Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaderné zbraně. Zničení lidstva.

2. 3. 2023

Jaderné zbraně. Zničení lidstva.

Medveděv pronesl největší hrozbu

27.02.2023 15:44

 

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv opakovaně hrozí, že Rusko v případě nutnosti použije jaderné zbraně a pokud má prohrát Rusko, prohraje celá lidská civilizace. „Každé zhroucené impérium pohřbívá pod svými troskami polovinu světa, nebo i více,“ uvedl Medveděv, který už dříve prohlásil, že svět bez Ruska není alternativou.

 

Popisek: Dmitrij Medveděv

 

Medveděv v posledních dnech stupňuje svou rétoriku, kdy obviňuje Západ ze snah vymazat Rusko z mapy světa. Bývalý ruský prezident ve svém víkendovém komentáři na Telegramu varoval Západ před rozsáhlými důsledky, pokud neukončí své zoufalé pokusy „pohřbít" Rusko. Spolu s Ruskem by totiž podle něj padla minimálně polovina světa.

 

„Minulost má dostatek důkazů o tom, že každé zhroucené impérium pohřbívá pod svými troskami polovinu světa, nebo i více. Zdá se, že ti, kteří nejprve zničili SSSR a nyní se snaží zničit Ruskou federaci, to nechtějí pochopit. Mají bludné iluze, že když poslali Sovětský svaz na onen svět bez jediného výstřelu, budou moci současné Rusko pohřbít bez větších problémů pro sebe," uvedl Medveděv podle informací serveru RepublicWorld.com.

 

Medveděv dále varoval, že Západ „zničí životy tisíců lidí zapojených do konfliktu", pokud si bude i nadále myslet, že Rusko bude poraženo. „To jsou nesmírně nebezpečné mylné představy. Nebude to fungovat jako v případě SSSR," zopakoval Medveděv.

 

Pokud bude vážně nastolena otázka existence samotného Ruska, nebude se rozhodovat na ukrajinské frontě, ale společně s otázkou další existence celé lidské civilizace. A zde by neměly být žádné pochybnosti," napsal Medveděv podle agentury Reuters.

 

Dále uvedl, že jediným způsobem, jak zachovat svět, je zachovat Rusko, protože „svět bez něj nepotřebujeme". Poznamenal také, že Západ a jeho satelity tvoří pouze 15 % světové populace. „Je nás mnohem více a jsme mnohem silnější. Klidná síla naší velké země a autorita jejích partnerů jsou klíčem k zachování budoucnosti pro celý náš svět," napsal Medveděv.

 

Ten minulý týden mimo jiné prohlásil, že dobytí Ukrajiny je klíčem k zajištění bezpečnosti Ruska a pohrozil, že se hranice války klidně může posunout až k hranicím Polska. „Rusko musí odsunout hranici ohrožení co nejdále, i kdyby to měla být hranice Polska,“ uvedl Medveděv podle Lidových novin.