Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exkluzivně - Ruská televize o stržení sochy Koněva. Lokální starosta je zbabělec a cynik.

6. 4. 2020

Exkluzivně - Ruská televize o stržení sochy Koněva. Lokální starosta je zbabělec a cynik.

Kolář utekl. Dcera a vnučka maršála: “Je nám to líto.”

6. 4. 2020

 

Ruská televize státní televizi Rossia 1 s nadhledem, ale i pohoršením informovala o stržení sochy maršála Koněva. Zdůraznila zbabělost a cynismus lokálního starosty Koláře (TOP 09), který nechal sochu strhnout v době, kdy je celá země v karanténě kvůli epidemii koronaviru. Rossia 1 sleduje 250 milionů diváků.

 

Celá reportáž Rossia 1 (5 minut) o stržené soše maršála Koněva

Reportáž TV Rossia o černém stržení sochy zbabělým lokálním starostou

 

V reportáži vystoupil i předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný: “Zneužili situace s pandemií, kdy nikdo nemůže organizovat protesty a demonstrace”.

Cynická zpráva starosty Koláře na Facebooku: “Neměl roušku”. Při osvobozování Československa pod vedením maršála Koněva padlo 140 tisíc Sovětů.

 

Starosta před TV utekl

 

TV Rossia 1 hned v úvodu ukázala cynickou zprávu na facebooku starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře: “Neměl roušku. Pravidla platí pro všechny stejně. Ven jen s rouškou, nebo jinou překrývkou úst a nosu.”

 

Ruská strana již dříve nazvala Koláře oblastním Gauleiterem (vedoucí místní pobočky nacistické NSDAP).

Starosta Prahy 6 Kolář (TOP 09) chodí takto zamaskovaný. Před televizí Rossia 1 (250 milionů diváku) utekl. Chodí s ochrankou, je prý napojený na ambasádu USA.

 

Kolář zbaběle odmítl poskytnou TV Rossia 1 rozhovor a odkázal na svého zástupce Jana Lacinu (STAN), který vešel ve známost svou protiruskou nenávistí a vztyčením sochy Marie Terezie (u Pražského hradu), která je symbolem vymazání Česka z mapy a ikonou Evropské unie.

Místostarosta Lacina (STAN) zopakoval v TV Rossia pohádku o útocích na sochu Koněva. Dodnes není jasné, kdo za nimi stál, a zda nešlo o objednávku radnice, aby měla záminkou sochu odstranit (garáže).

 

Místostarosta Lacina pro Rossia 1 zopakoval fráze o “útocích na sochy ze strany občanů”, přestože jsou spekulace, že si ničení sochy tajně objednala sama radnice, opravdu velmi silné.

 

Radnice Prahy 6 o stržení sochy rozhodla tajně v noci, nikoho o tom neinformovala. Pozemek jí nepatří (majitelem je magistrát) a nepatří jí ani socha. Kauzou se již zabývají právníci.

 

Přepisování historie

 

TV Rossia 1 poukázala na cynismus a nesmyslnost odstranění sochy. “Je to jako bychom se rozhodli strhnout sochu prezidenta Charlese de Gaulla v Moskvě, nebo sochu Ghándího.“

Maršál Koněv osvobodil Prahy 9. května 1945. Němci před Rudou Armádou prchali již od pádu Berlína 2. května. Chtěli Prahu zničit a utopit povstání v krvi, ale nakonec se rozhodli pro útěk.

 

Reportáž upozornila také na lživé vysvětlující cedulky na podstavci sochy, kde je uvedeno, že se maršál Koněv podílel na okupaci vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Maršál Koněv, tehdy již v důchodu, byl přitom naopak odpůrce invaze.

 

Maršál Koněv v čele I. ukrajinského frontu osvobodil Prahu 9. května 1945. Němci chtěli probíhající pražské povstání utopit v krvi, ale nakonec se nezdržovali a dali se na útěk před přijíždějící Rudou armádou. Do německého útoku se vložili vojáci SS, tzv. Vlasovci, kteří jim kryli záda (například při útěku z letiště Ruzyně).

 

“Při osvobození Československa položilo život 140 tisíc sovětských vojáků,” zdůraznil v reportáži Michail Mjagkov, ředitel ruského vojensko – historického ústavu.

 

Arfa.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář