Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozmístění amerických sil v Evropě - Defender Europe 20

16. 1. 2020

Rozmístění amerických sil v Evropě - Defender Europe 20

Vladimíra Vítová, předsedkyně Aliance národních sil

 

V dubnu a květnu letošního roku má dle plánu proběhnout přesun vojsk NATO tzv. Defender Europe 20. NATO mobilizováno na východní frontě. Pro „obranu Evropy před ruskou hrozbou“ se připravuje cvičení Defender Europe 20, které v dubnu a květnu předvede největší rozmístění amerických sil v Evropě za posledních 25 let.

 

20 000 vojáků dorazí ze Spojených států, včetně několika tisíc Národních gardistů z 12 amerických států, kteří se připojí k 9 000 již přítomným v Evropě, čímž se celkový počet zvýší na asi 30 000. Připojí se k nim 7 000 vojáků ze 13 evropských zemí NATO, včetně Itálie a 2 partnerů, Gruzie a Finska.

 

Kromě výzbroje, která bude pocházet ze zámoří, budou americké jednotky zaměstnávat 13 000 tanků, samohybných děl, obrněných vozidel a dalších vojenských vozidel z amerických „předem rozmístěných ložisek“ v Evropě. Vojenské konvoje s obrněnými vozidly projdou 4000 km skrze 12 dálničních tepen a budou operovat společně s letadly, vrtulníky, drony a námořními jednotkami.

 

Defender Europe 20 znamená, že 30 000 amerických vojáků bude praktikovat obranu Evropy před tzv. ruskou agresí. Jde o scénář, který se ale nemůže odehrát proto, že při střetu by nebyly použity tanky, ale jaderné rakety.  Vojenská doktrína Ruské federace jasně uvádí, že je nemožné zastavit velké vojenské bloky (přesouvající se vojska NATO) konvenčními zbraněmi, a proto v případě hrozby bude Rusko nuceně použít jaderné zbraně. To je oficiální sdělení RF. “Cílem je zabránit potenciálnímu agresorovi způsobit co jen minimální škody Ruské federaci a proto NATO nebude mít čas na přesun svých jednotek na pozice a bude zničeno během několika minut od začátku ofenzívy”.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář