Jdi na obsah Jdi na menu
 


Putin promluvil na kolegiu FSB o nových provokacích proti Rusku

2. 3. 2021

Putin promluvil na kolegiu FSB o nových provokacích proti Rusku

Marija Lisicyna

25. února 2021

 

Prezident oznámil, že je proti zemi vedena „cílená informační kampaň s obviněními bez důkazů a rovněž kampaň ve věci koronaviru. Podle něho jsou připravovány provokace nové. Zasedání FSB proběhlo přímou formou a vysílal je TV kanál Rossija 24. Podle Putina se proti Rusku vede „cílená informační kampaň s kategorickými a nedokazatelnými obviněními“. Zároveň s tím existují snahy o zpochybnění úspěchů ruské medicíny v boji s koronavirem.

Prezident řekl: „Mimochodem, mnozí naši partneři jsou přátelští a ve věci našich výrobků pro léčbu koronaviru, jsou ochotni spolupracovat. Takový přístup vítáme. Nicméně bylo učiněno a stále je mnoho pokusů o provokace a já děkuji za předávání informací o plánech na provokace politickému vedení země.“

Putin připomněl nátlak západních zemí cestou sankcí se snahami „zasahovat do veřejného a politického života a do demokratických postupů“ Ruska a připomenul i akce zahraničních speciálních služeb. Zopakoval, že takové jednání vůči Rusku je absolutně neperspektivní a podtrhl, že Moskva je připravena k dialogu založenému na vzájemné důvěře a úctě.

Za dobu pandemie mělo Rusko několik roztržek se Západem ohledně protipandemických opatření. Rusko si jako první na světě začátkem srpna zaregistrovalo vakcínu proti COVID-19. Avšak USA oznámily, že výsledky zkoušek ruského preparátu nepřijmou, protože nevěří jeho bezpečnosti. Tehdejší ředitel kanceláře Bílého domu Mark Meadows uvedl, že v USA jsou „nejvyšší standardy zdravotní péče na světě“ a zdůraznil, že toto obětovat není možné.

Evropský regulační úřad nedal souhlas s použitím ruské vakcíny v Evropě, preparát zaregistrovalo jediné Maďarsko, což vyvolalo kritiku Bruselu.

Navíc na jaře 2020 západní media rozhlašovala, že se v Rusku statistika úmrtí na koronavirus podhodnocuje. The New York Times publikovaly článek o tom, že počet úmrtí na koronavirus v Moskvě a dalších regionech může být vyšší. Byl ocitován jakýsi expert prohlašující, že v hlavním městě nezahrnuli asi 70 % úmrtí a v ostatních oblastech asi 80 %.

Vedoucí úřadu ochrany zdraví v Moskvě Alexej Chripun poslal do redakce dopis, v němž uvedl, že úřady města vědí, že data jsou přesná, protože se na každém případu provádí pitva.

V této záležitosti řekla Maria Zacharova, že proti Rusku byla zahájena dezinformační kampaň.

Převzato z News.mail.ru

outsidermedia.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář