Jdi na obsah Jdi na menu
 


Erdogan - Evropská unie jsou bezectní lháři!

21. 7. 2021

Erdogan - Evropská unie jsou bezectní lháři!

Evropa/EU, Írán/Sýrie/Blízký východ, Politika, Totalita a policejní stát 

217881805_1399637290476778_349751629381710062_n

 

Tohle bych si nikdy nedovolil napsat sám za sebe. I tak čekám, co s tím udělají cenzoři. Ale já jen cituji „významného obchodního partnera EU“, kterému se sypou každoročně miliardy eur na „uprchlickou politiku“ a v rámci jednání o přístupu do Evropské unie. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan navštívil včera Tureckem okupovaný severní Kypr a spustil další ze svých tirád. Tentokrát prohlásil, že kyperští Řekové chtějí masakrovat Turky, a označil Evropskou unii a její vůdce za „nečestné lháře“.

"Strana kyperských Řeků trvá na zachování svého maximalistického, prolhaného a rozmazleného přístupu, který je oddělen od reality. Nemají v úmyslu změnit svůj přístup, ptát se sami sebe a upřímně usilovat o spravedlivé řešení situace na Kypru, “uvedl v úterý ve svém projevu na okupovaném severním Kypru. "Bez ohledu na záměry, které měli v minulosti, přistupují k této otázce ze stejného úhlu pohledu i dnes. Když se ponoříte trochu hlouběji, vidíme, že stále existují ti, kteří touží po masakrech před rokem 1974. Nejsou upřímní.“, řekl Erdogan a pokračoval: "Tady volám do Evropské unie. Jsou to všechno lži. V Evropské unii není demokracie. Evropská unie se prý chystá podpořit severní Kypr z finančního a administrativního hlediska. Udělala to? Ne, ne. Proč? Protože jejich životy jsou založeny na lžích. Nejsou upřímní.“, uvedl Erdogan.

 

"Říkali mi (vůdci Evropské unie): Slyšeli jsme, že 20. tohoto měsíce budete mít projev na severním Kypru, doufáme, že tam nebudou žádné rušivé řeči. A já jim říkám: Ke svému projevu nebudu potřebovat vaše povolení!“, zahartusil na Brusel turecký prezident.

 

Erdoğan také oznámil částečné znovuotevření Famagusty, což je militarizovaná zóna po turecké invazi na severní Kypr v roce 1974. Erdoğanovo oznámení se týká velmi malé oblasti okupovaného města, konkrétně Varoshy(Varosia), což odpovídá několika domům. Rada bezpečnosti přijala v roce 1984 rezoluci, ve které prohlásila, že jakékoli pokusy o osídlení jakékoli části Varoshy jinými osídlenci, než jsou její původní obyvatelé, je „nepřípustné“. Rezoluce z roku 1992 znovu potvrdila rezoluci z roku 1984 a požadovala, aby byla Varosha pod kontrolou mírových sil OSN na Kypru - ale nestalo se tak.

 

Shrneme si – Erdogan kašle na rezoluce OSN, nadává představitelům EU, hodlá zjevně obsadit severní Kypr – zatím jen severní – ale největší starostí představitelů EU je maďarský předseda vlády Viktor Orbán a jeho „zákaz homosexuální propagandy“. A nově údajně jakési špehování novinářů izraelským programem Pegasus. A nic neleží Komisi na srdci více, než osud právního státu v Polsku a Maďarsku, což vyjádřila právě dnes ve své zprávě o stavu právního státu ve všech 27 zemích EU. Nejohroženější je prý v Polsku a Maďarsku svoboda médií. Dále Brusel vyjádřil „vážné znepokojení“ nad skutečností, že polská vláda dosud neprovedla soudní příkazy od Evropského soudního dvora (ESD). Lucemburští soudci mimo jiné požadovali pozastavení kontroverzního disciplinárního orgánu pro polské soudce. „Ale ta nadále přijímá rozhodnutí, která mají přímý dopad,“ stěžovala si komise. Obavy „ohledně nezávislosti a legitimity Ústavního soudu stále nebyly rozptýleny. V Maďarsku nadále dochází k dalším změnám ve směru snižování stávajících záruk nezávislosti soudů, uvádí se ve zprávě. Například jmenování Zsolta Andrase Vargy za předsedu Ústavního soudu navzdory nesouhlasu Národní soudní rady je velmi diskutabilní.“, uvádí dnešní zpráva Komise. Několik příštích let se budeme zkrátka „bavit“ neustálými pokusy o svržení Orbána a o „nápravu“ Polska.

 

Z EU se definitivně stává superstát, který chce mít absolutní kontrolu nad svými vazaly a který chce rozhodovat o tom, kdo kde smí mít jakou veřejnou funkci, co má být šířeno médii a co má být obsahem vyučování. Pozitivní činy pro občany – viz nákup vakcín proti covidu – jim ale nejdou. Když jim někdo vynadá do bezectných lhářů a je mimo dosah jejich biče, ani nepípnou. Co kdyby se Erdogan rozzlobil a vypustil uprchlíky… rychle mu musíme dát víc peněz! I na okupaci severního Kypru. I na nákup nových zbraní, kterými vyrobí další uprchlíky. A až nás příště nechá ve svém paláci sedět na zemi, budeme taky zticha. Turecko je přece most mezi Evropou a Asií, jak nedávno ve vysílání se mnou pravila europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU/ČSL). Občanská společnost je tam vlastně v pořádku a hlavně - je třeba udržovat dobré vztahy s Erdoganem za každou cenu!

 

 

Vydáno: 21.7.2021  v  9.13   Autor: MUDr. Ivan David Europoslanec SPD,nwoo.org