Jdi na obsah Jdi na menu
 


Platforma „Vraťme vážnost ČSBS“ upozorňuje na nedemokratické jednání vedení ČSBS.

14. 5. 2021

Platforma „Vraťme vážnost ČSBS upozorňuje na nedemokratické jednání vedení ČSBS.

info ze 14. 5. 2021

 

Stanovisko Platformy k přípravě zasedání ústředního výboru a XI. sjezdu ČSBS

  

Dne 12. 5. 2021 jsme obdrželi mail podepsaný „Vodička, předseda ÚV ČSBS“. Dopis obsahuje návrh na zasedání ÚV ČSBS dne 25. 5. 2021, kde by měla být projednána organizační fáze přípravy XI. sjezdu ČSBS, jenž by se měl konat 10. 7. 2021.

Z dopisu br. Vodičky plyne snaha zabránit dvěma desítkám oblastních organizací zúčastnit se svými zástupci jednání XI. sjezdu, a zejména jim zabránit v účasti na jednání budoucího, tedy posjezdového ústředního výboru. A to pouze pod byrokratickou záminkou, že své zástupce na sjezd i do ústředního výboru, kupř. ze zdravotních apod. důvodů, zvolily po 18. březnu t. r., tedy v dostatečném předstihu před sjezdovým jednáním.

Seznam delegátů byl, bez konzultace s oblastními výbory, pouze na základě rozhodnutí současného vedení, uzavřen v době přísné protikovidové karantény, kdy se některé oblastní organizace ke schválení svých delegátů nemohly sejít. Na pozdější návrhy oblastních výborů nebude p. Vodička, podle svého vyjádření, brát zřetel.

Důrazně upozorňujeme, že takové jednání je v rozporu s elementárními demokratickými zásadami, se stanovami našeho svazu, a že je lze úspěšně napadnout soudní správní žalobou s cílem zrušení sjezdu a jeho výsledků.

 

Platforma „Vraťme vážnost ČSBS“

Signatáři platformy „Vraťme vážnost ČSBS“

jsou jmenovitě uvedeni na webové stránce platformy

viz https://www.vratme-vaznost-csbs.cz/

Návštěvnost našeho webu: blížíme se k 80 000

Informaci rozesílá PhDr. Vladimír Pelc,

zástupce Platformy pro kontakt s veřejností

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář