Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turecko dobývá ropná pole v Sýrii

24. 11. 2020

Turecko dobývá ropná pole v Sýrii

 

24. 11. 2020
Turecký útok na Sýrii se speciálními silami a žoldáckými islamisty - bombardování severně od Rakky.Turecká armáda zahájila rozsáhlou ofenzívu jižně od zóny v severní a severovýchodní Sýrii, kterou okupovala v roce 2019 během rozsáhlé ofenzívy, která skončila po regionu Afrin a oblasti, která sahala téměř k iráckým hranicím.
Turecké speciální jednotky a obrněné jednotky ve spolupráci s tureckými okupačními silami v severní Sýrii a pro-tureckými islámskými žoldnéřskými jednotkami obléhaly a obsadily město Ain Issa Ain severně od města Raqqa, které se dříve vrátilo pod kontrolu syrské vlády.

Útoky dnes pokračovaly v oblastech severně od Rakky. Turecké síly spálily celé osídlené oblasti a prováděly cílené nálety na syrskou armádu a protiturecké syrské národní organizace.

V posledním čtvrtletí prováděly turecké speciální jednotky koordinované a „trvalé“ operace severně od Rakky. Je to poprvé, co se Turecko dostalo tak blízko k Raqqa, což se zdá být jeho strategickým cílem, protože v regionu jsou ropné vrty a bohatá ropná pole.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář