Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lži novodobých inkvizitorů

25. 4. 2022

Lži novodobých inkvizitorů

Marek Řezanka

 

 V „budování demokracie“ po roce 1989 jsme došli tak daleko, že žáci a studenti udávají své učitele a profesory z údajného šíření „ruské propagandy“. K tomuto účelu neváhají používat protiprávní prostředky, například nahrávání pedagoga na mobil. V souladu s GDPR (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů) platí, že pokud je hovor s konkrétní osobou nahráván, je potřeba, aby dotyčný byl o skutečnosti, že je hovor nahráván informován a byl poučen, pro jaké účely je hovor nahráván.

 Vláda pak „bdělé občany“ nabádá, aby udávali ty, kdo lžou. Zaměřme se tedy na zcela nehorázné lži ve veřejném prostoru, které šíří právě tito „novodobí inkvizitoři“, kteří by nejraději viděli své názorové oponenty v roli obžalovaných v novodobých politických procesech:

 

 Hoax č. 1: Česká republika je ve válce s Ruskem:

 

 Všichni, kdo toto tvrdí, v rozporu s faktem, že Rusko České republice válku nevyhlásilo – a ani Česká republika Rusku, že jsme s Ruskem ve válce, se dopouštějí trestného činu: „Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let“ (Viz http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-13-dil-2-paragraf-407).

  

Hoax č. 2: Na Ukrajině nejsou žádní nacisté:

 

 Podle § 260 trestního zákona se uvedeného trestného činu dopustí ten, kdo podporuje a propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá národnostní, rasovou, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob.

 Politolog Andreas Umland z Institutu pro studium Střední a Východní Evropy v Eichstaettu-Ingolstadtu pro televizi Deutsche Welle uvedl, že v Německu by byl Azov považován za neonacistickou skupinu.

 V červnu 2015 Sněmovna reprezentantů v USA schválila dodatek k zákonu o zahraniční vojenské pomoci, v němž zakazuje americkým instruktorům výcvik příslušníků ukrajinského dobrovolnického praporu Azov a blokuje dodávky mobilních protiletadlových raket na Ukrajinu. Příslušníci praporu Azov jsou v dodatku označeni za neonacisty a rasisty.

Jednak tu máme jednoznačně vyvráceno tvrzení, že prapor Azov není nacistický, a za druhé zcela názorně vidíme, že všichni ti, kdo vyzbrojují prapor Azov, vyzbrojují mimo jiné i nacisty a fašisty, takže se dopouštějí trestného činu.

 

 Hoax č. 3: Rusko páchá na Ukrajině genocidu:

 

Podívejme se nejprve, na definici daného pojmu: „Genocida“ (latinsky genocidium) je zločin proti lidskosti definovaný mezinárodním trestním právem jako „úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny“, ačkoliv co znamená „část“ je předmětem debaty právníků.

 Podíváme-li se na počet civilních obětí na Ukrajině od vypuknutí ruské válečné operace do současnosti podle oficiálních údajů Úřadu vysoké komisařky OSN pro lidská práva (OHCHR), vidíme, že číslo 1 563 (k 7. 4. 2022) skutečně na označení za genocidu nestačí. Dejme do kontextu, že během války v Iráku, kterou vedly USA, zahynuly statisíce lidí. Vyšší počet civilních obětí si vyžádala i občanská válka na Donbase, vedená ukrajinskými režimy proti vlastnímu obyvatelstvu od roku 2014 (Viz https://euromaidanpress.com/2021/07/19/un-releases-data-on-donbas-war-victims-starting-from-2014/).

 Navíc v interpretaci mrtvých civilistů na Ukrajině je dlužno konstatovat, že zdaleka ne všichni byli zabiti ruskými vojáky. Civilisty zabíjejí i příslušníci fašistických praporů (AZOV) – viz https://www.youtube.com/watch?v=QHYocJWT59k.

 

 

 Hoax č. 4: Podpora ruské agrese na Ukrajině je srovnatelná s popíráním holocaustu:

 

  Polemika s oficiální propagandou ohledně dění na Ukrajině se od popírání holocaustu zásadně liší. 

Popírání holocaustu je popíráním zcela fakty doložených zločinů z minulosti. Snaha vlády udávat za postoje k probíhajícímu válečnému konfliktu je oproti tomu neobhajitelná, a to protože: 1) Vzhledem k různým propagandám nikdo nezajišťuje občanům objektivní zpravodajství a 2) Na Ukrajině neproběhla nezávislá vyšetřování všech zločinů s konečnými ortely.

 Současně již z bodu 3 víme, že genocida na Ukrajině neprobíhá, tedy rozhodně ne ze strany Ruska.

 

 Hoax č. 5: Ruská agrese je to nejhorší, čeho jsme byli od devadesátých let dvacátého století svědky:

 

 Toto je samozřejmě naprostý nesmysl, jak je vidět již jen na počet dosavadních obětí.

 Mnohonásobně více lidských životů si vyžádala již zmíněná válka v Iráku.

 Stále se válčí v Jemenu, kde USA podpořily agresora, tedy Saúdskou Arábii.

 Jen v roce 2017 si hladomor, který byl přímo způsoben vojenskou blokádou ze strany Saúdské Arábie, vyžádal životy cca 50 000 dětí. O rok později zdroje OSN uváděly 85 tisíc dětí. 

 USA v Jemenu mj. podporují teroristickou al-Kajdu, ale proti tomu se západní svět neohrazuje – a nepožaduje uvalovat na Saúdskou Arábii a její podporovatele žádné sankce.

 Válka v Afghánistánu si za 20 let vyžádala 242 000 životů, z toho přes 40 000 tvořili civilisté.

Pokud někomu skutečně záleží na lidském životě jako takovém s tím, že má být vždy na prvním místě, nemůže nad těmito a dalšími příklady zavírat oči.

 

 Hoax č. 6: Ruská válka je dobyvačná – Rusko touží po dalším území:

 

  Pokud by Rusko skutečně chtělo Ukrajinu zničit a dobýt, vojenské prostředky k tomu má – a již dávno by tohoto stavu docílilo.

Scott Ritter jednak poukázal na fakt, že Západ důkladně zdokumentoval rozsah nacistické ideologie v ukrajinských občanských, politických a vojenských strukturách během a po převratu na Majdanu v roce 2014, a že tato zdokumentovaná realita byla záměrně zakryta stejnými zdroji, které předtím dokumentovaly její existenci, jakmile došlo k ruské invazi – a jednak se vyjádřil ve smyslu, že Rusko se zaštítilo preventivní válečnou operací, podobně jako dříve USA:

 „I believe Russia has articulated a cognizable claim of preemptive collective self-defense under Article 51 of the UN Charter. The threat posed by NATO expansion, and Ukraine’s eight-year bombardment of the civilians of the Donbass fall under this umbrella.“ Více viz https://mronline.org/2022/04/14/the-ukrainian-conflict-is-a-u-s-nato-proxy-war-but-one-which-russia-is-poised-to-win-decisively-scott-ritter/.

 I česká mainstreamová média opakovaně upozornila na fakt, že Rusko zdaleka nepoužívá na Ukrajině svou nejmodernější techniku. Podle některých českých „expertů“ ji nemá.

 Zde se můžeme dočíst, jakým zbrojním arsenálem Rusko skutečně disponuje: https://zoommagazin.iprima.cz/zaostreno-na-valky/deset-ruskych-zbrani-kterych-se-zapad-boji-opravnene.

 Jinými slovy, pokud by Rusku šlo o dobytí Ukrajiny jako takové bez ohledu na ztráty na lidských životech, již by se tak stalo a mrtvých civilistů by byly statisíce.

 

 

 Hoax č. 7: Dodáním zbraní Ukrajině se zabrání třetí světové válce:

 

 Z výše uvedeného plyne pravý opak tohoto tvrzení. Jestliže západní svět vojensky podporuje síly, jež se otevřeně hlásí k nacismu, napomáhá tak k eskalaci konfliktu a riziko vypuknutí zničující jaderné celosvětové války zvyšuje.

 Cílem všech, komu záleží na lidském životě, by mělo být vyjednání míru, a to neprodleně.

 

 Uvědomme si, že pokud někdo kriminalizuje protiargument, a znemožňuje tak demokratickou diskusi, dává tak najevo, že se této diskuse bojí.

 V únoru 2021 prezident Volodymyr Zelenskyj svým dekretem na pět let zakázal vysílání opozičních televizních stanic.

 V březnu 2022 pozastavila vláda prezidenta Volodymyra Zelenského činnost 11 ukrajinským politickým stranám s odkazem na jejich údajné „spojení s Ruskem“. Nejsilnější z těchto zakázaných stran, Opoziční platforma pro život, se v nedávných volbách umístila na druhém místě a v současnosti má 44 křesel v 450členném ukrajinském parlamentu.

 Nezapomínejme, že Adolf Hitler měl židovské kořeny, dostal se do vrcholové politiky jako „nepolitik“ – a zaujal hlavně svými výbušnými projevy, kdy mnozí lidé na Západě v něm viděli toliko neškodného komika.   

Zde je možné shlédnout video ze sitcomu Služebník vlasti, kde V. Zelenskyj v rámci role postřílí zkorumpované politiky:

https://youtu.be/JceiIUTMvD0.

 V. Zelenskyj se často ohání argumentem, že když má židovské předky, kteří zahynuli za druhé světové války, on přece nemůže podporovat nacismus.

 To, jaké má kdo předky, ovšem nic nevypovídá o něm samém. Jig´al Amir je Žid – a současně vrah Jicchaka Rabina.

 Toto vše mějme na paměti vždy, když slyšíme ustálené klišé, že „Putin je Hitler“.    

  Braňme demokratickou diskusi, neboť bez ní se nikdy pravdě ani nepřiblížíme. Zato se nebezpečně přiblížíme systému, který své odpůrce vyhazuje ze zaměstnání a zavírá je do vězení.