Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jakým právem?, Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.

24. 4. 2020

Jakým právem?

Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.

 

Jakým právem se dogmatici (ano, L.Man je označil správně), ale i výtržníci a recesisté, neinformovaní a neodpovědní  odpůrci  řádu a trubači vymyšlených chimér  dovolávají T.G. Masaryka? Muže, který myslel, pracoval a bojoval podle hesla :„Tolik svobody, kolik je možno, tolik řádu, kolik je nutno.“ Jakým právem si berou do úst jméno  osvoboditele národa a vlasti vyznavači svérázného guru, který lásku k národu odsoudil jako inferiorní touhu příslušet k stádu či smečce a vlast označil za dvorek, noru a nevětraný pelech?  

 

Jakým právem se zaštiťují jménem  realistického kritika bez předsudků, který z vlastních zkušeností a prožitků dobře znal Západ i Východ a  nikoho si neidealizoval? Který byl přítelem Jižních Slovanů a nikdy by nepřijal „humanitární“ bombardování Srbů.  Který by nepřijal ani apriorně negativní vztah k Rusku, který je rovněž militantní.

 

Problémy demokracie a humanity v současném globalizujícím se světě, ovládaném anonymní megamocí, nevyřeší nepřestajné rekriminace, malicherné vzdory, naschvály a bouře ve sklenici vody. Je na čase znovu stmelit všechny demokratické síly k ochraně kontinuity dobrého, vyvarovat se pošetilých aktivit a společně čelit cynismu dnešních ambiciózních bažitelů po moci

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář