Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ron Paul - Další miliardy na Ukrajinu, když se Amerika rozpadá

1. 9. 2022

Ron Paul - Další miliardy na Ukrajinu, když se Amerika rozpadá

 

31.8.2022 10:54

Na internetu koluje videoklip, který ukazuje prezidenta Bidena, jak mluví na nedávném summitu NATO o sedmi miliardách dolarů, které americká vláda – v té době – poskytla Ukrajině. K tomu je připojen další klip ukazující hrůzný stav několika velkých amerických měst, včetně Pensylvánie, Kalifornie a Ohia. Video amerických měst je šokující: nekonečné krajiny špíny, odpadků, bezdomovectví, otevřených ohňů na ulici, drogově závislých zombie. Nevypadá to jako Amerika, kterou si většina z nás pamatuje.

Sledovat Bidena, když se chlubí tím, jak posílá miliardy dolarů zkorumpovaným vůdcům do zámoří, přičemž americká města vypadají jako rozbombardovaný Irák nebo Libye, je v kostce zahraniční politika USA. Washingtonské elity říkají zbytku Ameriky, že musí „podporovat demokracii“ v nějaké vzdálené zemi. Každý, kdo vznese námitky, je považován za spojence s určeným nepřítelem dne.

Jednou to byl Saddám, pak Assád a Khadáfí. Teď je to Putin. Hra je stejná, jen se změnily názvy. Zřídka se ptáme, co je v této dohodě pro ty Američany, kteří trpí platit za naši intervencionistickou zahraniční politiku. Opravdu si myslí, že pracující Američan v Ohiu nebo Pensylvánii je na tom lépe nebo bezpečněji, protože údajně chráníme ukrajinské hranice?

Myslím, že většina Američanů by se divila, proč se neobtěžují chránit naše vlastní hranice. Jen v červenci překročilo hranici do USA 200 000 ilegálních osob. Můžete si být jistí, že se rychle dozvědí o volných penězích, které vláda USA poskytuje ilegálům. Pravděpodobně dostanou i voličský průkaz.

Minulý pátek Pentagon oznámil, že na Ukrajinu bude zasláno dalších 775 milionů dolarů. Jak informoval Antiwar.com, jedná se o osmnáctý zbrojní balíček na Ukrajinu za šest měsíců. Došlo někdy v historii k hloupějšímu zásahu USA?

Stoupenci této zástupné války mohou oslavovat další pomoc Ukrajině, ale realita je taková, že v žádném případě nejde o pomoc Ukrajině. Takto systém nefunguje. Jsou to peníze vytvořené z ničeho Fedem a přivlastněné Kongresem, které mají být vynaloženy na podporu politicky propojeného vojensko-průmyslového komplexu. Je to velký šek vypsaný střední Amerikou bohatým lidem, kteří provozují Raytheon a Lockheed Martin. Američané sledují, jak se jejich rozpočet napíná na hranici limitů, zatímco tlusťochové z Beltway si uvolňují opasky, aby mohli dál užívat věk medu a strdí.

Bloomberg začátkem léta oznámil, že inflace letos stojí průměrnou americkou domácnost více než 5 200 dolarů. Inflace je daní střední třídy a chudých Američanů. Bohatí – jako ti, kteří provozují Raytheon a Lockheed Martin – vždy nejprve dostanou nové peníze, než ceny stoupnou. My ostatní sledujeme, jak kupní síla dolaru klesá a klesá.

Zatímco Washington slintá blahem v očekávání další many z války s Ruskem na Ukrajině, zbytek Ameriky má pocit, že se z nás stává Zimbabwe. Jak dlouho bude trvat, než bochník chleba bude stát bilion dolarů? A lahvinka piva pět?

Existuje východisko. Říká se tomu „neintervence“. Válka na Ukrajině byla způsobena změnou amerického režimu v roce 2014 a neokonzervativním trváním na tom, aby Ukrajina vstoupila do NATO. Ministerstvo zahraničí a CIA si myslely, že svržení zvolené vlády bylo velkým vítězstvím, ale my ostatní jsme mezitím dostali účet.

Žádné NATO a ani cent navíc pro Ukrajinu!

Přeložil a zredigoval Jan Vítek

 

 

---------------------------------------------------------------------

“More Billions to Ukraine as America Falls Apart”. Pod tímto titulem napsal emeritní americký politik komentář, který přebíráme z UNZ magazine.

RON PAUL má celostátní pověst jako zatvrzelého obhájce svobody v dnešní americké politice. Je předním mluvčím ve Washingtonu pro omezenou ústavní vládu, nízké daně, volné trhy a návrat ke zdravé měnové politice založené na měně kryté komoditami. Ron Paul nikdy nehlasuje pro legislativu, pokud navrhované opatření není výslovně povoleno ústavou. Je autorem několika knih, z nichž nejvýznamnější je „End the Fed“, která dokumentuje škodlivý vliv US Federální banky na americkou a světovou ekonomiku. Fed klame už názvem: není bankou federální, tudíž státní, ale soukromou. Vlastní ji dvanáct rodinných bank, které si usurpovaly právo vydávat peníze, jež podle ústavy přísluší výlučně kongresu.