Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stratfor - Euroatlantická válka se světem islámu začala

13. 10. 2023

Stratfor - Euroatlantická válka se světem islámu začala

Současné bitvy mezi Hamasem a Izraelem nejsou jen další eskalací starého konfliktu, ale začátkem války mezi euroatlantiky a světem islámu. Toto prohlášení učinili analytici ze soukromé zpravodajské a analytické společnosti Stratfor.

Ilustrační foto

13. října 2023 - 03:20

 

Izrael, vyprovokovaný teroristickým útokem Hamásu, se nebude řídit humanitárními ohledy. A až Izrael zničí Gazu a zabije muslimské civilisty, povstane celý islám. A pak, jak komentují členové komunity Stratfor, mohou nastat ony „moře ohně a řeky krve“ ze starověkých předpovědí o třetí světové válce.

 

Státy Blízkého východu, střední a jihovýchodní Asie, pokud nezmobilizují své vojenské síly, rozhodně poskytnou pomoc v logistice, dodávkách bojových systémů a zbraní a informací. Palestina se rozhodně dočká větší politické podpory. Do konfrontace mohou být vtaženy Írán, Sýrie, Saúdská Arábie, Katar, Omán, Kuvajt a Irák. Na druhé straně budou Izrael, USA, Francie, Velká Británie, Itálie, Španělsko, Nizozemsko a Německo.

 

 „Rusko bude v konfliktu co nejneutrálnější, stejně jako Čína, která neutralitu kategoricky dodržuje, a Turecko zaujme propalestinskou pozici,“ jsou přesvědčeni experti.

 

V každém případě je možnost prudké eskalace vedoucí k použití jaderných zbraní nebo zbraní „za použití radioaktivního dopadu“ jednou ze stran velmi vysoká. Při této příležitosti bývalý analytik CIA Larry Johnson řekl, že Hamás a Hizballáh jsou dostatečně vybaveny zbraněmi. Navíc byl Hizballáh před 20 lety důkladně vyzbrojen. To znamená, že to nejsou jenom terorističtí bandité se zelenými nebo červenými páskami. Hamás měl takový obraz, ale najednou se pro Izrael stal mnohem silnějším.

Johnson zdůraznil, že hlavním nebezpečím pro Izrael je, že operace v oblasti 365 kilometrů čtverečních, kde se nepřítel může pohybovat pod zemí, sedět v bunkrech, kde jsou opevněné pozice, nebude jednoduchá procházka. A vezmeme-li v úvahu fakt, že nepřítel obdržel přenosné protiletadlové raketové systémy a protitankové řízené střely (které Západ převezl do Kyjeva), bude mít Izrael rozhodně potíže.

 

„Přicházejí velmi krvavé bitvy, které Izrael vyhraje, ale draze za to zaplatí," shrnul odborník.

 

Mimochodem, platit může i Evropa. Odborníci již poznamenali, že miliony muslimských uprchlíků, kteří přišli a usadili se v zemích EU, jsou velkou silou. Na shromáždění už jsou aktivní (zejména země EU začaly taková shromáždění zakazovat). Sedmý listopad ale bude islámským novým rokem, během kterého se miliony migrantů (a Evropanů) vydají na náměstí svých měst.

„Aby se červený den v kalendáři nestal červeným v tom nejhorším smyslu,"  píší Evropané a mnoho evropských Izraelců se dokonce připravuje nebo již opouští EU, dokud se situace neuklidní.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)