Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejtemnější tajemství Ameriky - Obchodování s dětmi

8. 10. 2023

Nejtemnější tajemství Ameriky - Obchodování s dětmi,

zneužívání dětí a Bidenova administrativa

 

napsal(a) Uzay Bulut, 30. srpna 2023, překlad: Libor Popovský

Uzay Bulut je turecká novinářka, výzkumná pracovnice neziskové organizace Philos Project a významná spolupracovnice Gatestone Institute.

 

 

 Zločinná praxe obchodování se stovkami tisíc nezletilých migrantů, kteří překračují jižní hranici USA, a jejich zneužívání, je nyní díky politice otevřených hranic Bidenovy administrativy v USA zjevně "normální". 

 

 "Podle Úřadu celní a hraniční ochrany USA (U. S. Customs and Border Protection) proběhlo od ledna 2021, kdy Biden složil prezidentskou přísahu, na jižní hranici USA 5 118 661 kontaktů s ilegálními imigranty."

 

Do tohoto čísla není započítáno "nejméně 1,2 milionu ilegálních imigrantů – tzv. "gotaways" – kteří nezákonně překročili americko-mexickou hranici, byli přitom přímo nebo nepřímo zpozorováni, nebyli zadrženi a ani nebyli vráceni zpět do Mexika.

 

"Skutečný počet ilegálních imigrantů... [je] neznámý. Může to být dvojnásobek počtu známých gotaways, může to být třikrát horší nebo více. To ale nevíme...."V současné době je pohřešováno nejméně 85 000 dětí.

 

Podle statistik Úřadu celní a hraniční ochrany USA:

"Počet nezletilých dětí bez doprovodu dorazivších na hranici se zvýšil z 33 239 ve fiskálním roce 2020 na více než 146 000 ve fiskálním roce 2021 a 152 000 ve fiskálním roce 2022."

 

Mnoho těchto dětí je znásilněno, využíváno k nucené těžké práci, aby si "odpracovali" svůj údajný dluh vůči zločineckým kartelům, které nyní údajně ovládají mexickou stranu hranice a převádějí děti do USA.

Tara Lee Rodas, whistleblowerka z amerického ministerstva zdravotnictví a sociální péče (United States Department of Health and Human Services), ve své výpovědi před Soudním podvýborem Sněmovny reprezentantů pro integritu imigrace, bezpečnost a vymahatelnost (House Judiciary Subcommittee on Immigration Integrity, Security, and Enforcement) dne 26. dubna 2023 řekla:

"Můžeme o tom polemizovat, ale můžeme říct, že se vláda USA stala ať už úmyslně nebo neúmyslně ve velkém měřítku prostředníkem obchodování s dětmi v hodnotě mnoha miliard dolarů, kterou provozují padouši, kteří se snaží obohatit na úkor dětí."

 

Tuto praktiku nazvala "novodobým otroctvím". "Dnes budou děti pracovat přes noc na jatkách, v továrnách a v restauracích, aby pašerákům a obchodníkům s lidmi zaplatily své dluhy. Dnes budou děti prodávány k sexuálním účelům. Dnes budou děti volat na tísňovou linku, aby nahlásily, že jsou týrány, zanedbávány a prodávány..."

 

 "Musím se přiznat, že až do roku 2021, kdy jsem se dobrovolně přihlásila, abych Bidenově administrativě pomohla řešit krizi na jižní hranici USA, jsem o jejich utrpení nevěděla. V rámci operace Artemis jsem byla nasazena na kontaktní místo nouzového příjmu ve městě Pomona v Kalifornii a pomáhala jsem Úřadu pro přesídlení uprchlíků nacházet dětem v USA sponzory." Myslela jsem si, že pomáhám dětem nacházet láskyplné domovy. Místo toho jsem zjistila, že se s dětmi obchoduje prostřednictvím sofistikované sítě, která začíná jejich náborem v domovské zemi, pokračuje jejich pašováním k hranici USA a končí okamžikem, kdy Úřad pro přesídlení uprchlíků [Office of Refugee Resettlement] doručí dítě sponzorům – někteří sponzoři jsou zločinci a překupníci a členové mezinárodních zločineckých organizací. Někteří sponzoři vnímají děti jako zboží a aktiva sloužící k vlastnímu obohacení – proto jsme dnes svědky exploze obchodování s pracovními silami."

 

 "... Chci, aby byly tyto děti chráněny, proto vám chci říct, co jsem v Pomoně viděla:

Viděla jsem zranitelné domorodé děti z Guatemaly, které mluvily mayskými dialekty a neuměly španělsky. To znamená, že si neumí říct o pomoc v angličtině ani ve španělštině. Tyto děti se stanou zajatci svých sponzorů.

Mluvila jsem s manažerkami, plakaly a vyprávěly mi strašné věci, které se dětem na cestě do USA staly. Viděla jsem bytové domy, kde bylo 20, 30 či 40 nezletilých dětí bez doprovodu. Setkala jsem se se sponzory, kteří se snažili současně sponzorovat děti z více kontaktních míst Úřadu pro přesídlení uprchlíků. Setkala jsem se s případy sponzorů používajících více adres, aby získali více dětí. Viděla jsem mnoho dětí v dluhovém otroctví a tyto děti věděly, že musí zůstat u svého sponzora, dokud nebude jejich dluh splacen."

 

"Uvědomění si, že jsme dětem nenabízeli americký sen a že jsme je místo toho uvrhli do novodobého otroctví, bylo pro mě strašné."

 

Tara Lee Rodas dodala, že poté, co svá zjištění zveřejnila, se jí její šéfové pomstili. "Vyhrožovali mi vyšetřováním. Vyhodili mě z kontaktního místa v Texasu a vzali mi odznak. Je to hrozná věc, když ve snaze chránit děti hvízdnete na píšťalku a oni se vám za vaši snahu pomoci mstí. Ministerstvo zdravotnictví a sociální péče Spojených států amerických udělalo vše, co bylo v jeho silách, aby se o tom vůbec nemluvilo."

 

Jessica M. Vaughan, expertka na imigraci, v dalším svědectví řekla:

 

"V průběhu let byly deníky Washington Times a New York Times, agenturou Reuters a Projektem Veritas a dalšími médii publikovány četné zprávy investigativních novinářů poskytující barvité podrobnosti o zkušenostech nezletilých dětí bez doprovodu během a po jejich ilegálním příchodu do USA a během jejich umístění u nevhodných sponzorů ve Spojených státech zahrnující domácí nevolnictví, sexuální zneužívání, nucené práce, vykořisťování, ilegální zaměstnávání ve výrobě a další nevhodné a nebezpečné práce."

 

Moderátorka televizní stanice Fox News Rachel Campos-Duffy o zločinech spáchaných na dětech migrantů 26. dubna 2023 řekla: "Během posledních dvou let se tato země stala mezinárodním centrem obchodu s dětmi. A stojí za tím americká vláda. Za Bidenovy vlády přišly do této země ilegálně statisíce dětí. Jakmile se sem dostanou, je většina z nich prodána na sex, využita jako levná pracovní síla nebo donucena vstoupit do gangů. Tohle si nikdo nezaslouží, obzvláště ne děti." Rachel Campos-Duffy toto masové obchodování, zneužívání a vykořisťování dětí migrantů nazvala "nejtemnějším tajemstvím Ameriky". Očité svědectví o tom, co se děje s dětmi na jižní hranici USA podala také Sheena Rodriguez, prezidentka organizace Aliance pro bezpečný Texas (Alliance for a Safe Texas): "Když se v dubnu 2021 texaský guvernér Greg Abbott dozvěděl o obviněních ze zneužívání nezletilých dětí bez doprovodu ve federálním zařízení v texaském San Antoniu, tak řekl: 'Během vlády Bidenovy administrativy bují zneužívání dětí.' Bidenovu administrativu také vyzval, aby tato zařízení zavřela. Bidenova administrativa je místo toho dále rozšířila, aniž by to jakkoliv konzultovala s místními úřady. Žádám, aby Kongres zahájil detailní vyšetřování federálních agentur odpovědných za schvalování smluv s těmito zařízeními."

 

Výňatek z článku