Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ruský prezident Vladimir Putin během vojenské přehlídky v Moskvě

24. 6. 2020

Ruský prezident Vladimir Putin během vojenské přehlídky v Moskvě

24. června 2020.

Putin: Rusko s dalšími zeměmi bude schopno chránit svět před novými hrozbami

© Sputnik / Host photo agency / Sergey Pyatakov

Svět

09:37 24.06.2020(aktualizováno 10:30 24.06.2020

 

Jenom spolu s dalšími státy bude Rusko schopné zachránit svět před novými hrozby, prohlásil během vojenské přehlídky v Moskvě ruský prezident Vladimir Putin.

 

„Vítáme naše přátele, hosty z různých zemí, kteří dorazili do Moskvy, aby vzdali hold všem, kteří uhájili mír na planetě. Nikdy nezapomeneme na příspěvek našich spojenců k přibližování Vítězství... Víme, a vzhledem k výzvám, kterým planeta čelí dnes, zvláště akutně cítíme, jakou největší hodnotou je člověk, jeho sny, radosti, naděje, jeho mírný, klidný tvůrčí život. Chápeme, jak důležité je posílení přátelství, důvěra mezi národy, a jsme otevřeni dialogu a spolupráci v nejnaléhavějších otázkách mezinárodní agendy. Mezi nimi je vytvoření společného spolehlivého bezpečnostního systému, který potřebuje složitý rychle se měnící slučitelný svět. Jenom společně ho můžeme zachránit před novými nebezpečnými viry,” prohlásil Putin.

 

Putin také podotkl, že Rusové si budou vždy pamatovat, že to byl sovětský lid, kdo zvítězil nad nacismem.

 

„Budeme si vždy pamatovat, že nacismus zničil sovětský lid. Miliony lidí různých národností ze všech republik Sovětského svazu," řekl.

 

„Dnes skláníme hlavy před světlou památkou všech, kteří se navrátili z války. Na památku synů, dcer, otců, matek, dědů, manželů, manželek, bratrů, sester, vojáků, příbuzných a přátel," sdělil.

 

Dnes 24. června se v Rusku konají vojenské přehlídky na počest 75. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce. Tradičně se akce koná 9. května, ale kvůli vypuknutí epidemie nového koronaviru byla přesunuta. Jak dříve poznamenával ruský ministr obrany Sergej Šojgu, výběr dnešního data není náhodou - právě 24. června 1945 se na moskevském Rudém náměstí uskutečnila historická přehlídka k vítězství nad nacistickým Německem.

 

Přehlídka 9. května nebyla zcela zrušena. Místo plnohodnotné akce proběhla její letecká část.

.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář