Jdi na obsah Jdi na menu
 


Holocaust začali Češi, tvrdí nová německá kniha pod záštitou německé ambasády.

20. 6. 2023

Holocaust začali  Češi, tvrdí nová německá kniha pod záštitou německé ambasády.

Tschechische faschistenbande?

Vydavatel knihy napojen na landsmanšaft a českou politiku 7. 2. 2020

 

Česká fašistická banda? Češi se prý zásadním způsobem podíleli na holokaustu, zakládali židovská ghetta dobrovolně,
bez příkazu Německých okupantů, tvrdí nová německá kniha.Přepisování historie jede na plný plyn. Německo chce velet
Nové Evropě (EU) očištěno od minulosti, s vinou rozptýlenou na všechny strany.

 

Německé velvyslanectví v Praze představilo novou knihu Mezi Prahoua Mikulovem (Zwischen Prag und Nicolsburg) s podtitulem Život židů v českých zemích. Kniha obviňuje Čechy ze spolupachatelství na holokaustu. Prezentace knihy proběhla paralelně také v Berlíně – v kinosálečeského velvyslanectví. Vyjde v překladech do češtiny, angličtiny ahebrejšiny (!) celkový náklad je dohadován na několik desítek tisíc výtisků.

 

Němci za války vyvraždili 6 milionů Židů. Nyní chtějí smíření. Toho však nelze dosáhnout přepisování historie. Knihu vydala německá polostátní nezisková organizace AdalbertStifter Verein, který se zabývá vydáváním knih, nabízející německý pohled na české dějiny. Je pojmenována podle německého spisovatele Adalberta Stiftera (1805-1868), narozeného v Horní Plané na Šumavě, který je autorem historickém románu Witiko (Vítek).
 

K odkazu Stiftera se hlásí agresivní sudetoněmecké organizace Witikobund (založena sudetoněmeckými nacisty), která má vazby na českou politiku skrze bratry Čižinské (Praha sobě), když dlouhá léta sídlila v Horní Plané (rodišti Stiftera) ve dvoupodlažním domě Jiráskova168. Na stejné adrese sídlí firma Bohemia – Komunikation, jejímž jednatelem je Pavel Čižinský. V domě bratrů Čižinských v Horní plané nyní mělo také sídlo Adalbert Stifter Zentrum. Rejstřík firem výpis Horní Planá Jiráskova 168 Witikobund ZDE.

 

Jako autorka propagandistické knihy Zwischen Prag und Nicolsburg je uvedena historička Kateřina Čapková z Akademie věd, dlouhodobě zaměstnaná v New York University in Prague (vede Jiří Pehe) a Benjamin Frommer (Northwestern University, USA). Knihu zpracoval kolektiv autorů, mezi nimi Michael L. Miller ze Středoevropské univerzity George Sorose v Budapešti, Michal Frankl (Masarykův Institut v Praze) a další.

Základem knihy jen teorie, že Češi vytvářeli za II. světové války židovská ghetta bez příkazu německých okupantů. Objevují se v ní
výrazy jako „spontánně vytvořené ghetta,“ “nenávist Čechů k Židům”, “akce českých fašistů”, nebo “tschechische Faschistenbande”.

 

Sdílejte tento článek, zabraňte přepisování historie!

Argumenty & Fakta, přišlo e-poštou