Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvojí metr selektivní humanity

25. 2. 2023

Dvojí metr selektivní humanity

 

Když byla jugoslávská 78denní válka s NATO, nikoho z obránců demokracie ani nenapadlo chránit srbské občany a zejména srbské děti. Zde se prezentovalo výhradně utrpení bosenských, chorvatských občanů a dětí... Postarat se o srbské děti napadlo jen Dolečkovu Společnost přítel Srbů a Černohorců. Lékaři bez hranic se, pokud je mi známo, zajímali jen o děti v Bosně, s výjimkou dětí srbských...Ty jakoby  neexistovaly. Existovaly jen děti albánské - jež stejně přijímal a chránil proklínaný Bělehrad, za mého pobytu v Bělehradě jich tam bylo na 90 tisíc! Tak to i píši ve své knížce Bělehradské lekce.

 

Dodnes se v Brně presentují organizace na ochranu Číňanů, Tibeťanů atd.,kteří jsou opozicí tamního režimu.

 

Ale o srbské děti nebo ruské děti v Doněcku a Luhansku se nestará nikdo z tzv.demokratů. Klidně je nechají zabíjet, stejně jako kurdské děti, nebo děti jemenské, nebo děti somálské, děti křesťanských černochův Nigérii a já nevím,které děti nepohodlných režimů ještě.

 

Selektivní humanitu u nás zavedl jistý president Havel. Balkanista dr.Pelikán mu vyčetl za bosenské války, že odtud vymizelo 200 tisíc srbských občanů,a že kdyby v Chorvatsku a Bosně vymizelo 200 tisíc zpěvných ptáků, hned by se ozvaly organizace ochrany zvířat. Jak pravil dr.Pelikán Srbové za to nikomu nestali. A zvláště ne presidentu humanistovi, schvalovateli humanitárních bomb.

Tak to funguje v takzvané humanitní demokracii. 

 

Takže mne nakonec napadá - neměla by se organizace Lékařů bez hranic 

přejmenovat na organizaci "Lékařů selektivní humanity"?

 

Jiří Jaroš Nickelli Brno