Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč není v Rusku panika kvůli epidemii koronaviru

18. 3. 2020

Proč není v Rusku panika kvůli epidemii koronaviru

Ljubov Stěpušova

13. března 2020

 

Panika kvůli koronaviru je v celém světě. Proč není v Rusku?

Ve světě je pandemie, ale Rusové jsou klidní

 

Koronavirus útočí, WHO vyhlásila pandemii a v Rusku nikdo nevykupuje potraviny nebo masky a neběží do směnárny, i když rubl padá. Světové sdělovací prostředky jsou plné hrůzostrašných zpráv, že ruská vláda tají skutečný rozsah neštěstí, ale dvě třetiny Rusů se nákazy koronavirem nebojí, jak dotvrzuje průzkum Levada Centrum.

 

Příslušné organizace informují, že ruské banky nezaznamenávají zvýšený zájem o nákup dolarů. Žádnou paniku nezaznamenaly Sberbank, VTB, Rosbank a další. I dříve se jak sovětský člověk, tak Rus zásoboval na složité situace a na špatný den. Lidé, kteří chápali význam slov v prohlášeních oficiálních činitelů, se mírně vybudili a šli koupit sůl, sirky a cukr.

 

Pět důvodů proč v Rusku panika není

 

    Klinický psycholog Chors uvedl, že naše společnost je životaschopnější než ta na Západě. Je to důsledek zkušeností. „Západní země žily v posledních padesáti letech bez těžkostí, byly ovlivněny tiskem. Blahobyt vedl k tomu, že jakýkoliv skutečný, nebo jen možný diskomfort byl přijímán bolestněji než u nás. Pošli jsme vážnými zkouškami. Mnozí lidé si ještě živě pamatují devadesátá léta, výpadky a prázdné regály. Dnes se mládeže vše více dotýká než dospělých s vlastní zkušeností.“ Podle psychologa přináší zkušenost emocionální stabilitu. Tu rovněž přináší názor, že pro výchovu člověka není špatná bolest.

    Ač je obyvatelstvo Ruska zadlužené, nemá problémy s cennými papíry jako na Západě. Tam se nyní akcie znehodnocují a američtí penzisté, u nichž výše penze závisí na cenách akcií, mají starosti.

    Rusové nemají nadbytečné peníze. Jednoduše se dá říci: proč si dělat starosti, když je kapsa prázdná. Jednodenní život přišel do našeho života napevno.

    Rusové jsou pravoslavní a nikdy se o tělo nestarají více než o duši. Vždycky věřili v Boha, a to i v sovětských dobách, zvláště za druhé světové války. Není náhodou, že víra v Boha, jakožto dědictví po předcích, je zahrnuta do projektu obnovené ústavy.

    To, že se nepanikaří je také zásluhou adekvátního jednání státu. Už se nemluví, tak jako kdysi, že je u nás všechno výborné. Rusko bylo jednou z prvních zemí ve světě, která zakázala pravidelné lety do Číny a první odtud evakuovala své občany. Dnes je počet letů do Číny, Jižní Koree, Íránu, Německa, Itálie, Španělska a Francie silně snížen a zajišťuje je jen jedna společnost a jen přes terminál jediného letiště. I ruská železnice pozastavila jízdy vlaků do problémových míst. Hranice s Čínou je uzavřena.

 

Kvůli koronaviru jsou zrušeny některé velké akce, například každoroční Petrohradské ekonomické fórum. Moskva zakazuje akce, na kterých může být přítomno víc než 5 tisíc osob.

 

Opatření nejsou nepřiměřená, nebyla zavedena obecná karanténa pro celou zemi, školy, univerzity a mateřské školky jsou otevřené a fungují jako obvykle.

 

Oficiální data ke 12. březnu uvádějí 34 případů koronaviru, polovina z toho je v Moskvě. Ruský premiér Michail Mišustin dne 12. března uvedl, že „hrozba rozšíření infekce v naší zemi je minimalizována“ zásluhou včas přijatých opatření.

 

Převzato z Pravda.ru

Outsidermedia.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář