Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaroslav Bašta - Úvaha velkopáteční

9. 4. 2023

Jaroslav Bašta - Úvaha velkopáteční

Existují dvě období v roce, které nabádají opustit pěnu každodennosti a uvažovat o otázkách života a smrti.

Jaroslav Bašta, poslanec SPD

9. dubna 2023 - 02:20

 

Jsou to Vánoce a Velikonoce. Mnohé z toho, co se odehrává v posledních měsících nasvědčuje tomu, že nastává nejtěžší období v historii Evropy, a možná celého světa. Důvod je zcela zřejmý, ale nikdo mu nechce uvěřit. V průběhu posledních padesáti let si náš svět koupilo 2153 lidí. Ti vlastní přes 60% veškerého bohatství, a dospěli k závěru, že v jejich domově může žít jen každý desátý dosavadní obyvatel. Ostatních obtížných podnájemníků se musejí časem zbavit, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

 

Z jejich pohledu lidstvo spotřebovává příliš mnoho zdrojů, které jsou jejich majetkem.  Aby tomu zabránili, vymysleli plán a my dnes zažíváme jeho první etapu. Současní majitelé světa (nebo alespoň ti, kdo se k tomu hlásí) jsou dosti staří (třeba George Soros či Klaus Schwab) a mají anglosaské myšlení. Proto zásadně vyhledávají jen postupy, které se již dříve osvědčily a stará myšlenková schemata přizpůsobují novým okolnostem. Proto si jako nástroj k likvidaci západní civilizace vybrali čínský Velký skok vpřed Mao Tse Tunga.
   

Ten na konci padesátých let minulého století sledoval tři cíle – likvidaci rodiny, soukromého vlastnictví a peněz. Místo nich nastoupilo bydlení a stravování v komunách, a bezhotovostní sdílení všeho nutného k životu. To vše ve jménu výroby oceli na každém dvorku. Během tří let tato centrálně řízená a silou prosazovaná ekonomická politika způsobila hladomor, který zahubil asi 40 milionů lidí. Tento potenciál noví majitelé světa pochopili a přišli se svou novou verzí známou jako Green Deal. Uchopili to mimořádně dobře.

 

Nový Zelený úděl v podobě, jak byl prezentován, tedy ideologicky motivovaná centrálně řízená bezuhlíková transformace evropské ekonomiky, zejména energetiky, potřebovala nějaké silné iracionální hnutí. Ideologie vyčpěly, tak bylo třeba se vrátit k náboženství. Novému samozřejmě. Jenom tak lze přesvědčit lidi, aby se vrhli do něčeho, co si vzalo vzor v čínském Velkém skoku vpřed. Tenkrát Mao vysvětlil, že Čína předežene USA, když na každém dvorku budou vyrábět ocel. Zelený úděl nám tvrdí, že během krátké doby obnovitelné zdroje nahradí fosilní paliva i jadernou energii. Jen nám neříkají jak.
   

Další tři Maovy cíle – likvidace rodiny, peněz a soukromého majetku postupně probíhají. Trochu civilizovanějším způsobem než před 60 lety v Číně, ale na stejném principu, tlakem z Evropské komise. Omezování a následný zákaz hotovosti, likvidace mobility a bydlení nesmyslnými normami (EURO 7, zateplení budov od roku 2027). Mimochodem, obojí je dědictví českého předsednictví EU.

 

 

   

Válka na Ukrajině a hrozící konflikt mezi USA a Čínskou lidovou republikou ukazují, že přituhuje a svět zvolna přechází od fáze šetření zdrojů ke konečné eliminaci těch devadesáti procent nadbytečných a nepohodlných nájemníků. Pravda, skrývá to v sobě nebezpečí vypuknutí jaderné války, která by sice během velmi krátké doby zredukovala „nadbytečné obyvatelstvo“ na požadovanou úroveň, ale učinila by svět na nějakou dobu neobyvatelným. Proto očekávám, že konflikty budou pouhým urychlovačem plánovaného snížení populace.

 

Naše vláda již naznačila, že první obětí budou ekonomicky neaktivní vrstvy společnosti. Jejich majetek zredukují různé daně a pokuty za nedodržení euronorem a v konečné fázi tak připadne státu. Vymyšleno to mají dobře. Spoléhají se na to, že nikdo neuvěří tomu, že ti, kteří vlastní náš svět, chtějí devět z deseti obyvatel Země poslat na věčnost.

 

Nicméně doufám, že dříve či později to lidem dojde.

Mojí úvahu inspirovala esej Rostislava Čuby nazvaná REDUKCE. Vřele doporučuji k přečtení všem, kdo přemýšlí o tom, kam ten náš svět spěje.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)