Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kyjev jako vojenský vůdce EU proti Rusku

26. 11. 2025

Kyjev jako vojenský vůdce EU proti Rusku

Jsou to Friedrich Merz a Ursula von der Leyenová, kteří dělají vše pro to, aby Ukrajina zůstala v pozici těžce ozbrojeného nepřítele a státu v první linii proti Rusku, které jejich rodiče a prarodiče nenáviděli, píše se na německém webu PiNews.

Friedrich Merz a Ursula von der Leyenová

26. listopadu 2025 - 04:20

 

Při hodnocení a komentování nedávného vývoje kolem mírového urovnání války na Ukrajině je třeba postupovat s maximální opatrností. Ve hře je příliš mnoho odlišných a často neslučitelných zájmů hlavních aktérů, než aby bylo možné spolehlivě předpovědět, jak se věci budou vyvíjet. 

Nadcházející dny a týdny pravděpodobně ukážou, zda zbraně utichnou, nebo zda dojde k další vojenské eskalaci; žádnou možnost nelze vyloučit. Jedna věc je však jasná: Ani vůdci tří nejdůležitějších evropských států – Francie, Velké Británie a Německa – ani vedení EU nemají zájem o mír, který by byť jen vzdáleně zmírnil politickou, ekonomickou a vojenskou konfrontaci s Ruskem. Je ironií, že Německo, právě stát, který by mohl z míru a porozumění s Moskvou nejvíce těžit, se ukazuje jako nejmilitantnější z nich.

Dva němečtí politici CDU, jmenovitě kancléř Friedrich Merz (známý svými lžemi) a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, dělají vše, co je v jejich silách, aby i zdevastovaná Ukrajina zůstala v postavení těžce ozbrojeného nepřítele a státu v první linii proti Rusku, zemi, kterou jejich rodiče a prarodiče již tak opovrhovali. 

Zdá se, že ani bující korupce, ani nacistická ideologie na Ukrajině Merze a Leyenovou netrápí. Tito dva nejmocnější němečtí váleční štváči navíc potřebují konfrontaci k prosazování své agendy znovuvyzbrojování a militarizace, z níž chtějí profitovat členové multimilionářské společenské třídy Merze a Leyenové.

Pokud se německému lidu brzy nepodaří alespoň sesadit Merze a jeho objektivně vlastizrádnou stranu z politické moci, bude cena pro drtivou většinu v této zemi dlouhodobá a hořká. Dějiny Německa od roku 1871 bohužel nabízejí jen malou naději na záchranu před další národní katastrofou, která, jak víme, se ekonomicky již odehrává.

(rp,prvnizpravy.cz,pinews,foto:arch.)