Jdi na obsah Jdi na menu
 


Peskov - Rusko nebude s nikým diskutovat o stažení zbraní z Kaliningradu

17. 1. 2022

Peskov - Rusko nebude s nikým diskutovat o stažení zbraní z Kaliningradu

17. 1. 2022 Janinna  

Tiskový tajemník ruského vůdce Dmitrij Peskov v rozhovoru pro CNN řekl, že Rusko nebude s nikým diskutovat o možnosti stažení jakýchkoli zbraní z území Kaliningradské oblasti.

„Rusko nebude s nikým diskutovat o stažení jakýchkoli raket, jakýchkoli zbraní z Kaliningradu, protože Kaliningrad je územím Ruska,“ cituje ho RIA Novosti.

O den dříve ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij Antonov uvedl, že jednání se Spojenými státy a NATO zatím nepřinesly významný výsledek, a zdůraznil, že rozhodnutí Moskvy o vhodnosti další společné práce závisí na písemných odpovědích Washingtonu a Bruselu na ruské návrhy.

Náměstkyně ministra zahraničí USA pro politické záležitosti Victoria Nulandová zase řekla, že jednání o bezpečnostních zárukách mezi USA a Ruskem umožnila vyslechnout vzájemné obavy, ale vážná diskuse  ještě nezačala.

V pátek ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že pokud budou zamítnuty ruské návrhy na bezpečnostní záruky, pak, jak řekl ruský prezident Vladimir Putin, Rusko „přijme rozhodnutí s přihlédnutím ke všem faktorům, především v zájmu spolehlivé bezpečnosti“. Uvedl také, že Rusko čeká na písemné odpovědi Spojených států a NATO ohledně bezpečnostních záruk. Téhož dne byl ruský prezident Vladimir Putin  informován o výsledcích jednání se Spojenými státy a NATO.

pokec24.cz