Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když nejsou peníze na dárky ani kapra. Samoživitelé o svátcích živoří

25. 12. 2020

Když nejsou peníze na dárky ani kapra. Samoživitelé o svátcích živoří

Šárka Kabátová, seznamzpravy.cz

 

Samoživitelé o svátcích živoří. Jarka K. popisuje, jak s minimem peněz a dluhy zařídila vánoční atmosféru pro svou dceru. (Video: Šárka Kabátová, Seznam Zprávy)

10:55

Vánoce nejsou pro samoživitele nejšťastnějším obdobím. Třebaže mohou být se svými dětmi, chybí jim prostředky na dárky i na štědrovečerní večeři. Seznam Zprávy mluvily se samoživitelkou Jarkou K. která popsala, jak tráví svátky.

 
Článek

Současná krize nejvýrazněji dopadla na sociálně slabé. Mezi ně patří také samoživitelé, kteří často pracují na zkrácené úvazky. Mizerné příjmy či ztráta zaměstnání kvůli koronaviru je zahánějí do hluboké propasti. Nejinak je tomu i o Vánocích.

„Sehnala jsem alespoň stromeček, ale chybí nám i takové ty drobnosti – pečení perníčků, čokoládová poleva, od které bychom si zašpinily prsty. Chybí třeba i taková maličkost, jako je kolekce na stromečku, ze které by dcera mohla loupit a pak naoko plnit alobalové obaly, abych nic nepoznala. To podle mě dotváří atmosféru Vánoc, a právě to nám chybí. Samozřejmě chybí ale i rodina a další kontakty,“ vypráví Jarka K., jejíž příběh Seznam Zprávy detailně popsaly už na začátku koronavirové krize

Svědectví samoživitelek: Nezbývá na nájem, oběd vaříme za 40 korun

 

 

Nebýt pomoci neziskových organizací a štědrých dárců, neměla by co dát pod stromeček. Takhle tam s dcerou najdou alespoň knihy.

„Vím ale, že v tom nejsme sami,“ líčí dále s tím, že stát na samoživitele zapomněl. „Nebýt potravinových bank a nebýt pomoci spousty lidí, tak by to bylo asi hodně špatné,“ dodala na závěr rozhovoru.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář