Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pandemie koranavirová pak rychle vyústí v pandemii dluhovou a chudoby

25. 12. 2020

Pandemie koranavirová pak rychle vyústí v pandemii dluhovou a chudoby

 

„Současný rozpočet předpokládá deficit několika set miliard korun. Naše celkové zadlužení roste rychlým tempem. Jsme na počátku krize. Naše sociální jistoty jsou ohroženy. Asi 10 % našich spoluobčanů žije v chudobě či na jejím prahu. Je pravděpodobné, že celková situace se bude i nadále zhoršovat. Pandemie koranavirová pak rychle vyústí v pandemii dluhovou a chudoby.“ (Výňatek z petice „Požadujeme reparace, narovnání vztahů s Německem a referendum!“ z 17.12.2020., adresované panu Ing. A. Babišovi, předsedovi vlády ČR)

 

Naši myslitelé, kteří se již v 19. století zabývali sociálními otázkami, věděli, že lékem na bídu, chudobu, jež viděli kolem sebe, není  charita, milosrdenství, almužny, i když i tyto mohou v řadě případů  chudým dočasně pomoci  ale sociálně spravedlivý společenský řád. 

 

Věděli jsme to a víme. Jak je tedy možné, že třicet let po listopadu 1989 jdeme zcela jiným směrem? Liberální kapitalismus naše společenské problémy dále jen prohlubuje. Koronavirová epidemie je pak umocňuje. I o toto poznání jsme zmoudřeli.

Máme již jen málo času na to, abychom se připravili na následnou tvrdou dobu. Necháme snad potom statisíce lidí žít v bídě?  Ne! Požadujeme sociální spravedlnost pro všechny bez rozdílu! Každý člověk má nezadatelné právo prožít svůj život v důstojných lidských podmínkách a v míru!

ČNL

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář