Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak zmanipulovat volby, 2

9. 11. 2020

Jak zmanipulovat volby  2

napsal(a) Chris Farrell

1. listopadu 2020

Překlad původního textu: How to Steal an Election - Part II

Překlad: Radomír Bobek

 

 

    Vydáním zprávy TIP nastolila americká levice sebe a svůj pochybný příběh jako oficiální narativ prezidentské volby v roce 2020. Americká levice uvedla své militantní křídlo do stavu pohotovosti, aby ovládlo dění ve zbylých dnech do voleb, v samotný volební den a pak po celou dobu až do dne inaugurace. Vydání zprávy TIP není ojedinělá událost, ale je nedílnou součástí levicové kampaně.

 

    Žádné konkrétní prohlášení nebo doporučení není úplně nehorázné... podporují a zesilují pochybné předpoklady: Protestující levičáci jsou nenásilní, zatímco Trumpovi příznivci jsou agenti provokatéři; Trump zneužije armádu a silové složky k tomu, aby se udržel u moci; univerzální hlasování prostřednictvím pošty nepředstavuje žádné riziko podvodu; nalezení dalších platných hlasů několik týdnů po volbách je zcela v pořádku; zprávy kritické vůči Bidenovi jsou dezinformace; Trumpovo vítězství bude důkazem vměšování jiných států atd.

 

    Nyní chápete, jak chce levice narušit a zmanipulovat prezidentské volby v roce 2020. Rozumíte technikám psychologické války, které se vás právě teď snaží klamně přesvědčit, že jste demoralizovaní a oslabení. Byli jste varováni. Otázka pro vás a pro všechny lidi, kteří se staví proti plánu TIP, zní: Co teď uděláte?

 

Poté, co jsme prokázali, že levice má dobře zdokumentovaný plán na narušení prezidentských voleb v roce 2020, prozkoumejme dále některé z technik informačních operací, které jsou nyní používány proti americké veřejnosti, aby ji přesvědčily a ovlivnily nadcházející volby.

 

Samotné zveřejnění zprávy Transition Integrity Project (TIP) a její následné zpravodajské pokrytí v médiích je součástí psychologické války v rámci širší kampaně informační války zaměřené na šíření demoralizujících fám mezi příznivci Donalda Trumpa. Cílem je zlomit a oslabit podporu Donalda Trumpa před volbou, během ní a po volebním dni. Demoralizovaní a demotivovaní podporovatelé nepodporují svého kandidáta veřejně. Nedělají kampaň mezi svými sousedy a neumisťují na své trávníky volební reklamu. Nehlasují. Nechtějí se stát členy volebních komisí. Jsou přesvědčeni, že jejich naděje jsou ztracenou a vysoce kontroverzní věcí. Nechtějí být označováni za rasisty, hlasatele nenávisti nebo jiné druhy extremistů. Zůstávají doma a dívají se na televizi.

 

Poté, co bylo mnoho Američanů kvůli pandemii COVIDu-19 psychologicky zmanipulováno ke stažení se z veřejného života, do izolace a lock-downu – a to na základě převážně arbitrárních příkazů různých vládních úředníků – budou američtí voliči na "neregulérní" a nezákonnou taktiku levice reagovat podrážděně. Levice se spoléhá na to, že tato reakce sníží volební účast a že levicové síly využijí různé formy teroru, jako jsou odvetná opatření a hrozby odvetných opatření, proti těm, kdo nespolupracují nebo zpochybňují obvinění podrobně uvedená ve zprávě TIP.

 

Zpráva TIP je opatrná, aby přímo nepodněcovala protistátní činnost. Jsou jen krůček od obhajování násilí – ale jsou to velmi ostří političtí matadoři a za všemi z nich stojí advokáti, takže hovoří kódovaným jazykem. Zde je několik příkladů, u kterých můžete číst mezi řádky:

 

    "Pokud dojde ke krizi, události vezmou rychlý spád a nevyspalí čelní představitelé budou následně nuceni se rychle rozhodovat. Pokud promyslíme možnosti nyní, zajistíme přijetí lepších rozhodnutí v budoucnu."

    "Plánovači musí brát vážně představu, že může dojít k pouliční bitce, nikoli k právní bitvě; technokratická řešení, soudy a spoléhání se na elity bdící nad dodržováním norem nejsou v takovém případě tou správnou odpovědí."

    "Skupiny, koalice a sítě už by měly začít budovat nezbytnou organizační infrastrukturu na podporu masové mobilizace."

    "Čelní představitelé armády a dalších bezpečnostních složek musí věnovat zvýšenou pozornost možnosti, že se stoupenci budou snažit manipulovat a zneužívat nátlaku k nevhodným politickým cílům."

 

Žádné konkrétní prohlášení nebo doporučení není úplně nehorázné. Pouze v kontextu zprávy podporují a zesilují pochybné předpoklady: Protestující levičáci jsou nenásilní, zatímco Trumpovi příznivci jsou agenti provokatéři; Trump zneužije armádu a silové složky k tomu, aby se udržel u moci; univerzální hlasování prostřednictvím pošty nepředstavuje žádné riziko podvodu; nalezení dalších platných hlasů několik týdnů po volbách je zcela v pořádku; zprávy kritické vůči Bidenovi jsou dezinformace; Trumpovo vítězství bude důkazem vměšování jiných států atd.

 

Kampaň psychologického podmiňování voličů, díky které bude potlačení a odveta fungovat jako sebenaplňující proroctví, nebude podléhat kontrole tradičních ani sociálních médií. Ti, kdo budou varovat před hrozbou násilí a odvetných opatření budou označováni za konspirační teoretiky, budou marginalizováni a odmítáni. Řeknu to znovu, chce být snad někdo onálepkován jako rasista, hlasatel nenávisti nebo nějaký podivný extremista?

 

Vydáním zprávy TIP nastolila americká levice sebe a svůj pochybný příběh jako oficiální narativ prezidentské volby v roce 2020. Americká levice uvedla své militantní křídlo do stavu pohotovosti, aby ovládlo dění ve zbylých dnech do voleb, v samotný volební den a pak po celou dobu až do dne inaugurace. Vydání zprávy TIP není ojedinělá událost, ale je nedílnou součástí levicové kampaně. Nyní chápete, jak chce levice narušit a zmanipulovat prezidentské volby v roce 2020. Rozumíte technikám psychologické války, které se vás právě teď snaží klamně přesvědčit, že jste demoralizovaní a oslabení. Byli jste varováni. Otázka pro vás a pro všechny lidi, kteří se staví proti plánu TIP, zní: Co teď uděláte?

 

    Chris Farrell je bývalý operativní důstojník kontrarozvědky. Posledních 20 let působí jako ředitel pro vyšetřování a výzkum konzervativní neziskové organizace Judicial Watch.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář