Jdi na obsah Jdi na menu
 


Piráti mají problém, čelí informační kampani.

3. 10. 2021

Piráti mají problém, čelí informační kampani.

Někdo založil web s výroky jejich členů

 

Autor: Petr Karásek1. 10. 2021

 

Piráti rádi říkají, že čelí dezinformační kampani, jedná se však kolikrát spíše o informační kampaň. Jednu takovou založili anonymní autoři protipirátského webu, který se zaměřuje na mediální články s kontroverzními výroky všech členů Pirátské strany.

 

Média informují o výrocích Pirátů stejně tak jako u ostatních stran, takže se o žádné dezinformace jednat nemůže. Web proti-piratum.cz poté soustředí články z různých mediálních zdrojů na jednom místě.

 

Nechybí zde vyjádření Piráta Profanta, že Sněmovna je plná bílých páprdů inklinujících k fašismu, nebo že ve svém mladí předseda Pirátské strany Bartoš dělal judo s Krpálkem, který však v jeho juniorských letech tahal akorát tak kačera, či například článek o sponzorování radikálních aktivistů.

 

Autoři webu o sobě říkají, že informují o nebezpečí Pirátů. “Jsme uskupení svobodně smýšlejících osob, kteří tímto projektem chtějí upozorňovat na možná nebezpečí spojená s nástupem Pirátů k moci,” stojí na výše zmíněném webu.

 

Piráti prý sbírají levicové hlasy

 

Podle autorů se levicové hlasy KSČM, Zelených, ČSSD nikam nevypařily, ale přesunuly k Pirátské straně. “Na těchto stránkách chceme skrze výroky a činy členů České pirátské strany – Pirátů varovat před volbou této (ultra)levicové strany. Dle předvolebních průzkumů Piráti (společně se STAN) v současné době zaujímají přední místo mezi levicovými stranami. Kam se ztratily hlasy komunistických voličů, Zelených, sociálních demokratů a dalších tradičních levicových stran? Vymírají levicoví voliči? Nikoliv. Přesunuly se k jiným stranám a v největší míře k tzv. nové levici, kterou v ČR ztělesňují hlavně Piráti,” uvádí web.

 

Podle zmíněného webu jsou členy Pirátů i marxisticky smýšlející osoby s anarchistickou minulostí. “Ač se PR oddělení Pirátů snaží přesvědčovat voliče, že Piráti neznamenají extrémní levicové názory, chování a výroky mnohých členů pirátské strany dokazuje opak či čiré pokrytectví. Mezi jejími členy či sympatizanty je mnoho marxisticky smýšlejících osob, někdy i s doložitelnou anarchistickou minulostí,” tvrdí web.

 

 

Web kritizuje i náhlou změnu dřívějších názorů v Pirátské straně. “V současné době dochází po kritice části veřejnosti k “přehodnocení” některých extrémních pirátských myšlenek a programu, tak aby byly přijatelnější pro větší část voličů. Vedení Pirátů se nyní usilovně snaží budit skrz aktualizaci volebního programu dojem, že např. otevřená migrační politika či otázka zvyšování daní byla v jejich programu kdysi v hluboké minulosti. Připomíná to ono komunistické uklidňování, že “žádná kolektivizace se nechystá”. Smyslem těchto stránek je zaznamenávat nezkreslené výroky či činy pirátských představitelů, tak aby nemohly být jejími členy vyvraceny či překrucovány,” píše web.

 

https://instazpravy.cz/pirati-maji-problem-celi-informacni-kampani-nekdo-zalozil-web-s-vyroky-jejich-clenu/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=9Pw90CfSqmB-202110021352&dop_id=13705721