Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roberts - Co se stane na summitu Putin Biden a možná těsně před ním

3. 6. 2021

Roberts - Co se stane na summitu Putin Biden a možná těsně před ním

 

Než propadneme naději, že summit Biden - Putin vyústí v lepší vztahy mezi USA a Ruskem, měli bychom si vzpomenout na summit Trump - Putin v Helsinkách v červenci 2018.

Paul Craig Roberts, americký publicista

3. června 2021 - 03:20

 

Americká média a Demokratická strana využily summit Trump - Putin k očernění události, kdy Putin „upevnil svůj status a status Ruska jako veřejného nepřítele USA č. 1“.

 

Americký establishment zajistil, že summit selhal. Tři dny před summitem ministerstvo spravedlnosti obžalovalo 12 ruských důstojníků GRU. Dva dny před summitem demokraté v Senátu vyzvali Trumpa, aby schůzku na summitu zrušil.

 

Ředitel CIA John Brennan uvedl, že tisková konference po summitu ukázala, že Trump překročil „hranici vysokých zločinů a přestupků. Nebylo to nic jiného než vlastizrada. Nejen, že Trumpovy komentáře byly nepřiměřené, Putin strčil Trumpa do kapsy.

 

Jinými slovy, Demokratická strana, americký vojensko-bezpečnostní komplex a americká média považovala setkání Trumpa s Putinem za zradu. Bez ohledu na to, zda se na summitu Trump - Putin stalo něco dobrého, příběh vyprávěli mediální presstituti, demokraté a CIA.

 

Otázka, která je před námi, zní: Pokud bylo pro Trumpa zrada setkat se s Putinem, proč je přípustné, aby se Biden setkal s Putinem?

 

Odpověď možná je, že summit Biden - Putin je propagandistická past připravená pro Kreml. Podobně se Kreml dostal do propagandistické pasti, když dovolil Navalnému odjet do Německa, teď Kreml zopakoval pošetilost tím, že souhlasil se schůzkou s Bidenem.

 

Ze zpráv ze schůzky Lavrova a ministra zahraničí USA před summitem víme, že Bidenovou agendou je seznam obvinění proti Rusku. Jinými slovy, Bidenovým záměrem je přimět Putina k odpovědnosti. Je zřejmé, že z takového setkání nemohou vzejít žádné lepší vztahy, pokud se Putin k obviněním nepřizná a neslíbí, že se v budoucnu bude chovat lépe. Jinak bude Washington mluvit o tom, že summit byl neúspěchem kvůli Putinově nerozumnosti: Putin nesouhlasil, aby přestal otravovat lidi. Putin nesouhlasil, aby přestal napadat země. Putin nesouhlasil, aby přestal zasahovat do voleb. Putin nesouhlasil se zastavením kybernetických útoků.

 

Jinými slovy, Washington použije summit k zopakování statusu Putinova Ruska jako „veřejného nepřítele USA č. 1“. Výsledek je téměř jistý. Washington využívá ruskou touhu být Západem přijat, aby vtáhl opatrný Kreml do propagandistické pasti.

 

Bidenův režim se skládá z ideologů a je pravděpodobně nejméně profesionální vládou v historii USA. Profesionalita s tím ale nemá nic společného. Biden má mnoho stejných lidí - například Victoria Nulandová - kteří zorganizovali „Majdanskou revoluci“ a zřídili na Ukrajině vládu nepřátelskou Moskvě. Navzdory diplomatickému úsilí Kremlu v Evropské unii nedávno Evropský parlament hlasoval pro podporu změny režimu v Rusku. Jak může Kreml při tak vysoké míře nepřátelství Západu vůči Rusku očekávat od summitu nějaký pozitivní výsledek?

 

Dostane Putin glejt na cestu do Ženevy? Hus dostal glejt a skončil

 

Kreml nepochopil, že Rusko má pro Washington mnohem větší hodnotu jako nepřítel než jako přítel. „Ruská hrozba“ je základem ročního rozpočtu amerického vojensko-bezpečnostního komplexu v hodnotě tisíc miliard dolarů a síly, která jde s touto enormní částkou. Bez „ruské hrozby“, jaké by bylo odůvodnění takového rozpočtu?

 

„Ruská hrozba“ také udržuje západní Evropu a NATO v souladu s politikou USA. Pokud neexistuje ruská hrozba, jaký to má smysl pro NATO? Co by bránilo evropským zemím v provádění nezávislé zahraniční politiky, což by přispělo k multipolárnímu světu?

 

Bidenovým zájmem je zvyšovat, nikoli snižovat napětí s Ruskem. Měli bychom si pamatovat, že CIA, FBI, demokraté a americká média zorganizovaly „Ruskogate“, aby zabránily Trumpovi v normalizaci vztahů s Ruskem. Neexistuje žádný důvod věřit, že Bidenovi bude povoleno dělat to, co měl Trump zakázáno.

 

(rp,prvnizpravy.cz,pcroberts,foto:arch.)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář