Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ekonomická situace bohužel brání rodičům v ČR mít více dětí

18. 12. 2019

Ekonomická situace bohužel brání rodičům v ČR mít více dětí

Autor: Radim Fiala | Publikováno: 18.12.2019  

 

Rodina musí být v České republice na prvním místě. Ekonomická situace bohužel brání rodičům v ČR mít více dětí. Druhé dítě chce podle průzkumu NMS Market Research 51 procent rodičů, 41 procent jej naopak nechce a sedm procent neví. A třetí dítě chce jen 15 procent rodičů. 54 procent Čechů nesouhlasí s tvrzením, že „stát účinně podporuje rodiny s dětmi“. Naopak podle 70 procent „stát v souvislosti s poskytováním podpory rodinám příliš zatěžuje rodiče administrativními záležitostmi“. Proto Hnutí SPD podalo a podá soubor návrhů změn zákona na zlepšení situace pracujících rodin. Rodina musí být na prvním místě. . ;-)

 

Hnutí SPD připravilo výrazné odpočty daně z příjmu pro pracující rodiče, znovuzavedení manželské půjčky ve výši 800 tisíc korun, podporu družstevního bydlení a zrušení daně z převodu nemovitostí. Podpora pracujících rodin s dětmi, včetně seniorů, kteří jsou součástí rodiny, je jedním s klíčových programových témat hnutí SPD.

 

Ekonomové vyčíslili, že za výchovu a výživu od narození do 18 let věku zaplatí rodiče průměrně 1,6 milionu korun! Hnutí SPD brání normální svět pro normální lidi a přináší lidem pozitivní řešení jejich problémů. Máme v programu velmi výraznou finanční pomoc pracujícím rodinám s dětmi. Mít děti pro pracující mladé rodiny nesmí být luxusem nebo věcí, která je přivede na pokraj chudoby, jak je tomu bohužel doposud. Naopak mladé rodiny musí cítit plnou podporu našeho státu. Nechceme jít cestou opakovaných navyšování sociálních dávek, které zneužívají nepřizpůsobiví.

 

„Úplné rodiny mají většinou jedno nebo dvě děti, jen necelých osm procent z nich má tři a víc dětí,“ doplnil analytik Otakar Hampl ve své analýze. „V neúplných rodinách žije většinou jedno dítě. Tři a více dětí vychovává necelých pět procent neúplných rodin,“ dodal.

 

Podle 43 procent respondentů by rodinám nejvíce pomohlo zvýšení mateřské a rodičovského příspěvku, 18 procent by jako největší pomoc vnímalo zvýšení daňového zvýhodnění na děti a 14 procent podporu zkrácených úvazků a práce z domova.

 

Aby český národ nevymíral, je potřeba, aby každá matka měla v průměru 2,1 dítěte. V současnosti však tento podíl vychází jen na 1,71 dítěte.

 

I v praxi se ukazuje se, že například prorodinná státní politika Viktora Orbána přináší dlouhodobé výsledky. V Maďarsku za posledních osm let klesl počet potratů o třetinu, počet rozvodů o 22 procent a počet uzavíraných manželství se zvýšil o 43 procent. A v minulém roce se narodilo nejvíce dětí za posledních 20 let. Podobnou cestou finanční podpory rodin chce jít i hnutí SPD. Maďarsko dnes vyhrazuje na podporu rodin 5 procent hrubého domácího produktu, což je dvakrát tolik co v roce 2010.

 

Současný demografický pokles počtu narozených dětí představuje zásadní hrozbu pro udržitelnost průběžného prvního pilíře důchodového systému a za současného stavu české vlády nabízejí řešení buď ve formě zvýšení daní nebo odvodů, zvýšení věku pro odchod do důchod či příchodem imigrantů. Všechna tato „řešení“ my naprosto odmítáme. Myslíme si, že se vyplatí investovat do českých pracujících rodin než do imigrantů. Rodina je základ státu a je potřeba obnovit i její ekonomickou funkci, kterou měla v minulosti. Bez toho jako národ zanikneme a ekonomicky zkrachujeme.

 

Hnutí SPD proto podalo a podá soubor návrhů změn zákona na zlepšení situace pracujících rodin. Rodina musí být na prvním místě. . ;-)

euportal.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář