Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turecko v Idlibu překročilo všechny meze

2. 3. 2020
Turecko v Idlibu překročilo všechny meze
 
V Idlibu již nejde o nějakou běžnou tureckou intervenci, na níž nás „demokratické“ mocnosti svou humánní praxi již dříve přivykly, ale o agresi. Podle informací, které máme, Turecko na území Sýrie rozvijí od neděle rozsáhlou ofenzivu. Mrtví a ranění se počítají po stovkách. Vznikly i velké materiální škody. Proč o tom o všem v souladu s mezinárodním právem nepíší naše média?
 
V Idlibu jsou ještě silné bandy islámských teroristů. Pokud Turecko je skutečně podporuje vojensky a materiálně, jde proti zájmům civilizovaného světa. Pomáhá teroristům již i tím, že v bojích zeslabuje syrskou armádu. To nám napovídá i obyčejný selský rozum. Jak dlouho, Turecko, budeš ještě zneužívat trpělivost napadených a jejich ochránců? Všeho do času!
 
Cožpak je možné k tomu mlčet? Budeme snad protestovat až něco podobného se stane nám? To bude již pozdě! Dnes necháme v prachu bojů dupat po mezinárodním právu. Co z něj ještě zbude? Jak potom může mezinárodní právo znectěné a znásilňované podle momentálních potřeb silných, chránit slabší a menší státy a uchránit je?
K. Malý
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář