Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slobodan Miloševič, prezident Jugoslávie,

27. 9. 2024

Slobodan Miloševič, prezident Jugoslávie,


 

byl představován západními politiky a sdělovacími prostředky jako nebezpečný extrémní nacionalista, jehož cílem je vytvoření Velkého Srbska.


 

Po tomto objevném sdělení se očekávalo sborové deklamování služebníků západních elit s mnohonásobným fuj! A nejenom pár nadšenců se našlo.


 

V Srbsku vytvořili "demokratickou opozici", která měla za úkol Slobodana odstavit k ledu. A hle, povedlo se! Aby noví mocipánové Srbska měli klidné spaní, poslali Slobodana Miloševiče do Haagu, aby prošetřil a odsoudil jeho zločinnou činnost. Možná, že tam padla i poznámka, že jeho návrat do Bělehradu je nežádoucí.


 

A tak Miloševiče soudili a soudili, představte si, že ten paličák odmítl obhajobu erudovaného advokáta a obhajoval se sám, a nějak nemohli najít ty vhodné paragrafy. Všichni však věděli, jak nechal mordovat ty ubohé a bezmocné Kosovany, jejichž hroby ani nebyly nalezeny. Zlí Srbové se tolik natrápili hodných kosovských Albánců. Celá Evropa a svět slzely, když jim média vyprávěla o tom pohádky na pokračování. Léta utíkala. Miloševič onemocněl. Choroba se zhoršovala. S řešením přišli ďábelští Rusové. Navrhli, aby dočasně byl propuštěn a mohl odjet do Ruska, kde bude operován. Po zotavení se, Rusové se zaručovali, že Miloševiče do Haagu opět vrátí.


 

Myslíte si, že tento úskok Rusů, ctihodní soudci neprokoukli? Ale prokoukli! A Miloševič na žádnou operaci odjet nemohl, nesměl. A nedlouho poté zemřel ve své cele za podezřelých okolnostech.


 

Pak opět uběhlo pár let. A co se zjistilo? Že Slobodan Miloševič je nevinen. A položme si otázku, kdo nese odpovědnost za to, že zemřel, stejně asi jako 11 Srbů před tím, v haagské věznici?


 

Předhodili nám spravedlnosti půl. Tu druhou část zatím tají. Dozvíme se my, pamětníci celého procesu v Haagu, celou pravdu? A pokud ano, kdy tomu bude? Bohužel, milý Rajko Doleček se pravdy nedočkal, ač na ni tak nedočkavě čekal.

J. Skalský