Jdi na obsah Jdi na menu
 


VIDLÁKOVY KYDY - Great reset po Vidlácku

11. 9. 2022

VIDLÁKOVY KYDY - Great reset po Vidlácku

Datum příspěvku 11. září 2022

A teď už dnešní text:

Asi nikomu tento pojem nemusím vysvětlovat. V souvislosti s událostmi posledních měsíců totiž vyskakuje všude. Plán hentoho Klause Švába (velmi přiléhavé jméno) o depopulaci planety, zrušení stávajícího uspořádání, faktické zotročení hloupých nemyslících ovcí, promíchání ras u kultur, odstranění soukromého vlastnictví, sdílená ekonomika, která nesdílí, ale velké korporace vlastní všechno, lidem to za mastný poplatek půjčují a když se člověk vzepře, je obratem zlikvidován po všech stránkách. Vynechal jsem něco?

Teď si vezměte, jak budou v Práglu na konferenci řečnit o výhodách grýndýlu, k tomu se fakt rozpadá všechno, co jsme znali, zima, hlad, krachy podniků, zničení ekonomiky, vládní kašpaři, opoziční připosránci, bouře v ulicích, astronomické účty za všechno, chlácholení pomocí žebračenek, hrozba blackoutů i prázdných plynovodů… a najednou si člověk vlastně umí ten velký reset docela dobře představit.

Hele, já nevím, jak to ten Klaus Šváb má vymyšlené a fakt netuším, co se honí v hlavě Gatesovi a Sorosovi. Netuším, co si doopravdy myslí Karel Janeček ani Bono Vox. Svět byl vždycky plný magorů, kteří snili o slunečních státech. Někteří o tom napsali i úspěšné knihy, měli to krásně rozpracované a všechno bylo dobré, dokud se někdo nerozhodl, že to vyzkouší v praxi. Pak přišly ty velké skoky, tisícileté říše, kolektivizace a podobné hovadiny. Dovedu si tedy docela dobře představit ty ojrobyrokraty, jak si vzájemně notují, že nás vedou ke světlým zítřkům a dole mezitím hoří ulice. Evropa už zažila ledacos. Měli jsme tu krále Slunce, inkvizici svatou, stát s velkým S, prostě každou chvíli se najde někdo, kdo Evropě chystá nový horor.

Dovolte mi proto jednu Vidláckou analýzu tohoto jevu.

Svým způsobem se skutečně díváme na velký reset, protože to je asi poprvé v dějinách Evropy, kdy se naše ojrohodnotné elity rozhodly, že vymažou výhody těch velkých. V minulých letech jsem napsal celou řadu článků o tom, jak nám tady v Kotline už nic nepatří. Vodu mají Francouzi, klíčový průmysl mají Němci a co nemají v rukou Dojčlandi, to tu vlastní jiný zahraniční kapitál. Armáda je na nule a po šoučasné ministryni bude záporná, české banky nemáme, poslední zbytky českého kapitálu představuje Andrejko a polostátní ČEZ. Velkou část českého exportu dělá Škodovka vlastněná Volkswagenem. Jinými slovy, jsme v p....i.

Když si Němci usmyslí, mohou nás z fleku zničit. Zastavit výrobu, přesunout jí někam jinam, zrušit objednávky u českých subdodavatelů… Německé banky mohou omezit půjčky, zvednout úrokové sazby, vehnat lidi do bídy. Myslím, že přesně tohle také naši premiéři pravidelně slyšeli na koberečku u Merkelové. Scholz je větší drsňák, ten nám už jezdí říkat přímo do Prahy. Prostě nás Němci mají v hrsti, jsme na nich ekonomicky brutálně závislí a co tu nemají Němci, to tu mají jiní Bruselisté.

Třicet let to takhle bylo. Třicet let tu Němci ekonomicky bačovali, zlikvidovali si nebezpečnou konkurenci, zbytek postupně ovládli, až ovládli i politiku. Můžete se tvářit sebevědomě jak chcete, ale když přijedete do Berlína a tam vám řeknou, že by mohli Škodovku zavřít, nepustit sem plyn a zlikvidovat u nás statisíce pracovních míst, tak vás to rychle přejde, začnete kývat a ani se nenadějete, jste až po paty v kancléřské řiti.

Proto jsem také vždycky radil k opatrnosti v zásadních otázkách o vystoupení z EU. Ono to mělo asi stejnou logiku, jako odstřihnout se od ruských zdrojů. Jak chcete vystupovat z jůnie, když tu ta stejná jůnie všechno vlastní? Neřešitelné.

Tedy až donedávna.

Když někde drancují Američani, tak si za to kupují letadlové lodě, stíhačky a podobné věci. Aby si to nejen sebrali, ale i udrželi. Co ale kupovali Němci za dividendy plynoucí z naší země? Větrníky. Destitisíce větrníků a jiných podobných serepetiček. Oni si prostě stavěli pyramidy. Obrovské megastavby, které k ničemu nejsou. Schwabové snili o grýndýlech, Timmermansové snili o klimatu, chtěli velký reset a teď je na obzoru. Krachy podniků, nezaměstnanost, bída, zima, hlad.

Stačíte mě sledovat? To, čím vždycky vyhrožovali, to teď v praxi dělají! Bez ohledu na to, že Fiala je hodnej a dělá všechno, co se mu řekne. Oni už nevyhrožují, že by to mohli udělat, oni to dělají! A nejen tady. I v Německu se bude krachovat. I tam bude zima a hlad.

Co nám ještě mohou udělat?

Najednou nám nemají čím vyhrožovat. Oni resetují. Až bude Rajchl premiérem, myslíte, že na něj Scholz bude mít ještě nějaké páky? Než budou předčasné volby, tak tu všechno padne na hubu. Němci nemají tankové divize. Mají větrníky. A sami teď resetují to, čím nás třicet let ovládali. Sami resetují českou verzi blahobytu. Sorry Dojčlandi, už nás nemáte čím vydírat. Všechny hrozby už děláte. Vyhrožujete nám finančním krachem? Už se děje. Vyhrožujete nám likvidací průmyslu? Už se to děje. Vyhrožujete hladem a zimou? Už se to děje.

První důsledek tohoto resetu je především to, že jste resetovali vydírací páky. Kde nic není, ani čert nebere. Bundesvér nejspíš ani nedojede na hranice. Co jiného ještě máte, když nás už nemůžete ovládat hrozbou zničeného průmyslu a bankovnictví?

Navíc totéž ordinujete i svému obyvatelstvu. To je sice poněkud bohatší než my, ale také je zvyklé na jinou životní úroveň.

Vyresetovali jste nejen svojí kolonii, ale i sebe. Poprvé za tisíc let se teď srovnáváme na společném dně. Poprvé za tisíc let nám nedokážete vyhrožovat armádou a všechno ostatní jste nám už udělali. Vivat Brusel. Tohle nevymyslíš.

Třicet let si tady budujete svojí soft power. Vytvořili jste politické neziskovky, ovládli jste obory, kde se vyučuje práce s veřejným míněním. Zařídili jste, že u nás nevyjde ze školy žádný filmař či novinář, který neměl líbodémo názory. (Jestli to není pravda, tak mi jmenujte jediného mladého novináře, který není jak přes kopírák s Witovskou a dalšími). Třicet let zařizujete, aby se na českého občana valila propaganda z televize, rozhlasu, fejsbůku… Třicet let rozhodujete, o čem se bude mediálně mluvit a o čem se bude mediálně mlčet. Máte svoje lidi v televizích, rádiích i na sociálních sítích.

A najednou buch… nedostatek elektřiny. Lidi na to nemají a vypínají proud. Dnešek ještě není nic proti tomu, co přijde. Chápete, že když lidi vypnou proud, tak vypnou i televizi? Třicet let propagandistické práce a šup, už se blíží její great reset. Bez elektřiny jsou všichni vaši aktivisti jaksi nahraní. Televize mlčí, internet mlčí… Lidi vycházejí ven a musejí se bavit se sousedy, protože musejí držet pospolu. A jestli si někdo myslí, že pospolu držet nebudou, že se budou rvát, ať se podívá na záznam ze sobotní demonstrace. Takhle lidi drží pospolu, když je zle. Všichni mlaďoši, co jsou přilepení na mobilu a poslouchají jůtubera Kovyho, tak budou po resetu elektřiny poněkud rozhození.

Jakpak se budou Chvilkaři domlouvat, když nebudou mít internet? Nebo jako myslíte, že budou agitovat po hospodách? Nikdy to neriskli. Nikdy si netroufli dojet na venkov a začít vysvětlovat buranům z očí do očí, že jsou pomýlení. Sice to slibovali, i jejich rektoři to slibovali, ale skutek utek. Protože, když agitujete naživo, tak za blbé kecy dostanete strašně rychle do držky. Tohle naopak umíme my. Děkujeme za usnadnění, vyresetovali jste si tu největší výhodu, kterou jste třicet let budovali a do které jste vrazili miliardy peněz.

Chcete v tom pokračovat? Chcete dál resetovat? Dejte se do toho. Resetujete především sami sebe. Resetujete si všechny výhody, které jste si nadělali. Drancovali jste, ale zapomněli jste si postavit armádu. Jeli jste propagandu, ale zapomněli jste nechat lidem televizi a internet zadarmo. Snili jste o grýndýlu, ale zapomněli jste na základní ekonomické poučky. Mysleli jste, že jste mistři světa a místo toho končíte.