Jdi na obsah Jdi na menu
 


Střet zájmů? Kdepak! Zeman se právě postavil za Babiše. Proti Bruselu

23. 6. 2020

Střet zájmů? Kdepak! Zeman se právě postavil za Babiše. Proti Bruselu

23.06.2020 15:53

 

Prezident Miloš Zeman telefonoval s premiérem Andrejem Babišem, aby ho podpořil ohledně nedávné rezoluce Evropského parlamentu. Ta českého předsedu vlády kritizuje za údajný střet zájmů.

Foto: Hans Štembera

Popisek: Miloš Zeman a Andrej Babiš

 

Poslanci Evropského parlamentu v pátek pozdě večer dle očekávání schválili text nezávazné rezoluce, která upozorňuje na střet zájmů předsedy vlády České republiky. Rezoluci podpořilo 510 z 664 přítomných europoslanců, proti bylo jen 53 členů sboru.

 

Rezoluce vyzývá české úřady, aby začaly řešit konflikt zájmů u vrcholných politiků a nadto vyzývá Evropskou komisi k nulové toleranci vůči zneužívání peněz z rozpočtu EU.

 

Andrej Babiš v sobotu schválení rezoluce komentoval slovy, že za tím vším stojí čeští europoslanci, kteří dělají vše pro to, aby Českou republiku v Bruselu poškodili.

 

Premiéra ve sporu přímo podpořil prezident Miloš Zeman a ministerskému předsedovi telefonoval z lánského zámku.

 

“Postoj pana prezidenta je jednoznačný. Po hlasování o této nezávazné rezoluci Evropského parlamentu pan prezident vyjádřil panu premiérovi osobně podporu, a to v telefonickém rozhovoru ze zámku v Lánech,” konstatoval pro ParlamentníListy.cz mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Podle našich informací byl telefonát přímo iniciován prezidentem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář