Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mluvčí čínského velvyslanectví v České republice

20. 5. 2021

Mluvčí čínského velvyslanectví v České republice odpověděl na otázku novináře týkající se pokusu některých českých senátorů o provokaci odmítnutím účasti ČR na zimních olympijských hrách v Pekingu

2021/05/19

 

Otázka: Podle zpráv z českých médií ze dne 19. května se chystají někteří čeští senátoři odmítnout účást České republiky na zimních olympijských hrách v Pekingu pod záminkou tzv. lidskoprávních problémů v Číně. Jak to komentuje čínská strana?

 

Odpověď: Čínska strana si všimla příslušných zpráv. Silně odsuzuje pokus některých českých politiků o hrubou politizaci sportu, zasahování do vnitřních záležitostí Číny a provokaci k neúčasti na ZOH v Pekingu a je rozhodně proti takovým krokům.

 

ZOH 2022 v Pekingu jsou dalším významným příspěvkem Číny k mezinárodnímu olympijskému hnutí a těší se velkému očekávání milovníků zimních sportů různých zemí. Jak řekl nedávno předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach, MOV se drží Olympijské charty, staví se proti politizaci olympijských her a je připraven pokračovat v úzké spolupráci s Čínou a nabídnout plnou podporu Číně v pořádání zimních olympijských her v Pekingu podle plánu. Nedávno také podepsala Česká republika přihlášku na ZOH v Pekingu.

 

Je nutno podotknout, že politizace sportu porušuje ducha Olympijské charty, škodí zájmům sportovců všech zemí a mezinárodnímu olympijskému hnutí. Pokus o takovou politickou manipulaci malé hrstky českých politiků není v souladu s očekáváním lidí a nemá šanci na úspěch.

 

Čínská strana nyní poctivě pokračuje v přípravě zimních olympijských a paralympijských her v Pekingu s cílem, aby se uskutečnily podle naplánovaného termínu. Čínská strana je přesvědčena, že dokáže ve spolupráci se všemi stranami včetně České republiky vytvořit ze zimních olympijských her v Pekingu jednoduchou, bezpečnou a skvělou olympijskou událost. Česká republika je silnou zemí v oblasti zimních sportů. Přejeme českým sportovcům vynikající výsledky na zimních olympijských hrách v Pekingu a nové příspěvky k mezinárodnímu olympijskému hnutí!

Přišlo e-poštou

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář