Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dokonalá a dokonaná plynová vlastizrada v ČR. Fakta, která vás uzemní!

6. 4. 2022

Dokonalá a dokonaná plynová vlastizrada v ČR. Fakta, která vás uzemní!

Publikováno 5 dubna, 2022 | Autor: vlkp

249 Votes

 

Ano, dnešní Kosa je neplánovaně  věnována opět PLYNU!!! Protože  čím více  kolem téhle materie  chodíte, tím zřejmější  je, že  speciálně v  České republice je  nám nejspíše lháno takovým způsobem a  v rozsahu, které byly pro mne  dosud  zcela  nepředstavitelné!!!

Pokud  chodíte na Kosu už nějaký ten čas, pak víte, že si nelibuji v bulvárních titulcích, natož bulvární rétorice. Že nejdu po  senzacích a není mým cílem rozsévat  paniku a  vyvolávat  emoce. Jestliže  patříte k momentální většině čtenářů, protože  je  zde  už  pár  týdnů daleko více  nováčků než starousedlíků,  pak berte právě  přečtené věty  zcela  vážně.

Jakkoliv  vím, že  tomu  jak titulek, tak první odstavec  odporují. Záhy  se přesvědčíte, že  onen  bulvárem zavánějící  nadpis  je plně na místě, stejně  jako úvodní odstavec. Že se, bohužel, o nějaké bulvární vyvolávání emocí  . nejedná. Za předpokladu  že  fakta, obsažená  v podcastu Českého rozhlasu

Vladimir Putin: Ruský plyn už musíte platit v rublech

sedí.  A vsázím celou svou reputaci, že  k když je datován  1. dubna, že o žádný  Apríl nejde! Opět nelze  než říci – bohužel a  kéž by!

Mám konkrétně  na mysli  tu  část  podcastu, kde  do něj vstupuje  Vladimír Štěpán, jednatel energetické firmy ENAS, kterého jsme již  ohledně plynu a  elektřiny na Kose opakovaně  citoval! Což se  stane  v čase  záznamu 7:00 min. A  neuděláte chybu, pokud  začnete  s přehráváním  už tady.Ale  jestli pospícháte, tak to vezměte  alespoň od  času 12:00 min! A dostanete plnou salvu rovnou mezi oči! Jako  se to stalo mně osobně, když jsem si Vladimíra  Štěpána poslechl od  začátku do konce.

Zpovídající  redaktorka Vopálenská  jela na  módní vlně – parafrázuji:

  • he he he blbej Rusák chce  platit v rublech, he heheh proč?
  • he hehe může  nám vypovědět  dodávku plynu?

A  v tomto duchu pořád  odborníkovi, kterého si sama pozvala,  skákala  pořád  řeči. Aniž  by  poslouchala a  především snažila se pochopit, co jí vlastně  říká. A když  už  vše  vyslovil tak polopaticky, že to pochopila i ona, bleskově  s ním rozhovor  ukončila….

To, co sdělil Vladimír  Štěpán je natolik  závažné a  znepokojující, že nemohu jinak, že prohlásit,  že situace kolem plynu  v  České republice  pro mne představuje  dokonalou  a  dokonanou vlastizradu, spáchanou politickými elitami na  obyvatelstvu České republiky. Zcela  vědomě, navíc! Budu  rád, jestliže  se mýlím a  většina  z vás  slova  Vladimíra  Štěpána  sezná jinými než já.

Takže  co vlastně  sdělil:

Ano, uznal, že  Vladimír Putin chtěl přechod na  rublové  platby za plyn z těch dolarových a  eurových kvůli tomu, aby podpořil kurs  rublu!    Tohle  nebylo těžké identifikovat.

Jenže  pak přichází  s něčím, o čem nikdo nic  dosud  netušil!

A konstatuje,  že  pro tu rublizaci dodávek  existuje pro Rusko a jeho ekonomiku ještě  další a  daleko větší  důvod! A  tím je  rozdíl v  ceně, za kolik Německo plyn od  Ruska na základě dlouhodobých kontraktů nakupuje a  za kolik následně prodává  přes  burzu takovým idiotským hejllům, jako  je  vzorná Česká republika!!!! A slyšíte  cosi naprosto neuvěřitelného!!!!

Německo na základě  dlouhodobých  kontraktů platí Rusku  za  měrnou jednotku  7 Kč,  aby ji přes burzu prodalo České republice  za  25 Kč!!!! Vypíši to ještě  slovy, aby  bylo jasné, že nejde o nějaký  můj překlep- Německo kupuje  z  Ruska plyn za  SEDM Kč a prodává ho na burze  Česku za  DVACETPĚT!!!! 7 : 25!!!!.

Nemám slov!!!!  A  Rusko, pokud si prosadí rublizaci plateb a odchod  od  eura a dolaru, bude  schopno okamžitě na  tomto obrovském vejvaru ve výši 357% okamžitě spoluprofitovat, protože  si  trochu pochopitelně pohraje  z kurzem!!! Takže Němec  by  se musel podělit!!! Tohle a především tohle je pro Štěpána  důvod, proč  Západ  tak razantně protestoval proti platbám v rublech místo v západních měnách!  Nenažranost a  snaha podojit přes burzu  hlupáky!

Západ – nejen Němec!  Stejné nebo podobné smlouvy uzavřeli Rakušané, Italové, Francouzi a pochopitelně Maďaři, Srbové, Bulhaři,částečně  Slováci. Prostě  téměř  všichni kolem nás! Přes  své většinově  státní energetické společnosti! Takže  pak mohou  volně, přes burzu  nestydatě kasírovat i vlastní obyvatelstvo!  Nebo mu případně  ulevit! Česká vládní sebranost tu  druhou možnost postrádá, za to tu první  využívá naprosto beze  studu měrou vrchovatou!! Proč  by ulevila  svým občanům, když může  platit  lichvářské ceny  za plyn Němcům? .

Takže ty chytřejší západní země  mají svoje  jisté a proto nechtějí, v rámci vlastních zisků od  sjednaných měn ustoupit!!  Nějaké trestání Putina  nebo neobcházení sankcí v tom nehraje  žádnou nebo jen zcela podružnou roli!!

Štěpán doporučuje, aby  česká  vláda, okamžitě  odsouhlasila platby  v rublech a uzavřela, Ukrajina, neUkrajina  s Moskvou  také dlouhodobou  smlouvu o dodávkách plynu, čímž  by  okamžitě  srazila  ceny  energií pro vlastní obyvatelstvo a  průmysl na zlomek současných cen.  Což ovšem Vopálenská okamžitě  utla. A zeptala  se Štěpána, zdali si myslí, že  nám Putin zastaví dodávky plynu. A  ten jí  odvětil, že Putin nám nemá co zastavovat, protože  s ním žádnou smlouvu ČR nepodepsala  a plyn kupuje  výhradně  na spotovém trhu, který ovšem už  dávno není trhem. Prostě  ta  dutohlavka  do té doby  neposlouchala, co jí zpovídaný  vlastně  sděluje! Proč by  měla? Ona  ví, co je správně předem!

Než  ho Vopálenská  definitivně  zbavila  slova, tak ještě  stačí  říci,  že   ČR v zásobnících NEMÁ žádné zásoby plynu, že  ty jsou prázdné, jak může potvrdit  na základě  své detailní obeznámenosti s jejich stavem po zimě: Opakuji ČR V ZÁSOBNÍCÍCH  ŽÁDNÉ  ZÁSOBY PLYNU NEMÁ!!!

Žádných 30 dní!!!! Jak tvrdil Fiala, co nám nebude lhát a Síkela, který ví, že vláda  tu není proto, aby zajistila  občanům životní úroveň!!! Opakuji – pro mne dokonalá a dokonaná vlastizrada!

Tohle před  vámi ukrývám už TŘI  dny!  Původně  jsem to hodlal pustit  v pondělí, což  je prostě  den největší návštěvnosti na Kose! A já rozhodně  chci, aby  tenhle  podcast Českého rozhlasu pronikl mezi  tolik občanů České republiky, kolik je jen možné!!! Tohle s námi hrají! Ale objevil se  ten článek z Wall Street  Journal a  maďarské volby. Takže až  dnes.  Věřím, že se řada  z vás postará o co největší rozšíření!!!  Tohle  té vládní sebranosti prostě nesmí projít jen tak!

Vzpomínáte  na první díl seriálu o Plynatosti?

Tak ten byl odstartován na  základě interview , která  dal vládní velvyslanec pro energetickou  bezpečnost  Bartuška, kde  se  chlubil tím, jak ČR  vytřela   Putinovi zrak, když se rozhodla odstřihnout od  dlouhodobých smluv  o dodávkách plynu s Ruskem a kupuje  všechno na  burze a  že nám Putin nemůže  škodit????

Tak  teď  víme, komu poděkovat!!!  Že  Němcům sloužíme  jako bájný  osel, co se otřásá, až k samému utřesení  a oni z nás vyvaří ročně  něco mezi 100 až 150 miliardami jen tak, že  sami nakoupí  za 7 a blbým Čecháčkům vyvexlují za  25!!!

A ten , jak ho vlastně nazvat?  Prostě  ten .. Bartuška je pořád  tím velvyslancem pro energetickou bezpečnost  České republiky!!!!

Ale nejde o  něj. Nýbrž  ty, co ho do té funkce  dostali a od  té doby  v ní drží a kdo tuhle plynově  idiotskou, ba  vlastizrádnou praxi  už celé roky  štafetově  provozuje!!!

Tohle  není  už  ani skandální, to  je  naprosto zrůdné!!! Tak milionům lidí v ČR hrozí  akutní  energetická  chudoba  a přitom přeplácíme, kvůli  nepochopitelnému  rozmaru  politických papalášů  plyn  3,5 x!!!!!!!!!! Jenom aby  vypadali dobře před spojenci a  sami před  sebou! Doufám, že  je  naštvanost lidí co nevidět dohoní!

Nevím co cítíte  vy, ale  já  tekutý vztek!!!!!

Netuším, jestli  někdo ze  čtenářů disponuje  vazbou na Okamuru. Jestliže  ano, nechť  mu ukáže  tenhle  článek a  doporučí, aby se  s Vladimírem Štěpánem  okamžitě spojil a ověřil  u něj osobně  vše, co  prohlásil v ČRo u Kálenské. A pokud se to potvrdí, o čemž osobně nepochybuji, pak je na místě  svolání mimořádné schůze  sněmovny. A  jestliže  vládní  panáci a panačky  zablokují program, pak nezbývá než  zkusit interpelace! Prostě  tohle rozmáznout politicky  tak široce, jak to jenom lze!!!

Tohle přece nelze trpět!!!

Pro úplnost  dodávám, že  zatímco bigotní  česká bohuželvláda nás  radši nechá zmrznout a průmysl zbankrotovat a ruský plyn  ne a ne  a ne a jestli ano  , pak   jedině za  3,5násobek  ceny nakoupí od Němců, tak i  kašpar  Matovič  a jeho melody boys  and  girls  to  vidí  daleko realističtěji!!

Superpravičák v Matovičově  estrádním souboru  – Ruchard  Sulík, takto slovenský ministr  hospodářství,   se k věci staví  pragmaticky. Evidentně jeho prioritou není  ani se zalíbit v Bílém domě, v Bruselu  nebo dokonce Zelenskému, nýbrž dostat na Slovensko určitě a  spolehlivě  dostatek plynu  za  přijatelnou cenu!

Takže

Slovenský ministr hospodářství připustil platbu za plyn v rublech

Vyjímám:

„Plyn se nesmí zastavit. Když je tady podmínka platit v rublech, tak plaťme v rublech,“ řekl Sulík. Připustil zároveň, že požadavek na platbu v rublech je porušením již uzavřených smluv o dodávkách plynu. Sulík upozornil, že diverzifikace dodávek plynu je otázkou několika let.

Podle ministra má Slovensko asi šest týdnů na to, aby vyřešilo současnou situaci s dodávkami plynu z Ruska. Poslední fakturu za plyn zaplatil Slovenský plynárenský průmysl koncem března a další je splatná 20. května. „Jsem pro to, abychom v Evropské unii postupovali v této otázce společně a hledali společná řešení. Ale to nás nemůže odstavit od plynu,“ dodal

Nikdy bych nevěřil, že  Slovensku budu závidět Matovičovu vládu…..

Ale  ten největší bizár mi došel mailem až  těsně před vydáním tohoto příspěvku!! Také jste  četli, jak se celé Pobaltí k 1. 4. definitivně odstřihlo od  ruského plynu a  ten už  NIKDY  VÍCE!

Tak vězte, že se jednalo o APRÍL!!! Dokonalý  APRÍL!  Pro  české  buldy!

Nevěřil jsem tomu, kdo mi poslal link na lotyšskou  plynovou agenturu. Že prý uzavřela  dlouhodobý kontrakt na nákup ruského plynu do r. 2030 a podepsala  platby v RUBLECH!! Myslel jsem, že si dotyčný ze mne  dělá  .. no prostě prodloužená  záda.

Tak jsem na  ten link najel a nechal pracovat svůj překladač.  A on mi ukazuje  tohle:

AS “Latvijas Gāze” paziņojums par dabasgāzes piegādēm

Oznámení JSC „Latvijas Gāze“ o dodávkách zemního plynu

03.04.2022.

JSC „Latvijas Gāze“ uzavřela platnou dlouhodobou smlouvu o dodávkách zemního plynu do roku 2030 se společností PAS „Gazprom“, která zajišťuje vypořádání zemního plynu v eurech. Podle změn v legislativě Ruské federace, počínaje 1. dubnem 2022, se vypořádání dodávek zemního plynu uskutečněné po 1. dubnu 2022 v souladu se zahraničními obchodními dohodami Gazpromu o dodávkách zemního plynu do zahraničí (do řady zemí) být vyrobeny pouze a pouze v ruských rublech.

Při posuzování souladu uvedené změny postupu narovnání s dříve zavedeným sankčním režimem se zdá, že takový postup narovnání – v ruských rublech – formálně neporušuje sankční režim a je možný. V současnosti Latvijas Gāze pokračuje v hloubkové analýze změny navrhovaného způsobu vypořádání jak z právního hlediska, tak z hlediska obchodních zájmů Skupiny.

JSC „Latvijas Gāze“ předseda představenstva Aigars Kalvītis Množství zásob zemního plynu Latvijas Gāze v zásobníku zemního plynu je dostatečné pro plnění smluvních závazků vůči domácnostem a dalším zákazníkům prostřednictvím dodávek zemního plynu přečerpaného do zásobníku. Rozhodnutí nečerpat plyn do potrubí v dubnu bylo přijato s ohledem na historicky vysoké dubnové ceny zemního plynu, které by vedly k neúměrně vysokým prodejním cenám zemního plynu našim zákazníkům a takové nabídky by byly nekonkurenceschopné .

JSC Latvijas Gāze pokračuje v dodávkách zemního plynu domácnostem a dalším zákazníkům v souladu se závazky z uzavřených smluv a za podmínek ve smlouvě stanovených a je plně připravena tak činit i v budoucnu.

Neuvěřitelné!!!!

Takže?  Takže  kdo že je  největší blbec u praporu? Fialova, Stanjurova, Sikelova, Rakušanova, Jurečkova, Bartošova  ČESKÁ REPUBLIKA!!! A jako rukojmí slouží  10 milionů  českých občanů!!!!

Omlouvám se odesilateli, že  jsem o něm pochyboval!!!

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/04/05/dokonala-a-dokonana-plynova-vlastizrada-v-cr-fakta-ktera-vas-uzemniú