Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skandál během hlasování českých poslanců o usnesení proti Rusku,

25. 4. 2021

Skandál během hlasování českých poslanců o usnesení proti Rusku, sněmovna odmítla schválit usnesení odsuzující jakékoliv nepřátelské aktivity cizích tajných služeb na území ČR, prošlo pouze usnesení odsuzující činnost ruských tajných služeb! Sněmovna odmítla i usnesení požadovat vyšetření, kdo byl konečným příjemcem a adresátem zbraní údajně zničených během výbuchů! Tohle není poslanecká sněmovna, to je anti-ruský cirkus formátu amerického McCarthyismu z 50. let minulého století v USA! Když to není proti Rusku, tak to prostě neodhlasujeme!

  •  

Dub 23, 2021

 

Poslanecká sněmovna 20. dubna odhlasovala jeden z největších pamfletů v historii České republiky, kterým ohrozila na příští desítky let bezpečnost 10 milionů občanů této země. Na pokyn americké zpravodajské služby a následně na žádost vlády ČR odhlasovala poslanecká sněmovna usnesení, které označuje Ruskou federaci za nepřátelský stát, který zaútočil na muniční sklady ve Vrběticích a sněmovna vyzvala vládu, aby po Ruské federaci požadovala odškodnění. Jenže, v poslanecké sněmovně se odehrálo ještě něco jiného, co mainstreamová média nepokryla.

Poslanci totiž hlasovali [1] kromě vládního návrhu usnesení i o dalších dodatečných návrzích poslanců, které samozřejmě neprošly, tedy až na výjimky, ale největším skandálem je, že tyto dodatečné návrhy byly odmítnuty jenom kvůli tomu, že v nich nefigurovala jenom, pouze a jmenovitě Ruská federace, ale obecně kdokoliv jiný. A naprostý šok je možné spatřit ve svodkách v okamžiku, kdy se hlasovalo o návrzích poslance za KSČM Leo Luzara. Ten totiž přednesl rozumné a naprosto korektní texty usnesení, jenže to dopadlo, jak by asi nikdo nečekal.

Koudelkova legenda o útok 6 ruských agentů na Vrbětice… a dvakrát po sobě…

Prvním návrhem bylo, že Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odmítá jakékoliv násilné činy cizích zpravodajských služeb na území jiných států bez rozdílu jako metodu nedůstojnou politice 21. století. Poslanecká sněmovna tento text odmítla a neschválila, a když se podíváme na leporelo, tedy na hlasovací grafiku [2], doslova zůstaneme v šoku. Celé Hnutí ANO se zdrželo spolu s ODS. Doslova jako by se nám rýsovala nová koalice po volbách na podzim. Piráti se také zdrželi, kromě Vojtěcha Pikala. Celá SPD a KSČM hlasovaly pro návrh. Ovšem představte si, že Helena Langšádlová a Markéta Pekarová Adamová hlasovaly aktivně proti tomuto návrhu.

Tím doslova se přihlásily k opaku, tedy k legitimizaci násilných činů zpravodajských služeb na území jiných států. Hlasovat proti takovému usnesení je buď projevem naprosté ignorance, anebo… anebo hlasují podle svého svědomí. Panečku, kam nastrčí čert ženskou z TOP 09, tam teče krev a strhávají se pomníky osvoboditelů. Takovéto hlasování by okamžitě mělo být terčem zájmu novinářů a měly by o tom být reportáže v televizi, jak dvě poslankyně nesouhlasí s usnesením proti jakýmkoliv násilným činům. A to nebylo všechno. Pokračovalo to.

Poslanci odmítli návrhy usnesení kvůli tomu, že v nich nebylo zmíněno Rusko jako explicitní viník všeho zla

Leo Luzar měl další návrhy, kde Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky zásadně odmítá jakékoliv aktivity zahraničních zpravodajských služeb na území České republiky, požaduje vyšetření a také potrestání viníků výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014, ať se jedná o občany České republiky, či občany Ruské federace nebo jiných států. Naprosto rozumné a korektní usnesení, proti kterému nikdo nemůže nic namítat. Ale sněmovna jej zamítla. Opět se podíváme na leporelo [3]. Znovu spatříme neuvěřitelný obraz, kdy Hnutí ANO a ODS naprosto bizarně a neuvěřitelně jako na základě domluvy a dohody hlasují společně a zdržují se. A představte si, že pro návrh jsou SPD, KSČM a dokonce i Piráti. Ti dokonce hlasovali pro návrh jednomyslně,  zatímco Stanislav Gropsič z KSČM se nepochopitelně zdržel. Hlasování znovu odhalilo, že Hnutí ANO a ODS cítí, že by měly hlasovat pro, ale nemohou, nějaká mocná síla je nutí se zdržet. A pojďme dál.

Následoval další Luzarův návrh na usnesení, kde Poslanecká sněmovna žádá vládu České republiky, aby odškodnila postižené občany Vrbětic a následně vymáhala škodu po vinících. A tento návrh sněmovna, věřte nebo ne, rovněž zamítla. Návrh totiž neobsahoval Rusko jako viníka. Byl pouze v obecné rovině. A opět se pojďme podívat na leporelo [4].  Znovu vidíme neuvěřitelnou koalici Babišova Hnutí ANO a Fialovo ODS, jako jeden muž se všichni zdrželi, s výjimkou Stanislava Blahy, který hlasoval pro. Komunisté všichni pro, ale poslanec za SPD Jaroslav Holík se zdržel, rovněž jeden Pirát se zdržel, Tomáš Martínek, jinak ostatní Piráti pro. Hlasování opět neprošlo kvůli zdrženým hlasům. A naprostý šok přišel v závěru Luzarových návrhů, který do usnesení měl vložit odpověď na největší dvě záhady celé kauzy ve Vrběticích.

Poslanci nechtějí ani vědět odpovědi na rozporné výpovědi a nesrovnalosti ve výpovědích svědků. Dva poslanci ČSSD dokonce ve zděšení z návrhu hlasovali proti

Leo Luzar přednesl návrh, kde Poslanecká sněmovna trvá na zveřejnění informací o cílové zemi určení zbraní a munice z vybuchlých skladů. Zároveň žádá o objasnění informací rozporných od oficiálních zdrojů, které uvádí IMEX, Group, s. r. o., a bulharského obchodníka se zbraněmi. A sněmovna návrh opět zamítla. Člověk by si myslel, že poslanci budou chtít znát pravdu a dozvědět se, kam tedy mířily ty zbraně a munice, kterou údajní ruští agenti vyhodili do povětří, komu ta zásilka byla určena?

A proč firma IMEX Group tvrdí, že o žádných dvou ruských agentech nemá firma žádné záznamy, nikdy o návštěvu ve skladu nepožádali a Vojenský Technický Ústav by přece musel IMEX Group informovat. Minimálně na to měl VTÚ celých 7 let, aby IMEXu sdělil, že do skladu byly vpuštěni dva údajní agenti se známými ksichty z kauzy Sergeje Skripala. A bulharský obchodník Emilian Gebrev pro bulharskou televizi uvedl, že nechápe, proč se jeho jméno přetřásá v českých médiích v souvislosti s Vrběticemi, když on v roce 2014 žádné zbraně v ČR nenakupoval. Ani z Vrbětic, ani odjinud z ČR. Takže co? Buď tedy lže bulharský obchodník nebo česká BIS, nebo IMEX Group? Na tohle je potřeba znát odpovědi. A poslanci řekli NE! Podívejme se na svodku [5].

 

V tomto případě se Hnutí ANO, ODS i Piráti jednomyslně zdrželi. SPD a KSČM pro, ale představte si tu paniku uvnitř ČSSD, co tento Luzarův návrh způsobil, Roman Onderka a Ondřej Veselý z ČSSD aktivně hlasovali proti, zatímco zbytek ČSSD se zdržel. Dva poslanci z ČSSD nechtějí vědět, kam mířili zbraně z Vrbětic, nechtějí znát rozpory mezi tvrzením BIS a IMEX Group o dvou Rusech na návštěvě skladu a nechtějí ani znát pravdu, jestli lže bulharský obchodník, že v roce 2014 v ČR žádné zbraně nenakupoval a neobjednával, anebo lže IMEX Group o určení a směru dodávky zbraní. Panečku, ta hlasovací svodka, to je jako pěst na oko. Dva poslanci Jana Hamáčka se takto okatě odkopali během hlasování, takové chucpe. Anebo, že by to snad byl strach a obavy, že by se na něco přišlo? A to stále není vše. Leo Luzar dokonce vyzval k něčemu, čemu se nedalo odporovat ani ze strany rusofobů, ale dopadlo to jinak.

Žádné jednání s Rusy, žádné objasňování a vysvětlování, sněmovna odmítla jakékoli jednání s ruskou stranou

Leo Luzar předložil návrh, kde Poslanecká sněmovna žádá o zahájení jednání s vládou Ruské federace za účelem objasnění okolností souvisejících s důvodným podezřením na účasti tajných služeb Ruské federace na výbuchu ve Vrběticích. Řekli byste, že takový návrh usnesení musí v protiruské sněmovně projít, že? Jenže neprošel. Sněmovna nechce totiž s Rusy vůbec o ničem jednat, žádný kontakt, žádné jednání, prostě nic, jsou vinni a basta! Když se podíváme na svodku [6], opět vidíme koalici Babišova Hnutí ANO a ODS, společně se zdrželi. Piráti, SPD a KSČM všichni pro návrh, ale představte si, že v ČSSD se opět našel expert, který hlasoval proti návrhu, Roman Sklenák. Zbytek ČSSD se zdržel.

 

Všichni nezařazení poslanci, jmenovitě Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová hlasovali vždy pro návrhy Leo Luazara, tam prostě není co řešit a moc jim za to děkujeme. Ovšem tento článek má za úkol upozornit nejen na obrovskou protiruskou hysterii v poslanecké sněmovně, ale především na tu licoměrnost, kdy sněmovna bez mrknutí oka odmítne i taková usnesení, která by logicky měla být přijata napříč celou sněmovnou, ale ono ne, není přijato, protože v těch usneseních nefiguruje a nezmiňuje se Rusko jako viník, anebo usnesení vyzývá k jednání s Ruskem, ale to není dovoleno americkými partnery, s Rusy se nesmí jednat. Jsou prostě vinni a basta, bez diskuse!

Česko se začíná propadat do děsivé éry 50. let minulého století v USA prostoupenými paranoidní hysterií McCarthyismu

Takže sněmovna odmítla všechny návrhy, které jmenovitě nezmiňovaly vinu Ruska. A tento postoj prosazovaly ve sněmovně společně Hnutí ANO a ODS. Rýsuje se nám tu náznak budoucí koalice po volbách proti Pirátům a STANu? Aby ještě nakonec voliči ODS a Hnutí ANO na to nečuměli jako telata na vrata. Jakmile jde o americké zájmy, Hnutí ANO a ODS jsou jedna rodina. Tím máte nápovědu, odkud vítr fouká v té velké taškařici ve sněmovně. Všichni dobří hoši z Aspen Institutu, že? Návrhy proti Rusku byly přijaty všechny!

 

 

A dokonce i ten slavný boj s dezinformacemi se jim tam vešel do usnesení! Protiruská hysterie v ČR tak začíná připomínat éru protiruského sentimentu v USA, období tzv. McCarthyismu, kdy každý Američan, který nesouhlasil s horečným zbrojením a s hysterií proti Sovětskému svazu, byl automaticky onálepkovaný jako komunista. Ta situace se dnes opakuje. Kdo nesouhlasí se sankcemi proti Rusku, je ruský agent a člen kremelské kolony. A jeden by řekl, že lidé jsou přece rozumní, že v demokracii lidé mají už více rozumu než před 70 lety. Jenže nemají, procesy se opakují, lépe řečeno recyklují. A to představuje pro svobodu lidí obrovskou hrozbu.

Nejen o tomto podivném hlasování ve sněmovně budeme hovořit dnes od 19:15 hodin na Svobodném vysílači CS. Probereme aktuální témata z domova i ze světa. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

 

-VK-

Šéfredaktor AE News

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář