Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hanobit Beneše s lhát o oduznání Mnichova je špinavost, Herr Krystlík

2. 1. 2021

Hanobit Beneše s lhát o oduznání Mnichova je špinavost,

Herr Krystlík

 

Herr Krystlík známý svými neustálými výpady proti presidentu Benešovi a londýnské vládě, stejně jako lžemi o Mnichovu, Postupimi a odsunu, se opět vyznamenal na Parlamentních listech (18.6.18, "Pět pajány na atentát na Heydricha je nedůstojné..."). Panu Krystlíkovi  je nutno připomenout práci britského historika M.D.Browna, "Jak se jedná s demokraty" (Beta-Dobrovský-Ševčík,Praha-Plzeň 2006, str. 58-61.)

Citujeme:

 

"Atentát na Heydricha byl proveden v době vlekoucích se anglo-československých jednání o vhodné formulaci, jež by vyjádřila britské oduznání mnichovské dohody. Pokroku rozhovorů bránil postoj odboru Střed, který tuto otázku považoval za nepříjemnou a za zbytečné plýtvání svého drahocenného času v situaci, kdy již byl zavalen hektickou agendou. Pro československou vládu to však byla klíčová otázka, jíž věnovala mnohem více času a pozornosti, než britské úřady chtěly a mohly. Představitelé ministerstva kromě toho s nelibostí pozorovali, že Beneš publicity okolo Heydricha využívá jako nátlakového prostředku k prosazení svých požadavků. ...Tyto pocity potvrdil i Frank Roberts konstatováním, že "dr.Beneš je zkušený vyjednávač, čímž se bezpochyby vysvětluje fakt, že jsme vždy v poslední chvíli žádání o další ústupky navíc k těm, o nichž jsme soudili, že byly víceméně dohodnuté".

Navzdory těmto frustracím válečný kabinet nakonec 6. července souhlasil s veřejným oduznáním mnichovské dohody, jež bylo vyhlášeno v Dolní sněmovně 5. srpna, a s váhavým prohlášením akceptujícím "princip" poválečných "transferů populací."

Pro Beneše a jeho vládu znamenaly tyto dohody triumfální zvrat toho, co pochopitelně považovali za "mnichovskou zradu". (Konec citace.)

 

Nelze se divit,že se Britům po appeasementu, po éře Chamberlaina, po hanbě započaté války a okupace ČSR, nechtělo do oduznání Mnichova, a zaujímají postoje "chytrých horákyní"- Ovšem válečná realita je k oduznání Mnichova donutila. Jakkoli se to Herr Krystlíkovi nelíbí, stalo se. Tedy ne jen nějaký dopis ministra Anthony Edena, jak se odvolává Herr Krystlík, ale Dolní sněmovna a veřejné oduznání ! Frustrování byli ouřadové, nikoli vláda,a ta nakonec uznala nezbytí oduznání Mnichova, a to veřejné,a ještě za vrcholu války!

 

Tak jak, Herr Krystlík? Kdo tu lže a kdo má pravdu? Byla Mnichovská dohoda veřejně oduznána v Británii nebo nebyla? A kdy a kde?  Vyhlášením Dolní sněmovny dne 5. srpna 1942. Badatel M.D. Brown, jehož nelze vinit z podjatosti k čs.londýnské vládě a k dr. Benešovi, dále uvádí, že Benešova vláda tímto aktem získala daleko větší nezávislost na britské podpoře a vedla též k podpisu spojenecké smlouvy s SSSR, navzdory námitkám britského ministerstva zahraničí.

 

Paskvily pana Kryslíka neustále otravují atmosféru české veřejnosti jeho dezinformacemi, manipulacemi s historickými fakty a soustavným okopáváním kotníků osobnosti dr.Edvarda Beneše, našeho válečného velitele všech zahraničních vojsk, která doslova vydupal ze země na západní i na východní frontě (Tam za pomoci moskevského exilu a Svobodovy a Ingrovy mise).

 

Chtěl bych vidět jednou pana Krystlíka, jestli by našel odvahu říkat své manipulační lži o historii našeho odboje II.války do očí našich válečných veteránů, jako je například brigádní generál Emil Boček, nebo brigádní generál Pavel Vranský. Možná by jim nestál ani za plivnutí do tváře, natož za pár facek... 

Tolik ke kvakům pana Krystlíka, o kterém renomovaná historička československých dějin z Karlovy university, profesorka Věra Olivová prohlásila : "Pokud je mi známo, pan Krystlík není žádný historik..."

Nám odbojářům a legionářům  je putna, zdali pan Krystlík byl či je historik, dvojitý Skripal nebo koryfej sudetismu. My pouze konstatujeme jediné - podle nás,a jak vidíme, i podle zahraničních kapacit, pan Krystlík o II. válce, našem odboji, dr.Benešovi a londýnské vládě činí jediné - lže, lže a ještě jednou lže.

 

Dr.Jiří Jaroš Nickelli,

předseda Historicko dokumentační komise

ČSBS Boskovice

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář