Jdi na obsah Jdi na menu
 


Feri má problém… Marek Řezanka

2. 6. 2021

Feri má problém…

Marek Řezanka

Prý že jdou spolu – že jsou koalice,

jenže ty tři jen vůně koryt láká.

Stížností dívek bude mnohem více,

Ferimu splihla pověst kabrňáka.

Čistit zdi může – netřeba mu saka.

Místo něj přijde Olga Sommerová?

Averzi k volbám delší dobu chová:

Volební právo zrušte, zahuláká,

všem, kdo jsou hloupí. Jsou zde třeba slova?

Feri má problém – Vondra hledá ptáka.

 

 

Vyslovit chtějí nedůvěru sice

vládě, z níž činí pravidelně draka,

jenomže k čemu je jim taškařice,

když nad hlavami se jim tuze smráká?

Spolu jdou ke dnu. Zvonek funebráka

zní, dokud občan ty tři nepochová.

Knížepán neví, že je doba nová?

Ženy se chopí, ať ta co chce kváká.

TOP nula devět sedí u hřbitova:

Feri má problém – Vondra hledá ptáka.

 

 

Komunisti jsou pro Markétu mšice,

přesto chce s nimi vzletět nad oblaka.

Vždycky, když mluví, nadmou se jí plíce,

jak u slepice, co na dvorku kdáká.

Člověk však ptát se tady musí, jaká

motivace je u ní opravdová?

Svrhne-li vládu, zajímá mě znova:

Chce volby v době, kdy špína jen cáká,

užít si jak sex tahle Adamová?

Feri má problém – Vondra hledá ptáka.

 

 

Blikají slabě světla neonová.

Lesk je ten tam – i kariéra snová.

Už možná nezní ani slabá klaka.

Fiala radši do nory se schová.

Feri má problém – Vondra hledá ptáka.

 

 

 Koalice Spolu se 3. 5. 2021 pokusí vyslovit nedůvěru vládě. Může si to dovolit pouze díky komunistům, kteří jsou pro tuto tvrdě antikomunistickou koalici rázem zásadní spojenci.

 Nějak ovšem nechápu, co si od toho Petr Fiala, Marian Jurečka a Markéta Pekarová Adamová politicky slibují? To chtějí v situaci, kdy přišli o svůj volební trhák v podobě nakadeřeného Feriho, který měl mnohem více na hlavě, než v ní, vyvolat o pár měsíců dřívější volby?

 Do této nezáviděníhodné pozice se koalice Spolu vmanévrovala sama – a to svou umanutostí. Do poslední chvíle bude se zatajeným dechem a žádostivým zrakem vzhlížet ke KSČM, jak ta zareaguje. Bez ní jsou hlasy Spolu i další koalice dotvářející Demoblok, Pirátů a STAN, prakticky k ničemu.

 Hlavně, že se Spolu a Piráti se STANem přou, zda budoucím premiérem bude P. Fiala, nebo I. Bartoš. Věřme, že ani jeden. Když se dva perou – znáte to.

 Pokud bude vládě nedůvěra vyslovena, bude nesmírně zajímavé sledovat, na základě jakých argumentů. V. Filip z KSČM poukázal na pro svoji stranu nepřijatelnou zahraniční politiku vlády (kterou ovšem komunisté do této chvíle tolerovali): „Nejde jen o kauzu Vrbětice, kdy vláda vyhostila ruské diplomaty, což byla sólo akce bez koordinace se spojenci v EU i mimo ni. Další obdobnou sólo akcí je i postup v případě Běloruska, protože je evidentní, že tamní letecká společnost Belavia nemá s incidentem nuceného přistání letadla Ryanairu nic společného, a tak rozhodnutí vlády zakázat jí lety do ČR může poškodit i českou ekonomiku.

 Je pro mě poněkud humorná a současně škodolibá představa, že velcí podporovatelé NATO a EU, jakými jsou Markéta Pekarová Adamová, Vít Rakušan či Jan Lipavský, budou hlasovat proti zahraniční politice vlády, kterou sami razí. 

Všichni výše jmenovaní by si potom zasloužili vládu, která konečně v zahraniční politice začne sledovat zájmy českých občanů, a nikoli zájmy CIA. A poděkovat by tato překlenovací vláda mohla právě poslancům Spolu a Pirátům v koalici se STANem.

 Takový scénář ovšem není pravděpodobný, neboť prezident republiky, Miloš Zeman, se nechal slyšet, že v případě vyslovení nedůvěry vládě několik měsíců před řádnými volbami nechá stávající kabinet dovládnout.

 Je to tedy celé jen nesmyslné divadýlko pro potenciální voliče, aby se nažrali – a vláda zůstala celá. Nakonec je ovšem možné, že i mnohé dosavadní příznivce koalice Spolu svou nebetyčnou hloupostí od sebe odežene. Vždyť už ani ten Schwarzenberg nemá mezi mladými respekt „pankáče s čírem“, ale předvedl se jim jako machistický šlechtic, pro něhož sexuální násilí není ničím, nad čím by se člověk měl pohoršovat. Nu, nevolte to…

 

 

Zde je báseň namluvena: http://www.muamarek.cz/files/mp3/feri-ma-problem.mp3.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář