Jdi na obsah Jdi na menu
 


Global Times, Čína, - Varujeme Washington, budete čelit absolutní noční můře

11. 5. 2021

Global Times, Čína, - Varujeme Washington, budete čelit absolutní noční můře

11. 5. 2021 Janinna  

Global Times v úvodníku uvádí, že Washington „hraje strategickou hru s ohněm a nikdy v ní neuspěje“. 

A jednoznačně varuje, že USA čeká „absolutní noční můra“ při konfliktu s Čínou a Ruskem.

Snaha nové administrativy USA násilně zorganizovat takový světový řád, ve kterém dominují západní země, s vyloučením Číny a Ruskaskončí úplným neúspěchem, protože „to bude tlačit na Čínu a Rusko,
aby spojily své síly v zoufalé bitvě s protivníkem “ – „bezpochyby, strategická jednota Číny a Ruska bude bezpochyby primárně zaměřena proti americké hegemonii.“

Výňatek ze včerejšího článku Global Times: 

„Musíme varovat Washington, že hraje strategickou hru s ohněm a nikdy v ní neuspěje. Kombinovaná síla Číny a Ruska je mnohem větší než u bývalého bloku Sovětského svazu a východní Evropy.

Ekonomický, vědecký a vojenský potenciál Číny a Ruska má nejen obrovskou velikost, ale má také mnohem větší dopad na osud celého světa. Pokud se někdo pokusí tuto skutečnost ignorovat a dotlačí Čínu a Rusko, aby spojily své síly v zoufalé bitvě s nepřítelem, způsobí to absolutní noční můru.

Čína i Rusko dodržují nezbytná strategická omezení. Jsou odhodlány podporovat mezinárodní systém, který je založen na Chartě Organizace spojených národů, a mezinárodním řádu založeném na mezinárodním právu.

Čína i Rusko mají velmi specifické problémy ve vztahu se svými sousedy, které vyplynuly z historie, a obě země projevují zdrženlivost ve svých přístupech k nim.

Pokud chtějí Spojené státy a Západ přimět jednotlivé země ke konfrontaci s Čínou a Ruskem, způsobí tím těmto zemím katastrofu. Čína a Rusko trpělivě pracují na vyřešení stávajících problémů.

Doufáme, že Washington nebude pokoušet žádnou zemi ani politickou sílu k útoku na Čínu a Rusko“.

Tyto státy přirovnali ke stéblům bojujících proti větru.

„Každá západní země, která bude požádána, aby se obrátila zády k Číně, bude ve vážné nevýhodě. Nejlepší možností pro ně je co nejvíce vyvážit vztahy mezi Čínou a USA, aniž by to USA otevřeně uráželo, a zároveň se vyhnout konfrontaci s Čínou. Bylo by také v zájmu těchto zemí, aby konfrontace s Ruskem spíše omezovaly, než aby je prohlubovaly.

Washington zavazuje spojence, aby se spojili proti Číně a Rusku, ale Čína a Rusko nikdy nevstoupily do aliančního vztahu. A to je jenom dobrá vůle Pekingu a Moskvy. 

Čím více však západní země posílí své nepřátelské, antagonistické spojenectví proti Číně a Rusku, tím více tyto dvě země budou ochotny společně bojovat proti nim. Toto je základní pravidlo politiky. 

Strategická jednota Číny a Ruska bude bezpochyby primárně namířena proti hegemonii Spojených států. 

Jiné síly by se neměly nechat unést a myslet si, že USA vždy stojí za jejich zády. 

Neměly by uměle vyvolávat kontroverze a měly by se vyvarovat stát se terčem Číny a Ruska, jenom tím dají odpovídající příklad ostatním zemím.“

Rychlý odkaz pro pochopení. 

Global Times není zanedbatelný kousek papíru, je to anglická verze čínského deníku Huangqiu Shibao (dceřiná společnost hlavních čínských novin, oficiálního orgánu Ústředního výboru Komunistické strany Číny), který vysvětluje stanovisko vlády. Portál InoSMI.ru nazývá Global Times „mluvčím čínského politického establishmentu “. Vysvětlím – mluvčí nacionalistů, tedy vojensko-politické skupiny generálního tajemníka ÚV Komunistické strany Číny, prezidenta Čínské lidové republiky Si Ťin-pchinga.

Pokec24.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hydroxychloroquine 200 mg

Morrisjuill,25. 12. 2022 16:31

https://www.hydroxychloroquinex.com/# order plaquenil