Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ústava ČR zakotvuje státní symboly

30. 1. 2020
Ústava ČR zakotvuje státní symboly
v Čl. 14 „(1) Státními symboly České republiky jsou velký a malý státní znak, státní barvy, státní vlajka, vlajka prezidenta republiky, státní pečeť a státní hymna…“
 
Pokud někteří poslanci EU, zvolení v ČR, mají státní vlajku na svém pracovním stole  v Evropském parlamentu (EP), pak tyto vlajky, které patří mezi státní symboly ČR, se jakožto takové musí těšit  ochraně a úctě i v EP. Pakliže jsou zakázány podle jednacího řádu EP, jde o hrubou chybu, poněvadž jednací řád EP nemůže zakazovat státní symboly ČR ani jiných států EU. Pokud pouhý jednací řád EP má mít větší právní sílu než ústavy jednotlivých států EU, pak je cosi shnilého v celé EU. A proti tomu bychom měli i oficiálně protestovat, třeba zpočátku jen MZV ČR.
 
Nejen my, ale celá EU by si měla uvědomit, že jednotlivé státy, které jsou členy EU, nejsou zeměmi, ale státy. Naše ústava v Čl.1 říká: „Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický stát…“ .
 
Země Koruny české byly zeměmi v době Rakouska-Uherska. Po zboření žaláře národů, jímž Rakousko bylo, jsme se stali svrchovanou republikou. I dnes jsme státem, nikoliv zemí, přestože EU se k členským státům chová spíše jako k zemím. Takže naši poslanci, kteří v EP hodlají skutečně zastupovat své voliče, by měli trvat na naší státnosti. Měli by trvat  i na svém právu mít státní vlajku ČR na svém stole. Nestačí, když jednou se ozvou, třeba i s úspěchem. Jsme přesvědčeni, že jde o jejich nezadatelné právo, které by si nikdy neměli nenechají vzít. Tím budou také demonstrovat svou státní příslušnost k ČR, k českému národu, své vlastenectví i svou osobní odvahu.
 
Jen takových poslanců EP si budeme vážit, jen takové poslance EU budeme v příštích volbách volit.  
 
J. Skalský
 
Příloha:
Dejte ty vlajky pryč. Místopředsedkyně EU parlamentu se obořila na Farage za to, že vytáhl vlaječku své země!

Všimněte si, že Nigel Farage mohl mluvit, pokračoval v projevu, a to i tehdy, kdy řekl, že UKIP a Brexit Party mají rádi Evropu, ale nenávidí Evropskou unii. Nikdo mu mikrofon nevypnul, že by šířil nenávist. K vypnutí jeho mikrofonu však došlo ve chvíli, kdy Nigel Farage a jeho europoslanci vytáhli britské vlaječky. V tom okamžiku místopředsedkyně EU parlamentu v roli předsedající zasáhla a vypnula mu mikrofon. Tedy až v okamžiku, kdy byly vytaženy vlajky. A Mairead McGuinness spustila povyk, ať okamžitě dají ty vlajky pryč, že jsou zakázány podle jednacího řádu. A britští poslanci ji ignorovali a provolávali Farageovi slávu slovy hip, hip, hooray! Nakonec je vyzvala k tomu, ať si je odnesou ty vlajky, ale vyznělo to tak podivně, že to britští europoslanci vzali jako výzvu k odchodu právě teď a okamžitě, a tak se zvedli a odešli.

 

Video vstoupí do dějin, a proto jsem udělal české titulky do videa, protože je to záznam toho, jak reaguje Evropská unie ve chvíli, kdy europoslanci vytáhnou své národní vlajky, jaké prudká reakce následuje. Šéfová na postu předsedající hned zařve, dejte ty vlajky pryč! Ano, přátelé, přesně před rokem jistý Tomio Okamura tvrdil, že tuhle Evropskou unii chce reformovat zevnitř! Bože, takové chucpe! Doufám, že teď na vlastní oči vidí, jak se mu před očima ta reforma rozplývá před očima.

Namísto reformy před 2 týdny došlo už rovnou k zákazu vystavování národních vlaječek na stolcích europoslanců, a dokonce už dochází k odpojování zvuku poslancům z mikrofonu, pokud vytáhnou vlaječku své země. Ano, potvrzují se moje slova, že Evropská unie je nereformovatelná! A když je nereformovatelná, tak je potřeba ji alespoň demontovat zevnitř, rozvracet ji zevnitř. A zákaz vlajek je dokonalá příležitost. Vlastenci s mandáty eurposlanců se mohou ukázat a předvést.

Blábol o reformě Evropské unie zevnitř vzal definitivně za své! Komisariát EU odpojuje od mikrofonů europoslance už i kvůli národním vlaječkám

Uspořádejte happening v prostorách EU parlamentu, anebo raději před budovou. Pozvěte média, umělce, performery, protestující s transparenty, oblékněte se do národních krojů, vezměte vlajky a otřískejte Evropské unii národní diverzitu o hlavu. Evropská unie má 27 státu s celkem 27 různými kulturami, tato diverzifikace je součástí kulturní a historické rozmanitosti Evropy, která se musí uchovávat, ne likvidovat zákazem vlajek v orgánu, který má zájmy 27 zemí a jejich národů obhajovat, a ne zakazovat jejich symboly jako jsou vlajky. Dělejte to jako Nigel Farage. Dělejte to jako Greta Thunberg. Dělejte to jako Donald Trump. Ale dělejte něco, páni europoslanci.

(Z článku „Dejte ty vlajky pryč! Nigel Farage nemohl dokončit svůj rozlučkový projev v Evropském parlamentu, šéfka pléna mu totiž odpojila mikrofon ve chvíli, kdy vytáhl vlaječku Velké Británie a začal europoslancům mávat na rozloučenou v lepších časech, kdy suverénní evropské státy se osvobodí od Evropské unie! )

aeronet.cz

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář