Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reakce Ruska na německé vyvlastnění Gazpromu.

10. 7. 2022

Reakce Ruska na německé vyvlastnění Gazpromu. GermaniaGazprom má zákaz naplnit některé evropské zásobníky!

10. 7. 2022 josh-xy komentářů

SOUČASNÁ DRAHOTA POTRVÁ DO ROKU 2026! A BUDE HŮŘ!

EU/RUSKO: Ve středu 6.7. rakouský kancléř Karl Nehammer hrdě oznámil, že Rakousko zabaví Rusku úložiště plynu Haidach u Salcburku, když ho Gazprom okamžitě nenaplní plynem! Haidach je napojen pouze na německou plynovodní síť!  Normálně se v létě plní plynovodem z Ruska do Německa přes Česko do Bavorska, a odtud pak do Rakouska. V zimě se tok obrátí, a většina plynu putuje zase zpátky do Německa (Bavorska!), kde se spotřebuje na topení. Teď je problém, protože je polovina léta, a Haidach je prázdný. V zimě  tedy hrozí Němcům pořádná zima!

Gazprom vlastní v Haidachu 2/3 úložné kapacity, a nechává jí prázdnou! Haidach je 3 největší zásobník ve Střední Evropě, a když nebude rychle naplněn, bude v zimě problém. Obdobné problémy jsou hlášeny v dalších podzemních zásobnících, hlavně v Německu, a v  Nizozemsku. Všude po EU si vlády stěžují, že Gazprom nechává zásobníky prázdné! A vyhrožují, že Rusku/Gazpromu zásobníky zabaví, když je okamžitě nenaplní!

11.května 2022 vydal Vladimír Putin dekret, kterým zakázal Gazpromu naplňovat některé evropské zásobníky! Tento Putinův dekret byl reakcí Ruska na vyvlastnění Gazpromu Germaniakteré už 4. dubna 2022 provedla německá vláda! A přes Gazprom Germánia byly různou formou tyto zásobníky, které jsou nyní po EU prázdné, Ruskem/Gazpromem vlastněny, a plněny. Jelikož Německo Gazprom Germania Rusku/Gazpromu zabavilo, je nyní podle Ruska – Německo za jejich plnění plynem zodpovědné! Stejná situace se vyvinula i v Haidachu – Rusko se rakouskému kancléři směje, že zabavil německý majetek, zabavený už v dubnu Rusku!

Jak jste jistě pochopili, Rusko nenaplňuje zásobníky EU plynem, protože je nevlastní, protože mu byly vyvlastněny! A že novým majitelům těchto vyvlastněných zásobníků zakázal Putin prodávat plyn! (viz dekret 11. května)

Celá tahle směšná plynová taškařice mezi Ruskem a Německem (EU) má bohužel katastrofální důsledky na ceny a dostatek plynu. Český dočasný předseda EU profesor Fiala (předseda české vlády, ODS) se na Seznamu včera pochlubil, že si myslí, že se Německo o svůj plyn s Českem podělí, když bude třeba. Situace tomu nenasvědčuje. Německo svou současnou politikou zabavování Ruské plynárenské infrastruktury, kde se dá, už dokonce minulý měsíc vyvolalo plynovou krizi i v Japonsku!

Japonci, kteří jsou životně závislí na pravidelných dodávkách Ruského zkapalněného plynu LNG, najednou s hrůzou zjistili, že jim Putin dekretem znárodnil jejich investici do ruského plynárenství známou jako Sachalin-2, a že žádný zkapalněný plyn LNG z Ruska už nedostanou! Japonské akcie kolosů Mitsubishi a Mitsui, které do projektu Sachalin-2 investovaly, zažily na burze strmý pád! Sachalin 2 Putin tento týden znárodnil, protože Německo krátce před tím znárodnilo ruské lodě na přepravu zkapalněného plynu LNG! Zoufalí Japonci začali rychle shánět náhradního dodavatele plynu LNG. A kde? V USA, v Evropě, i u Arabů! Výsledkem německého (bruselského) zabavování je, že poptávka po plynu roste, stejně jako cena za pronájem lodi na přepravu plynu LNG! Němci jsou asi spokojeni – zabavili Rusům jejich evropské zásobníky plynu, a jejich lodě na přepravu LNG. Mohou si začít křečkovat zimní plynové zásoby. Že na úkor Japonců, je asi nezajímá. Dosaďte si místo Japonců Čechy a Slováky, a přestaňte si naivně myslet, že se západní země EU s východními čestně podělí. Už při nedostatku respirátorů na jaře 2020 se ukázalo, že Němci a Francouzi byli ochotní zabavit každé jiné zemi, co sami potřebují!

Podle japonského tisku už 6. července vydal Putinův pobočník Medveděv Japonsku ultimátum – buď se přestane chovat nepřátelsky vůči Rusku, a nebo už nedostane ani kubík ruského plyn, ani barel ruské ropu!

Současné sankce na Rusko a sobecká politika Německa se dnes chovají podobně jako známý US zákon Smoot-Hawley Tarif Act z roku 1930. Ten zavedl vysoká cla na dovoz zboží do USA. V odvetě ostatní země přijaly cla na americké zboží. Během chvíle světový trh zkolaboval a krize 1929-33 se prohloubila. Důsledkem byla drahota, nezaměstnanost, bída, inflace, a nástup Hitlera. Ze Smooot-Hawley zákona těžilo Rusko – Stalin zahájil masivní dovoz celých továren a technologií z USA, Německa, Itálie, zkrátka odevšad – jako jediný nezavedl vysoká dovozní cla, a podnikatelům nezbylo, než dodávat do Ruska!

Obdobně nyní – levné ruské energie zajišťovaly po celá desetiletí konkurenční výhodu evropského průmyslu. Evropa, tak na rozdíl od USA neprožila masivní šíření rezavé pásů vybydlených bývalých průmyslových měst. Díky sankcím se tok levných ruských energií nasměroval do Číny, Indie a Brazílie. Důsledkem toho všeho bude obdobný následek jaký na světové dějiny měl Smoot-Hawleyův zákon o dovozních clech. Kdo se nepoučí z vlastní historie, prožije si ji znova!

Podle oficiálních německých státních statistických dat, zveřejněných před pár dny, Německý vývoz do Ruska v květnu 2022 vzrostl navzdory evropským sankcím o 29%! Ve stejné době se německý vývoz do zemí EU snížil o 2%! Předseda České vlády lidojedů Petra Fiala je dlouhodobě proti obchodování s Ruskem a zároveň věří Německu, které s Ruskem navzdory sankcím obchoduje ostošest! – Německo do Ruska zvyšuje vývozy! To není nic nového – už sankce z roku 2014 měly stejný dopad – země jako Itálie přišly o ruský trh, ale Německo svůj vývoz navzdory sankcím zvýšilo!

Jak nedávno vyzval premiér Belgie – Alexander de Croo – Je na čase dát si pauzu se současnými sankcemi proti Rusku! Jenže o vyjádření belgických politiků se od českých lidojedů a jejich médií nic nedozvíte!

Tak jako Stalin a Hitler těžili z chyby zákona o clech z roku 1930, tak nyní těží ze sankcí na Rusko hlavně Čína! Jak vidíte, Rusko ale není primárním viníkem současné drahoty a inflace – za vším je jako vždy politika Bruselu a Německa.

AUTOR: Michael Svatoš

ZDROJ:  Michal & Petr