Jdi na obsah Jdi na menu
 


Azovstal opustilo asi 300 ozbrojenců

17. 5. 2022

Azovstal opustilo asi 300 ozbrojenců

16. 5. 2022 Janinna   

Podle předběžných informací Azovstal opustilo asi 300 ozbrojenců. 

Zranění byli pod dozorem odvezeni do Novoazovska, 250 lidí bylo posláno do kolonie Jelenovka, kde je již zadržováno velké množství válečných zajatců.

Výslechy začnou zítra.

Podle zpravodajky Kuksenkové se další várka vězňů začne vzdávat ve 4 hodiny ráno.

V Azovstalu je stále blokováno celkem 2 227 lidí.

 Podle předběžných informací Azovstal opustilo asi 300 ozbrojenců. Asi 50 z nich bylo zraněno. Nyní jsou převezeni do Ústřední oblastní nemocnice Novoazovsk, kde se jim dostane potřebné lékařské péče. Zbytek odvezly autobusy směr Jelenovka.

Obecně platí, že pokud se do rána vzdá všech více než dva tisíce krtků v Azovstalu, nedával bych akcent na Azov. Ano, víme, že jde o nacionalistickou chátru, ale velmi častá fráze „prapor Azov“ tak nějak „upozadňuje“ událost.

Vzdá se, nic více, a nic méně, než celá posádka Mariupolu. Působivá část vojenské masy, která držela kontrolu nad aglomerací s půl milionem obyvatel.

Vzdá se se zbraněmi a částí vybavení. A také s velmi cennými poznatky, pravděpodobně se zahraničními žoldáky a „rodovým traumatem“ pro celé ozbrojené síly Ukrajiny.

Psychologicky jsme nezlomili hrstku nacistů (což samozřejmě jsou), ale seriózní, připravenou, ideologicky motivovanou jednotku, na které spočívala celá obrana Jihu.

Ale výsledek je přirozený. Rusko má důvod oslavovat všechny, kdo se na tomto vojensko-psychologickém úspěchu podílí. Pracujte bratři!

@kedmi

pokec24.cz