Jdi na obsah Jdi na menu
 


Twitter obstavil účet kardinálu Dukovi

28. 10. 2020

Twitter obstavil účet kardinálu Dukovi

Tomáš Pergler

Foto: Profimedia.cz

Pražský arcibiskup Dominik Duka.

17:53, 28.10.20

 

Posledním viditelným příspěvkem kardinála Dominika Duky na Twitteru je vyjádření k současné krizové situaci kolem šíření koronaviru.

 

Článek

 

Kdo si ve středu našel na Twitteru profil kardinála a pražského arcibiskupa Dominika Duky, byl asi překvapen. Místo sloupce s příspěvky se mu ukázalo upozornění, že účet je „dočasně omezen“, protože byla zaznamenána „neobvyklá aktivita“.

 

Na profil s Dukovými tweety se návštěvník dostal až po zakliknutí, že jej chce opravdu zobrazit.

 

Takové omezení znamená, že majitel účtu nemůže vkládat další příspěvky. Twitter k němu přistupuje například při podezření, že takzvaně „spamuje“, tedy zahlcuje síť návalem příspěvků, nebo šíří urážlivý či nevhodný obsah.

Foto: Archiv, Seznam Zprávy

 

Takto ve středu vypadal twitterový profil kardinála Duky.

 

„Twitter pana kardinála Duky byl zablokován, příčinu neznáme a nebyla nám oznámena,“ uvedl na dotaz Seznam Zpráv mluvčí Arcibiskupství pražského Jiří Prinz.

 

Na omezení účtu předtím kriticky upozornil na Twitteru například režisér Jiří Strach, který je Dukovým přítelem. „Bůh je mrtev a svoboda slova taktéž,“ napsal režisér pohádkové komedie Anděl Páně.

 

Duka bývá v církvi řazen ke konzervativnějšímu křídlu, v posledních letech se dostal do sporů s liberálnějšími teology, jako jsou Tomáš Halík nebo Tomáš Petráček. Kardinál se například postavil proti přijetí Istanbulské úmluvy, která má zlepšit ochranu žen proti násilí. Podle Duky ale v sobě úmluva nese „genderovou ideologii“ a staví muže a ženy proti sobě. Kvůli jeho projevům kardinála často kritizují zástupci LGBT komunity.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář