Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popular Mechanics - Odpal raket Bulava je náhledem konce civilizace

17. 12. 2020

Popular Mechanics - Odpal raket Bulava je náhledem konce civilizace

 

Americký časopis Popular Mechanics vyhodnotil odpálení salvy čtyř balistických raket „Bulava“ z ponorky „Vladimir Monomach“ označil za „náhled na konec civilizace“.

Noční odpal mezikontinentální střely "Bulava"

17. prosince 2020 - 04:20

 

Ruská jaderná ponorka projektu 955 (kód Borej) „Vladimir Monomach“ v sobotu poprvé provedla cvičnou palbu salvou čtyř raket „Bulava“ z ponořené polohy v Ochotském moři na polygon Čiža v oblasti Archangelska. Všechny raketové hlavice úspěšně dosáhly svůj cíl.

 

Publikace poznamenala, že rakety letěly přes téměř celé území Ruska, „z místa na sever od Japonska do místa poblíž Finska“.

 

Článek rovněž objasňuje, že rakety „Bulava“ odpálené z Ochotského moře  mohou zasáhnout většinu Spojených států západně od Mississippi, zatímco rakety odpálené z Bílého moře mohou zasáhnout území USA východně od této řeky.

 

Poslední věc, kterou uvidíte": děsí americký tisk ruskou raketou!

 

„Je dobré, že to byl jen test,“ napsal autor materiálu. Publikace také tvrdí, že „Bulava“ je „zhruba ekvivalentem“ americké rakety „Trident D-5“. Zdůrazňuje se, že polovina z 12 testů nejnovějších zbraní provedených v letech 2003-2009 nebylo úspěšných, ale všech deset testů od roku 2018 bylo úspěšných.

 

„Bulava“ je mezikontinentální střela, která může nést ničivou sílu 150 kilotun, nese šest oddělitelných a samonaváděných hlavic. Přitom ponorka třídy „Borej“ může být vyzbrojena 16 raketami tohoto typu.

 

(kou, prvnizpravy.cz, popularmechanics.com, foto: ruské mo)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář