Jdi na obsah Jdi na menu
 


NATO se začíná drolit,

30. 1. 2022

NATO se začíná drolit,

 

chorvatský prezident v televizním projevu pohrozil stažením vojsk z NATO, pokud vypukne válka s Ruskou federací! V případě války se NATO rozpadne, nikdo nikomu na pomoc nepřijde, šíří se zvěsti v Bruselu a Kyjev šlape na brzdu! Chorvatský prezident obvinil USA z eskalace bezpečnostní krize v Evropě s cílem odvrácení pozornosti od domácí politické krize v USA a v Bílém domě! Válku s Ruskem nakonec budou chtít pouze vlády 3 evropských zemí v NATO, Polska, Česka a Slovenska, protože to jsou vlády plně pod kontrolou Washingtonu!

A je to tady, NATO se začíná drolit a štěpit, jako první to prasklo v Záhřebu a v Bruselu byla večer svolána mimořádní schůzka velitelů NATO, aby situaci vyhodnotili. Chorvatský prezident Zoran Milanovič vystoupil v televizi v mimořádném projevu a obvinil [1] americkou vládu Joea Bidena z eskalace bezpečnostní situace v Evropě s cílem odvést pozornost v USA od domácí politické krize a brutálního propadu důvěry americké veřejnosti v Kongres a v prezidenta Joea Bidena. Poradci Bílého domu proto měli prezidentovi doporučit odvedení pozornosti mimo území USA a vyvolání bezpečnostní krize v Evropě, což povede k převedení pozornosti americké veřejnosti jinam, k bezpečnostní hrozbě a americký kongres i prezident si tak budou moci napravit preference, což je naprosto klíčové pro přežití Demokratické strany po volbách letos na podzim.

 

Chorvatský prezident Zoran Milanovič

Pokud v Evropě nevypukne válka s Ruskem, třeba i jen lokální konflikt, tak reálně hrozí, že Demokraté letos na podzim ve volbách do Senátu a Kongresu ztratí kontrolu nad oběma komorami zákonodárného sboru. A všechno to závisí na tom, jestli se zlepší hodnocení Kongresu a Bidenovy vlády v očích americké veřejnosti. Domácí politika je v troskách, a tak jedinou cestou na zlepšení preferencí Joea Bidena a Demokratické strany je vyvolání války v Evropě, ve které americká armáda pod americkým prezidentem sehraje roli hrdiny.

Vždycky to tak fungovalo, naposledy v letech 2001 až 2003, kdy zoufalé a katastrofálně nízké preference George W. Bushe byly zázračně zachráněny tvrdou a v očích Američanů správnou vojenskou odvetou americké armády v Afghánistánu a v Iráku v odvetě za 11. září. Fungovalo to tak skvěle, že George W. Bush v roce 2004 s přehledem svůj mandát prezidenta obhájil na další 4 roky. Bez vyvolání válek v Afghánistánu a v Iráku by to nebylo.

Krize na Ukrajině byla rozdmýchána Bílým domem kvůli hrozbě krachu Demokratické strany v listopadových volbách do Kongresu a Senátu

Američané půjdou po 2 letech tento rok v listopadu znovu k volbám a budou volit do Kongresu a Senátu a prognózy jsou pro Demokraty naprosto zdrcující. Poslední průzkumy zachycují, že kroky Joea Bidena už neschvaluje většina Američanů [2], ale to není nic ve srovnání s tím, že práci demokraty ovládaného Kongresu schvaluje jen 18% Američanů podle posledního průzkumu [3], což se týká hlavně problémů v ekonomice, v růstu cen zboží, služeb a hlavně paliv, a největším problémem je pandemická krize, která postupně štěpí americkou unii na dvě části, na podporovatele očkování a opatření, a na odpůrce. A jak plyne čas, odpor proti očkování se objevuje už i u lidí, kteří donedávna proti očkování nic nenamítali. A teď do toho přijde chorvatský prezident a začne hatit plán na zástupnou válku Američanů v Evropě:

Prezident Zoran Milanovič uvedl: “Poslední zprávy hovoří o tom, že NATO – což není ani samostatný stát, ani USA – zvyšuje svou přítomnost na hranicích Ruska a vysílá průzkumné lodě. Záhřebské úřady s tím nemají nic společného a my s tím nebudeme mít nic společného, to vám garantuji”.

Nejenže nepošleme armádu do bojů, ale pokud dojde k eskalaci, odvoláme všechny chorvatské vojáky domů, a to do posledního,” řekl Milanović. “Nemá to nic společného s Ukrajinou nebo Ruskem, má to co do činění s dynamikou americké vnitřní politiky, americkým prezidentem Joem Bidenem a jeho administrativou, kterou jsem podporoval.” Chorvatský prezident upozornil, že “vidí nebezpečné chování v otázkách mezinárodní bezpečnosti“.

Ovšem další a další omezení, spolu s dalšími a dalšími dávkami vakcín, začínají Američany unavovat, otravovat a štvát. Změna po nástupu Joea Bidena do Bílého domu nepřišla. A co hůř, Američanům se žije hůře než za Donalda Trumpa. Takto děsivou situaci už doma nelze napravit, je možné pouze se pokusit o zavrtění psem a odvést pozornost americké veřejnosti jinam. A kam jinam? No přece tak, že pacientovi, který přijde s bolavým zubem do ordinace, třísknete pálkou na baseball do kolene, takže pacient začne řvát bolestí z kolene a na bolavý zub ve zlomku vteřiny zapomene.

Volební preference Demokratů a Joea Bidena má zachránit válka v Evropě, ve které americká vláda s Bidenem získá “roli hrdinů” v očích amerických voličů. Takový je plán jestřábů

A přesně tuto taktiku se nyní pokouší realizovat Bidenova administrativa v Evropě. Tou pálkou na baseball a tím třísknutím do kolene amerických voličů má být válka s Ruskou federací v Evropě kvůli Ukrajině, takže v tom okamžiku američtí voliči zapomenou na bolavý zub ekonomických problémů a začnou se děsit válečné fronty v Evropě a možných vojenských úderů i na USA.

Přesně takhle to má Bílý dům nachystané a už i v Kyjevě začalo Ukrajincům docházet, že něco není v pořádku, že tu válku s Ruskem chtějí Američané více než samotní váleční štváči na Ukrajině. Volodymyr Zelensky prohlásil [4], že Ukrajina je ve válečném stavu s Ruskem de facto již od roku 2014, ale Američané si toho všimli až v posledních měsících. Proč si toho nevšimli dříve? A Zelensky překvapil, když prohlásil, že válka na Ukrajině v blízké době nehrozí. Že to je pouze mediální hysterie. Kyjev tedy šlápl na brzdu. A to jako fakt pořádně.

Tuto otázku, proč to Američané dělají, si řečnicky položil ukrajinský prezident pro tamní média a ta otázka vykresluje celou situaci lépe než cokoliv jiného. Tu krizi a válku potřebují na Ukrajině ze všeho nejvíce Američané a předáci Demokratické strany, kterým letos teče do bot způsobem, že když se nestane zázrak s preferencemi Bidena a Kongresu, tak v listopadu přijde konec kontroly nad Kongresem i Senátem. A tak je potřeba Bidena i Kongres zachránit, tedy jejich preference a tzv. approval record ze strany obyvatelstva. A to má zajistit válka v Evropě, kde Joe Biden a má mít roli válečného hrdiny, i když na stará kolena a ještě starší hlavu, která už nefunguje, a to ani s pomocí čtecího zařízení.Vystoupení chorvatského prezidenta vyděsilo velení NATO v Bruselu, je to signál, že ochota k válce dostává trhliny, které ohrožují existenci NATO

Jenže, abychom se vrátili k výroku chorvatského prezidenta, tak je potřeba zmínit, co pronesl na adresu americké agrese v Evropě. Doslova uvedl, že pokud vypukne válka s Ruskem v Evropě, tak Záhřeb stáhne všechny své vojáky domů a nebude se podílet na operacích proti Ruské federaci. Tím nepřímo chorvatský prezident vyhlásil, že Chorvatsko bude ignorovat článek 5 washingtonské smlouvy o kolektivní obraně.Pokud vypukne válka s Ruskem kvůli Ukrajině, Chorvatsko nepošle své vojáky proti ruské armádě, ani kdyby se konflikt z Ukrajiny rozšířil do Pobaltí a do Evropy. Nikdo tak na pomoc nikomu nepřijde v NATO, pokud vypukne válka s Rusy, možná s výjimkou 3 států v Evropě, a to právě teď řeší generálové v úterý večer v Bruselu v centrále NATO. Chorvatský prezident využil televizní projev k tomu, aby vyslal signál, že NATO se rozpadne, pokud se změní jeho charakter z čistě obranné aliance do provokačního a agresorského svazku, který se snaží vyprovokovat jadernou velmoc k úderu na Ukrajinu.

Chorvatská armáda se nebude podílet na válce proti Rusku

A reakce Bruselu na sebe nenechala dlouho čekat, v úterý večer se sešly v Bruselu špičky velitelů NATO a jednaly o dalších krocích a postupu po vystoupení chorvatského prezidenta. Hrozí totiž, že pokud Američané budou v agresi pokračovat, povede to k rozpadu NATO v jeho hlavní funkci, k rozpadu kolektivní obrany. Jednotlivé státy NATO v Evropě podle ruských zdrojů nejsou ochotny zajít až tam, kam požadují američtí partneři z Washingtonu, tedy k ochotě vyvolat ozbrojený konflikt na evropském území, kde jednou z bojujících stran by byla regulérní ruská armáda.

Vypadá to, že pro válku s Ruskem jsou pouze vlády 3 zemí, Polska, Česka a Slovenska-

Podle ruských zdrojů z generálního štábu jsou pouze 3 členské země NATO odhodlány vést otevřený boj proti ruské armádě na cizím území, a to je Polsko, Česko a Slovensko. A nejde přitom o ochotu obyvatel těchto zemí, ale je to spíše ochota jejich současných vlád, které nejsou vládami svrchovaných zemích, ale jde o loutkové vlády, jejichž zahraniční politika je řízena přímo z Washingtonu.

Polsko je 51. státem USA, Česká republika je 52. státem USA a Slovensko se v poslední době stalo regulérně 53. státem americké unie, jsou přesvědčeni generálové v Moskvě, podle ruských novinářů. A to něco znamená. Otázkou je, co na to řeknou občané těchto 3 zemí, až se to opožděně dozví z povolávacího mobilizačního rozkazu, který jim přijde po vypuknutí války s Ruskem.

Chorvatský prezident je proto lakmusovým papírkem, který byste neměli brát na lehkou váhu. Pokud prezident členské země NATO vystoupí v televizi a varuje, že stáhne vojáky z NATO, pokud Američané vyprovokují válku s Ruskem, tak to znamená, že Američané se už rozhodli a myslí to vážně. Americký Deep State je v koncích v USA a hrozí mu porážka v podzimních volbách do Kongresu a Senátu, a tak je připraven zavrtět válečným psem v Evropě a uvrhnout Evropu do válečného ohně stejně, jako George W. Bush stejným psem uvrhl do války nejprve Afghánistán, Irák a posléze Arabským jarem celou severní Afriku a Blízký Východ, i když v tom už pokračoval po Bushovi Barack Obama.

A i v těchto operacích v Afghánistánu a v Iráku sloužili polští, čeští a slovenští vojáci, že? Pamatujete? Na to nesmíme zapomínat. Ovšem válka proti Rusku by nebyla dobře placenou zahraniční misí pro vojáky z povolání a s povolením zabíjet, ale jednosměrná jízdenka buďto na krchov, anebo do gulagu na Sibiř. Mnoho Pirátů a členů TOP09 a dalších by si to jistě rádo vyzkoušelo, že? Chorvatský prezident našel odvahu, protože cítí, že šílenství imperialistů z USA nabralo reálnou podobu války s Ruskem. Tak daleko jsme došli v Evropě po 33 letech od Kabátové revoluce.

-VK-

Šéfredaktor AE News

 

Přišlo e-poštou