Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rajchl - Tak "překvapivě" Sikela v Bruselu nic nevyjednal

11. 9. 2022

Rajchl - Tak "překvapivě" Sikela v Bruselu nic nevyjednal

Paradoxně je jeho úspěchem tlumočení našeho razantního „možná" na zastropování cen plynu. Naštěstí tenhle psychadelický nápad paní von der Leyen neprošel. Ne, že by na tom měl pan Síkela nějakou zásluhu, ale aspoň se podařilo odvrátit největší pohromu.

Jindřich Rajchl, předseda strany PRO

11. září 2022 - 09:01

 

Mimochodem, když pan Síkela hlasoval proti zastropování cen na ruský plyn, nestal se z něj náhodou proruský troll a příslušník páté kolony? Když jsme totiž totéž navrhovali my, tak jsme těmito výrazy byli nazýváni. čert aby se v tom vyznal, píše na facebooku Jindřich Rajchl.

 

Drobnou pihou na kráse je fakt, že Petr Fiala stále po zastropování cen touží. Ve svém verbálním válečném tažení zanechal mozek patrně někde na trase. Ale zase mu Zelenskyj odhalil hvězdu na „Chodníku statečných". Sice ještě přesně netuším, jak to pomůže našemu průmyslu a zemědělství, ale metál je prostě metál, že ano?

 

No a co jiného náš závětrný ministr v Bruselu prosadil? Poměrně očekávaně vůbec nic.

 

 

Takže co nového nám EU nadělila?

  1. úspory ve spotřebě elektřiny - tato obecná floskule zatím nebyla v čase psaní tohoto příspěvku blíže specifikována. Vzhledem k tomu, že to vymyslela EU, tak bych čekal, že nám omezí používání některých spotřebičů v určitých časech. To si nedělám legraci. V některých evropských státech už se to běžně děje.
  2. odčerpání nadměrného zisku levných zdrojů energie (typicky jaderné, hnědouhelné a vodní elektrárny) - EU se tedy pokusí zdanit uhelné a jaderné elektrárny speciální daní. Počítám, že většina těchto producentů se chytře vymluví, že elektřinu prodala již dávno za mnohem nižší ceny, než jsou na lipské burze nyní, a tudíž se elegantně placení této nové daně vyhnou. A soudruzi plánovači z EU jako obvykle utřou nos. Tudíž žádné velké dodatečné finanční prostředky do státního rozpočtu určené k dotacím domácností a malých a středních firem to nepřinese.

Suma sumárum:

  1. elektřina nezlevní
  2. žádné extra příjmy z daně z nadměrného zisku nebudou
  3. na velké průmyslové firmy, které trpí zvýšenými cenami nejvíc, se EU z vysoka vykašlala. Ty nedostanou nic.
  4. ti malí a střední dostanou tak málo a tak pozdě, že jim to reálně nepomůže taky

No, nezbývá čekat s čím přijde Jurečka v pondělí poté, co v neděli sleze z traktoru. Obávám se, že to bude podobné velké nic.

 

Co se dá dělat, jdu napsat Markétě, aby mi poslala jedny z těch tisíců jehlic, co od lidí dostala, a návod na upletení svetru. Sice ještě přesně nevím, jak ten svetr pomůže k přežití takové Preciose, ale Markéta to určitě nějak vymyšlený má. Při nejhorším (až budu doma mrznout a umírat hlady) s budu utěšovat tím, že jsem si vyrobil tento jedinečný symbol boje proti Putinovi.

 

Pak mám ještě další dvě možnosti:

  1. propašovat Černochovou do vedení Rudé armády - neboť ta by ji spolehlivě v krátkém čase rozložila tak, že by Rusko tu válku do 14 dnů spolehlivě prohrálo
  2. jít v neděli ve 14.00 na Staromák a pokusit se celé to naše "Signální komando" dostat co nejrychleji ze Strakovky pryč.

Kterou variantu zvolíte vy?

 

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)