Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klaus - Vrbětice jsou vykonstruovaný strašák

19. 4. 2021

Klaus - Vrbětice jsou vykonstruovaný strašák

19.4.2021 11:17

Jan Menšík, Novinky

 

Bývalý český prezident Václav Klaus považuje nově zveřejněné informace o zapojení ruských tajných služeb do výbuchu muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014 za „vykonstruovaného strašáka“ vlády a opozice.

 

Foto: Milan Malíček, Právo

 

Nynější kauza je podle Klause vystavěna na velmi měkkých a nepřesvědčivých datech, „navíc prezentovaných v přítmí kovidové hysterie“, která nahrává snadnému šíření dezinformací.

 „Naší vládě a s ní spjaté pseudoopozici dochází, že covidem nelze strašit lidi do nekonečna, a proto zoufale hledaly jiného vykonstruovaného strašáka, který by lidi udržel ve strachu. Vědí dobře, že vylekaným lidem se vládne snadněji,“ uvedl ve svém prohlášení Klaus.

Nevěří ani Okamura a Filip. Zeman mlčí

 

Kromě Klause zatím nevěří informacím ohledně výbuchu ve Vrběticích také předsedové opozičních sněmovních stran Tomio Okamura (SPD) a Vojtěch Filip (KSČM). Požadují více informací a důkazů. Například Okamura chce, aby případ projednal sněmovní bezpečnostní výbor ještě do konce dubna.

Filip a Okamura zjištěním o Vrběticích zatím nevěříDomácí

Filip a Okamura zjištěním o Vrběticích zatím nevěří

 

Ke kauze, která má významný dopad na česko-ruské vztahy a je označována za akt státního terorismu na území jiné země, se ještě nevyjádřil ani prezident a vrchní velitel ozbrojených sil Miloš Zeman. Hodlá tak prý učinit až v neděli, tedy více než týden po zveřejnění prvních informací…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář