojďme si to ještě jednou zopakovat:

  1. Audit prokázal nade vši pochybnost, že Agrofert od 7.února, 2017 čerpal neoprávněně dotace, kvůli konfliktu zájmů Bureše, a Agrofert je proto povinen všechny tyto dotace vrátit. (Resp. Česká republika, která to následně má vymáhat na Agrofertu.)
  2. Tatáž Evropská Unie sděluje, že Agrofert vůbec žádné dotace nečerpal, takže nic vracet nikdo nemusí. A těch 20 miliard načerpaných dotací už vůbec ne.

:-DDDD

 

Řekl bych, že když Bureš vyhlásí všeobecnou mobilizaci, samopaly vz.58 ze skladů ve Vrběticích (a jinde) místo islámských teroristů v Sýrii jako doposud pak vyzbrojí mobilizované Čechy a pošle je do války proti Rusku, kterou vyhlásí společně s Hamáčkem, tak třeba Evropská Unie dojde k názoru, že nejen, že Agrofert nečerpal ty dotace, které čerpal neoprávněně a které dle auditu musí vrátit, ale že dokonce Agrofert neoprávněně nedostal dotace, které dle nezvratného €U-auditu neoprávněně čerpal, ale že ty nečerpané neoprávněně-čerpané dotace čerpat měl. A proto že mu teď těch 20 miliard korun musí Česká republika vyplatit místo €U. A také že Česká republika musí zaplatit pokutu do pokladny €U (odhadem tak 30 miliard korun) za to, že neoprávněně nevyplatila Agrofertu dotace, které Agrofertu vyplatila neoprávněně.

 

No, myslím, že je zcela zřejmé, proč Bureš tak skálopevně uvěřil naprosto nesmyslné báchorce z BI-StS Chvojkovice (nebo spíše z BI-StS Langley) – když mu došlo, že by musel vracet 20 miliard a tím pádem přišel o všechno, o celý Agrofert…a nakonec i o barák a o Moniku…

 

Protože jak zpívají Kabáti:

Nejprve peníze, pak ženy odejdou

 

Pletou se jen v jednom – ženy mají šestý smysl a odchází dříve než peníze. Ne o moc dříve, ale dříve.

 

Takže kolik stojí jeden Bureš? 20 miliard korun.

 

 

PS:

Dalším efektem vrbětické bis-báchorky bude to, že české firmy přijdou o zakázky v Rusku. Ale můžeme být v klidu – za nás je převezmou firmy německé. A tak, co doposud za 100 do Ruska vyvážely firmy české, to budou nyní do Ruska vozit za 80 firmy německé, které to budou za 50 odebírat od firem českých.

(Bude to stejné, jako když na rozkaz Německa dala €U rozkaz Bulharsku, že nesmí postavit plynovod z Ruska, aby plynovod z Ruska mohlo postavit Německo a nemělo konkurenci.)

Zamíndrákovaní ubožáci z pražské kavárny a z řad rádoby lepšolidí, kteří nenávidí sami sebe a kteří mají komplex méněcennosti, ti pak budou nadávat na nemožné Čechy, že neumí nic vyrábět kvalitního, že by se jinak než jako dílna pro skvělé a úžasné Němce ani neuživili, ti nemožní Češi.

 

A Bureš? Stát řídí jako firmu – firmu, která mu nepatří, a jeho samotného řídí majitelé firmy konkurenční.

Jeho nejsilnější konkurence na politickém kolbišti – ODS, Piráti, STAN jsou ještě horší, ti budou podle pokynů Brusele náš stát řídit, jako mongolské hordy „řídily“ nově navštívená území.

 

Klaus starší má nejvyšší čas vstoupit znovu do politiky. Po řádění Bureše tato země další řadění (Pirátů, STAN a fialovy-„ODS“) už opravdu nevydrží.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář