Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příprava na válku. Je třeba vyzkoušet nové zbraně. Široká fronta proti Rusku.

3. 4. 2021

Příprava na válku. Je třeba vyzkoušet nové zbraně. Široká fronta proti Rusku.

Pohoda jako v jedenačtyřicátém. Právě teď přituhuje. V Oděse je ještě mír a plno zábavy. Kdy bude ofenzíva?

Ladislav Větvička

3. 4. 2021 blog autora a ProtiProud

 

LADISLAV VĚTVIČKA právě odjel z Oděsy, kde to do polední chvíle vůbec nevypadá na to, že by se nedaleko chystala nová operace Barbarossa

 

(Originální grafika z ProtiProudu)

 

Okolo mě jezdi vlaky plne těžke techniky ze zemi NATO. Transporty tanku a dalšich valečnych hraček hlasili v poslednich dňach Slovaci. Ukrajinsky srandovni synek, nainstalovany do pozice prezidenta, upozornil obyvatelstvo na to, že se bude muset připravit na partyzansky zpusob vedeni valky.

 

Obdobne transporty su hlašene z druhe strany - z kerčskeho mosta na Krym, z Krasnodaru, Rostova na Donu. Zda se, že do zahajeni valky chybi už enem zastiraci akce pod cizi vlajkou.

 

Valky? Jake valky? Prochazam se jarni Oděsou a všude je mir. V divadle hraju Chačatur Jana, male pivovary vaři pivko, lidi ho piju jak zamlada, kdy se to mohlo aji u nas?, kavarenske zahradky su plne a muzikanti v podzemni vyhlašene knajpě Gambrinus hraju svoje odrhovačky jako by se par kilaku dál nešikovala vojska k masivnimu zahajeni valečnych operaci.

 

Novy amerycky prezidentsky maskot Bidet pry rozhodnul, že doba, v kere Ukrajina dostavala vojensku pomoc v hodnotě 2 miliard dolaru skončila a fčil je třeba vyzkušat, jak su ty nove kvery efektyvni. Nikdo samozřejmě nezačne valku enem tak, sam od sebe. To neni dobre z hlediska valečne propagandy. Adolf měl svuj glajvic, Nixon svuj zaliv vojaka Čonkina, Azerbajdžan v pul roku zapomenute valce zas obvinil druhu stranu z agrese, aby mohl vyslat drony a rakety na uzemi, kde už pětadvacet roku byl klid a mir. Vitěza se pak nikdo nepta, jak to vlastně bylo.

 

Pokud se chystate na dovolenku kajsik k teplemu mořu do Asie, doporučoval bych se podivat, jestli ten let nepovede přes Donbas. Bo jestli Bidet připravuje to, co se tady povida, pak bude odevřena široka fronta proti Rusku. Od Syrie přes Donbas, Krym, Abchazii, Podněstři až po Karabach.

 

Kdybysem byl byval valečny zpravodaj, asi by se mi v Oděse libilo, připravy na valku su ve slovach ukrajinskych polityku na dennim pořadku. Ale ja nejsem valečny zpravodaj. Naposled sem se prošel ulicama teho namořnickeho města, kere vypadalo klidně jak Brest v červnu jednaštyrycateho, sednul sem na vlak a zmizel zpatky na zapad do Ivano-Frankovska.

 

- jaro 2020 Ukrajina oficialně odmitla udělit Donbasu zvlaštni status ve svoji ustavě, jak po ni požaduju Minske dohody, kere podepsala...

 

- středa 31. 3. 2021 oznamil šef ukrajinske armady, že ozbrojene sily zahaji rozsahlu ofenzivu s cilem zničit separatystycke rebely na Donbase

 

- čtvrtek 1. 4. 2021 byl most přes Kerčsku užinu uzavřeny a prohlašeny za vojenskou zonu.

 

- patek 2. 4. 2021 specialni jednotka ruske armady, 56. vysadkova brigada dorazila na Krym. Tato specialni jednotka, s historyckyma zkušenostma z boju z Afghanistanu a Čečenska nebyva obvykle určena k obrannym bojum...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář