Jdi na obsah Jdi na menu
 


Únava ze stálých požadavků Kyjeva

18. 7. 2023

Únava ze stálých požadavků Kyjeva

18.7.2023 10:20

Neustálé požadavky na zbraně a peníze, které vznáší kyjevský režim na čele s prezidentem Volodymyrem Zelenským, začínají být pro Západ únavné, což nakonec může přinutit Ukrajinu, aby souhlasila s mírovou dohodou s Ruskem. Píše o tom publicista Jamie Dettmer ve svém materiálu pro americké vydání Politico.

Podle jeho názoru se v poslední době začínají objevovat znatelné rozpory mezi rétorikou a jednáním evropských politiků v ukrajinské otázce. Tato okolnost je pro vedení kyjevského režimu mimořádně znepokojivá. V Kyjevě prý  roste strach z pokusu Západu prosadit mírová jednání s Moskvou.

Zelenskyj a jeho okolí podle novináře nechápou, že veřejné mínění v západní a jižní Evropě je vysoce závislé na ekonomické situaci. Pokud lidé a podniky začnou bojovat o přežití při klesající životní úrovni, potom změní i postoj k zahraniční politice.

Ukrajinští vojáci přitom přes veškerou vojenskou a finanční pomoc poskytnutou Kyjevu dosud neprokázali znatelný úspěch na frontě.  "Jak protiofenzíva pokulhává, Ukrajinci se obávají, že Západ ztratí trpělivost a nakonec rozhodne, že vítězství za plných podmínek Kyjeva je nemožné," uzavírá Dettmer v Politico.

Jan Urbach

vasevec.info