Jdi na obsah Jdi na menu
 


Liga proti bolševismu

19. 12. 2019

Liga proti bolševismu

Přemek Votava

19.12.2019 09:33

 

Místo tradičního vánočního „františka“ tu máme pořádný smrádek z Bruselu! Evropský parlament (EP) svým usnesením „o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy“, předepsal nový, tedy ten správný výklad dějin.

 

Tento dokument doputoval do jednotlivých parlamentů EU, ale tím hlavním předvánočním adresátem, byl parlament (Duma) Ruské federace. Cílem EP bylo pořádně vystrašit Putina. Po starostovi Novotném, další políček Putinovi….

 

Jistě jste zvědaví, jak bojovali naši zástupci v EP o tento výklad dějin. Co budeme v dějinách opravovat a co naopak nám v dějinách zůstane? Dobrá zpráva hned na úvod. Naši zástupci v Evropském parlamentě uspěli na zachování odkazu knížete Horymíra a jeho věrného Šemíka, také kněžna Libuše a Přemysl Oráč zůstávají součástí našich dějin. Potěšilo nás, že dle tohoto usnesení není nutno snímat z podstavce knížete Václava, ani Havlíčka, ani Jiráska, či Smetanu, …. Hrozba naopak visí nad Janem Žižkou a jeho husity. Mnohé názvy ulic se ale budou měnit…

 

Co musíme zejména opravit? Je to již 80 let, co téměř celá Evropa po boku Velkoněmecké říše „drtila“ bolševiky. Je třeba připomenout maďarské, rumunské, italské, finské, vlámské, valonské, albánské, španělské, chorvatské, estonské, lotyšské, slovenské jednotky a ještě další, co bojovaly na východě…. Slovenská armáda dokonce jako první již 1. září 1939 vyrazila proti Polsku. My Češi jsme dnes ve stínu jejich slavného „hrdinství“. Mnozí se ale snažili! Před 75 lety v „Čechách a na Moravě“ založili „Českou ligu proti bolševismu“, hrůzu bolševikům také naháněla jimi ustavená Svatováclavská rota cca o 60 mužích, …. Omlouváme se dnes dějinám, ale více mužů se tehdy nepřihlásilo.

 

Manipulace s dějinami, strašení rudým ďáblem u mnohých zabírá. Také Velkoněmecká říše bránila Evropu před rudým satanem. Jak to dopadlo, víme… Miliony zavražděných. Nacistické doupě nakonec vymetla Rudá armáda. Svět se jim poklonil. Miliony padlých rudoarmějců leží podél jejich cesty na Berlín, jen v Československu je jich pochováno na sto padesát tisíc, společně s nimi na té cestě umírali i naši hrdinové od Sokolova, Kyjeva, Bílé Cerekve… Dnes mnozí volají do boje proti „rudému nebezpečí“, jeden z nich, jakýsi pomatený starosta, dokonce vyrazil na multikáře s praporem v ruce a pohrozil válkou Rusku. Bylo z toho pořádné pozdvižení, snad ho na Nový rok pustí domů.

 

S přepisováním dějin máme své zkušenosti. Pamatujeme si, jak se vytrhávaly stránky z učebnic. Pamatujeme si, jak se kácely pomníky hrdinů, jak se účelově přepisovaly dějiny. Dnes lituji historiky, kteří budou dle bruselského usnesení přepisovat znovu naše dějiny a malým školáčkům upravovat učebnice dle usnesení EU. Jen aby nezapomněli školákům připomenout také statisíce oběti z Hirošimy, či z Nagasaki, miliony padlých ve Vietnamu i ty stovky zavražděných žen i dětí rolníků z vesnice My Lai, nebo z Iráku, Jugoslávie…

 

Otvírám okno, abych ten smrádek z Bruselu pořádně vyvětral…

 

Vážení a milí přátelé, nenechme se otrávit, pořádně doma větrejme! Přeji Vám hezké vánoční svátky, zejména zdraví a pohodu.

 

Přemysl Votava

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář